Ambient on/off

Join the new world

 

Претседателско обраќање [BucephalusIII]

Day 1,909, 14:18 Published in Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) by Narodna Banka na Makedonija


Поздрав до вас сакани и убави мои!


Прво едно кратко појаснување за моменталниот CoD(Кампањата на Денот), воедно и приоритетот на CoT(сојузот).

САД мора да преземе иницијатива во време додека не заврши турското востание во MCT со цел да можеме да ја добиеме целосната поддршка од сојузот а притоа САД да има добра предност.Колку што можеме да претпоставиме, Грција ќе го пушти нападот врз MCT по завршувањето на востанието. Во моментов, губиме во востанието, со цел да се одолговлечи нападот на Грција, за да може утре од сабајле да ни ги добие битките. Апелирам до сите кои можат, да станат утре порано и да се испукаат за Македонија.
Знаете дека имаме пуште НЕ од страна на ИРАН. Со Иранската влада е договорено да поминеме низ териториите до Дубаи, но ситуацијата може да се промени и ЕДЕН да пука од страна на ИРАН, со што ќе добиеме силен отпор. Постојат неколку варијанти кои ги разгледуваме како сценарија:

Грција да не избрка целосно од Турција, освен ако не ја вратиме утре и ја превземеме иницијативата.
Иран да не нападне веднаш и да не` пушти да поминеме.
Иран да не нападне додека сеуште трае битката со Фрција и да очекуваме силен отпор.

Сите овие случувања се земаат во предвид и се калкулира. Сепак, нашиот главен фокус утре ќе мора да биде војната помеѓу Јужниот тросед И МАКЕДОНИЈА. Ако ја земеме иницијативата, ќе ни остане уште еден предизвик до Дубаи. Иако Бугарите вечерва ќе ја нападнат Софија, со тоа ќе ни прекине и НЕто кон Турција, во зависност од исходот на битката со Иран и превземањето на иницијативата од нив, нашето НЕ ќе оди или кон ИРАН или кон Jужниот тросед.

ИМАМЕ ШАНСА - ШАНСАТА БАРАЈТЕ ЈА ВО НАШАТА УПОРНОСТ И СРЦЕ!!

о>Претседател на еМакедонија
BucephalusIII
 

Comments

ApocalipseMNA
ApocalipseMNA Day 1,909, 14:23

o/

dDejan
dDejan Day 1,909, 14:25

И пак нема печат :🙁(

MKDpedza
MKDpedza Day 1,909, 14:25

o7

TashaMKD
TashaMKD Day 1,909, 14:28

o7

Plainswalker
Plainswalker Day 1,909, 14:29

Хмм, релативно се двосмислени речениците, а недостатокот на буквите „ѝ“ и „ѐ“ баш и не помага.

Krvnikot
Krvnikot Day 1,909, 14:31

Da zastaneme malku u Iran?
imdo i zena mu kje mi spremaat jagne.
Fala mnogu.

MorpheusMK
MorpheusMK Day 1,909, 14:31

o7

Felllix
Felllix Day 1,909, 14:38

Mora da pomineme!
o7

Aliss Wonder
Aliss Wonder Day 1,909, 14:39

o/

KocoskiMKD
KocoskiMKD Day 1,909, 14:39

o7

El Che G
El Che G Day 1,909, 14:40

о/

BlackMK
BlackMK Day 1,909, 14:41

o7

Mr.Santino
Mr.Santino Day 1,909, 14:41

o7 o.o

Macedonian Power
Macedonian Power Day 1,909, 14:42

o7

Bofal
Bofal Day 1,909, 14:43

со ПЕЧАТ наредното соопштение го сакаме во спротивно ќе го рачунаме за дезинформација од неовластени и сомнителни лица.

ivan.sk
ivan.sk Day 1,909, 14:44

Само среди си со конгресот да не те заебе со законот за НЕ како што знаеле да прават многупати

Wendy Power
Wendy Power Day 1,909, 14:44

\o/

Superior MKD
Superior MKD Day 1,909, 14:44

.oO7

Jurukov
Jurukov Day 1,909, 14:46

o/

MK Stalker
MK Stalker Day 1,909, 14:46

барем играме и планираме нешто, како и да испадне....
о7

Kanopy
Kanopy Day 1,909, 14:47

o7

Saint from Macedonia
Saint from Macedonia Day 1,909, 14:48

Ова е редовно обраќање така? Претходното беше вонредно 😁)

Boban Mitrovski
Boban Mitrovski Day 1,909, 14:48

Veruvam deka 20 dushi vo COT ke razvijat mnogu dobra strategija.

Nema zashto da se plashime.

😛

United Macedonians
United Macedonians Day 1,909, 14:50

о7

LegionMK
LegionMK Day 1,909, 14:58

o7

Draknar
Draknar Day 1,909, 15:04

o7

serginius73
serginius73 Day 1,909, 15:06

Квалитетот на коментарите е правопропорционален со квалитетот на статијата ( се испотив ) - и двете се за поздрав.Барем нешто работиме о7

MACEDONIAN 9
MACEDONIAN 9 Day 1,909, 15:06

ИДЕМЕ САМО ЖУСТРО !!!!!!! о7

Bojan Koloren
Bojan Koloren Day 1,909, 15:13

samo bez megjusebno prcanje 😃

truba66
truba66 Day 1,909, 15:16

Abe odime .....

ShadowStalkerr
ShadowStalkerr Day 1,909, 15:28

Pa spored mapata bi trebalo planot da se realizira o/

Hika.genius
Hika.genius Day 1,909, 15:29

o/

VelAco
VelAco Day 1,909, 15:38

PROZOR MORA PASTI!!!

LionHeart MK
LionHeart MK Day 1,909, 15:46

o7

a so ke pravime vo dubai ??

TRTE T
TRTE T Day 1,909, 16:07

o7

dedo mraz 78
dedo mraz 78 Day 1,909, 16:29

Од некои луѓе што имаат коментирано ........................


Zigh Hail

unity.one
unity.one Day 1,909, 16:45

o7

B a z e
B a z e Day 1,909, 17:07

o7

simmonna
simmonna Day 1,909, 17:21

o7 predsednice

Psycho The Great
Psycho The Great Day 1,909, 17:37

o7

Anakin Skywalker MKD
Anakin Skywalker MKD Day 1,909, 17:40

I pretsedatele koga site nie ke mu odime na gosti na edno iransko kafe kaj Nedjo takozvani Mahmoud Ahmadinejad? lol

As-Salaamu Alaykum to all of you 😁)))

o7

Indiana Kristian
Indiana Kristian Day 1,909, 17:56

Abe, abe sto da pravime sega, kaj da mavame kaj da pustame, JA NISTO NE SKONT'O??
Kaj da pustam DO, protiv Turcite u RW ili Grcite vo RW?

viljus1
viljus1 Day 1,909, 18:03

o7

NlKoLa MaCeDoN
NlKoLa MaCeDoN Day 1,909, 18:18

o7

SaJrUs
SaJrUs Day 1,909, 22:16

o7

Red Tornado
Red Tornado Day 1,910, 01:19

o7

Stef40
Stef40 Day 1,910, 01:20

amin neka e planot

o7

Toni Lj Cvetkovski
Toni Lj Cvetkovski Day 1,910, 06:00

Нели можеше ние да ставиме НЕ на ИРАН први. Зар така немаше да биде полесно. Ако веќе е договорена работата со ИРАН.

Gjorgievski
Gjorgievski Day 1,910, 09:29

И што кога ќе ги освоиме ОАЕ??? Што корист од тие ресурси кога немаме врска со главниот регион???

 
Post your comment

What is this?

You are reading an article written by a citizen of eRepublik, an immersive multiplayer strategy game based on real life countries. Create your own character and help your country achieve its glory while establishing yourself as a war hero, renowned publisher or finance guru.