Ambient on/off

Join the new world

 

Претседателска кандидатура [BucephalusIII]

Day 1,894, 07:00 Published in Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) by BucephalusIII

Добро утро,ден и вечер!

Музичка подлога - задолжително!!

Сакани и убави мои Македонски патриоти/ки дојде и тоа време да жртвувам еден месец и како Претседател на еМакедонија.

Верувам има поголем дел од вас кои ме знаат како во играва така и во приватниот живот и колку време сум одвоил за оваа наша земја во пиксели - еМакедонија.

За оние кои не ме знаат, накратко ќе се претставам:
* 4 пати Претседател на Партијата MO-UP
* 2 пати Министер за Одбрана на еМакедонија
* 4 пати помошник Министер за Одбрана на еМакедонија
* 2 пати советник во Влада на еМакедонија
* еднаш Министер за Надворешни Работи на еМакедонија
* 3 месеци активен претставник на еМакедонија во сојузот CoT и асистент воен командант (аMC)
* еднаш Мистер CoT 😃

Програма и тим:

Претседател
BucephalusIII
Советници
Aminta Makedonecot
PacmaX (Kanopy)
bibermk

Економијата ќе ми биде како главна моја цел за наредните 28 дена - што значи штедење на златото кое го поседува НБРМ а причината е многу јасна поради самиот факт дека неговата вредност на монетарниот маркет е премногу опадната.
Валутата и нејзиното штедење ќе зависи само од воените активности кои во моментов се премногу зачестени уште од самиот почеток на нашиот дуел со јужниот тросед, но немојте да заборавите дека е сето тоа залудно бидејќи главната цел ја постигнавме со самото нивно искоренување од Саудиска Арабија. Не за џабе ова го велам оти на самиот старт од оваа кампања вев МоД во мандатот на Crash and Burn. Па затоа сакани мои поради таа цел ќе се заложиме за побрзо и најефикасно решение за завршување односно примирје на истата.

Mинистер за Економија
SaveAss

Mинистер за Одбрана
Crash and Burn
Помошници
ApocalipseMNA
MorpheusMK
Themacedon
3v3rything


Дипломатијата ќе биде најактивна во поглед на зајакнување на односите од нашиот Сојуз - кој мора да признаам и да ве информирам поради тоа што сум самиот сведок а тоа е дека комуникацијата помеѓу членките ни е на завидно ниво. Исто мора да напоменам дека ќе има големи пресврти наредниот период кој ќе биде од големо "изненадување" за сите вас.

Министер за Надворешни Работи
BlackMK
Помошници
Aliss Wonder
AdMiRaL TrEnCh
Chucky001
Angeldim
Palavec
SKOPJE 5

Црна листа на Македонски играчи.
Ова е една од најстарите теми но и желба на многумина постари играчи - "академијата".
Во тој поглед ќе ја имам таа чест да бидам можеби првиот Претседател а се надевам и нема да бидам последниот што ќе ја користи во еден вид документ кој ќе биде достапен до сите Македонци но и сите Сојузници.

Услови за влегување на листата:
* истурање на голема штета во небитна битка или ако во истата зидот е над 60% голем.
* продавање на штета на непријателска држава
* измама со пари,злато,тенкови и др. на Македонски и Сојузнички играчи

Мерки:
* трајна или привремена забрана на Македонски канали за поделба на тенкови и сл.
* известување на Сојузничките оператори за поделба на нивните канали
* доколку нема Македонско државјанство ќе се трудам истото да не се добие
* преку Министерството за Информирање ќе се известуваат сите играчи за отстранување од пријатели на истите кои ќе бидат на таа листа

Здравството ќе си работи во исти ритам односно како што беше до сега со активна поделба на помалите играчи со цел да побргу напреднат.

Mинистри за Здравство
Wendy Power
Miss Tinker Bell
LazarosaMKD
NlKoLa MaCeDoN

Алијансата CoT.
Овој месец на моето место ќе дојде до замена доколку бидам изберен за Претседател на еМакедонија за да подобро се посветам на моите обврски.

CoT претставник
Princess Emily

Информации - ова министерство ќе се потрудам да биде максимално искористено со цел да другите играчи ја согледаат ситуацијата на еМакедонија но делумно, делумно заради тоа што нормално е и да не излегува све во јавност (во секоја влада има државна тајна нели 🙂 )

Министер за информации
The Macedonian warior

Пропаганда.
Во овај дел го имам вистинскиот човек кој ќе се погрижи заедно со неговите и мои пријателчиња познати под името Коштаплери кои се надевам безрезервно ќе му парираат на мојот мил smee again кој од неодамна има кошмари поради мене 🙂

Mинистер за Пропаганда
Krvnikot + KostaplerS

Секретарка:
Јелена Розга


Тоа би било се од мене во најкратки црти верувајте 🙂

МАКЕДОНИЈА ВЕЧНА И ОБЕДИНЕТА!

о> 

Comments

BucephalusIII
BucephalusIII Day 1,894, 07:01

Претседателска кандидатура [BucephalusIII]

http://www.erepublik.com/en/article/-bucephalusiii-1-2201161/1/20

ApocalipseMNA
ApocalipseMNA Day 1,894, 07:03

o/ Со среќа

RidleR MKD
RidleR MKD Day 1,894, 07:03

nema mene samo vote 🙂 ajde ajdee presedniche so sreka

SKOPJE 5
SKOPJE 5 Day 1,894, 07:04

Нема мене у надворешни работи нема вот 😁

TashaMKD
TashaMKD Day 1,894, 07:04

o7

rubin_ganja
rubin_ganja Day 1,894, 07:05

Ја разбираш играва , па очекуваме од тебе многу повише за Македонија 🙂
Со среќа о/

NlKoLa MaCeDoN
NlKoLa MaCeDoN Day 1,894, 07:05

o7

со тебе сме.. !!!

Macedonian Power
Macedonian Power Day 1,894, 07:07

со среќа

BlackMK
BlackMK Day 1,894, 07:07

Ќе ти ја позајмувам Секретарката xD

Wendy Power
Wendy Power Day 1,894, 07:07

мња

Light Angel
Light Angel Day 1,894, 07:07

good luck o7

makedonec 21
makedonec 21 Day 1,894, 07:08

Pod Hitno mene prv na CRNA LISTA !!!!!
MaKeDoNec21 za PRV PREDAVNIK !!!!

Buce za CP !!!!

Divi Legion
Divi Legion Day 1,894, 07:09

Со среќа пријател, ако ти требам за било каква помош, можеш да сметаш и на мене.

b u c a
b u c a Day 1,894, 07:09

o7


успех

Ace Veles
Ace Veles Day 1,894, 07:09

se pravi samo trgni go toj del deka ke se zalagas za ekonomijata , oti na toj plan nikoj nisto ne moze da veti samo ke vetis a nema da ostvaris i ke te trubat na glava , a za crna lista se znae koj e prv 😛 .Srekno

IronLionMK
IronLionMK Day 1,894, 07:09

Добар тим, само напред о7

dado.MKD
dado.MKD Day 1,894, 07:10

о7
Со Среќа!

Ghost of Styx
Ghost of Styx Day 1,894, 07:12

A MPP so Polska ?? Sto ke bide so nego ke bide prodolzeno ili ne ?? Da znam dali da ti baram glasaci ili da pravam propaganda protiv tebe

Inace ete ja se prijavuvam da ja vodam crnata lista ako vi treba komandant za tamu kontaktirajte me

Isto taka vojnata so Grcija koj e planot uste MK da bide potrcko na sojuznicite i da se lupa bezcelno za da im otrgnuva steta od drugi bitki na Grcite ?? ili mozda nekoj NAP planiras pa nekoja sveza ideja i nesto novo ??

Detonator69 MKD
Detonator69 MKD Day 1,894, 07:12

o7

Tiger Macedonia
Tiger Macedonia Day 1,894, 07:14

А где је печат?

Haszontalan pkrusi
Haszontalan pkrusi Day 1,894, 07:15

o7

BucephalusIII
BucephalusIII Day 1,894, 07:15

аце црни за тие планови најдоле што си ги пишал моментално и не е место за коментирање 🙂

а тебе те имам во мојата топ 10 листа на пријатели ...каква црна листа? 🙂

LitoII
LitoII Day 1,894, 07:16

Успех, брат ; )

Aexil Kong Junior
Aexil Kong Junior Day 1,894, 07:18

o7

ivan.sk
ivan.sk Day 1,894, 07:19

Среќно
о7

Ordan Piperkata
Ordan Piperkata Day 1,894, 07:20

o7

Krvnikot
Krvnikot Day 1,894, 07:21

Me ima mene ima vote. Pocinjame.

GoodBeer
GoodBeer Day 1,894, 07:22

Lazes ku*vo

Aliss Wonder
Aliss Wonder Day 1,894, 07:23

o/

Antic Macedonia
Antic Macedonia Day 1,894, 07:25

sve kurvicki

ace zuti za naroden heroj!!

MorpheusMK
MorpheusMK Day 1,894, 07:26

o7

CAT DADDY
CAT DADDY Day 1,894, 07:34

Ovoj dokument nema pecat i ne e validen 😛

o7

Ace zuti imas do 5 februari da trolas kolku mozes i nemozes posle toa da ne te slusnam ili kje ti naplakjam i toa skapo 🙂

Buce imas moja podrska i nemoram da povtoruvam po 10000 pati 🙂

Ghost of Styx
Ghost of Styx Day 1,894, 07:36

hihi

ja potajno ke se nadevam deka nema da pobedi bukefal za da moze da si trolam 🙂🙂

Ama aj neka mu e so sreka ke izdrzam ja eden mesec da molcam za mistero nas

B a z e
B a z e Day 1,894, 07:36

ti zasluzuvas da bidis CP

go imas glasot moj

o/

Branislav 1995
Branislav 1995 Day 1,894, 07:37

о7

Angela92
Angela92 Day 1,894, 07:41

Со среќа o/

Strastniot
Strastniot Day 1,894, 07:49

Трале наш собери го во тимот...

о7

AckataBt
AckataBt Day 1,894, 08:00

o>

Alexander Macedon
Alexander Macedon Day 1,894, 08:01

o7

Boban Mitrovski
Boban Mitrovski Day 1,894, 08:03

Pola kandidatura e protiv DSW


auuuuuuu :PP

Felllix
Felllix Day 1,894, 08:04

Objasni kakvi golemi presvrti ke ima na nadvoreshen plan, pred da te glasame.
Poshto nekoi od chlenovite na ovoj tim za nadvoreshni raboti otvoreno zagovaraat prijatelstvo so Albanija i Hrvatska i vloshuvanje na odnosite so Srbija.
Dali se toa, tie golemi presvrti?

P.S. btw Albanija povtorno potpisha MPP so USA.

BucephalusIII
BucephalusIII Day 1,894, 08:07

Феликс овде тие разговори НЕ...и ти самиот знаш зашто а не е поради гласањето : )

n e v e r C G
n e v e r C G Day 1,894, 08:09

Мерки
* трајна или привремена забрана на Македонски канали за поделба на тенкови и сл.


значи ако важеше веќе ова и НЕ БЕВ на листата, последниот месец ќе бев побогат за 0 тенкови во однос на оние кои БИ БИЛЕ на листата.

И поздрав до Мофата, еве веќе влегваме во втор ден кај шо немаме активно МПП со Чиле

\o/

Draknar
Draknar Day 1,894, 08:11

o7

со тебе сме.. !!!

Felllix
Felllix Day 1,894, 08:12

BucephalusIII
Nemashe da prashuvam da nemashe takvi ispadi od strana na timot za Nadvoreshni raboti.
So srekja na izborite samo mislam deka slaba strana ti e timot za Nadvoreshni raboti i treba od koren da go menuvash.

Kate N
Kate N Day 1,894, 08:12

CititoN
CititoN Day 1,894, 08:14

Среќно!

Bubo.
Bubo. Day 1,894, 08:15

Немаш право на некој да му забраниш да добие македонско државјанство.

А, кажете таму преку тасета, сите ДСВ на црната листа уште од почеток. 😃

dimzaaa
dimzaaa Day 1,894, 08:17

А где је печат?

BlackMK
BlackMK Day 1,894, 08:18

У право се странциве, Смени ги МоФИте тапа ти се xD

 
Post your comment

What is this?

You are reading an article written by a citizen of eRepublik, an immersive multiplayer strategy game based on real life countries. Create your own character and help your country achieve its glory while establishing yourself as a war hero, renowned publisher or finance guru.