„Graylandia” sötét titkai 2. rész: A világ nemcsak önálló államokból áll

Day 752, 13:59 Published in Hungary Hungary by vasmegye

A szürke színnel kapcsolatos elemzésem ezennel folytatódik, előző cikkem után sorba veszem azokat a területi egységeket, melyek külön egységet alkotnak egy államon belül, mely szerepel az eRepublikban, de magában a játékban nincs bent.

Ezekről a területi entitásokról theface írt négy hónapja egy cikket, melyre csak hivatkozni tudok, s ezt is teszem.

Megint következik a kardinális kérdés, miért? Hogyhogy nem lettek ezek a tartományok, autonóm területek, gyarmatok (tulajdonképpen azok, akárhogy is hívják őket) a játék részei?

Én azonnal két részre bontanám a kérdést, a theface által alkalmazott sorrendben először az országok szárazföldi területén belüli vagy ahhoz közeli entitásokkal foglalkoznék. Idéznék a szövegből:
„A területileg tökéletes országok közül azért furcsa módon, jópár országban szerepel a különleges státusszal ellátott területek, de néhány meg hiányzik.
Róluk lenne szó: Finnország - Aland-szigetek, Kína: Makaó, és Hongkong, Görögország: Áthosz, Norvégia: Spitzbergák, Oroszország: sok lenne felsorolni, de rengetek apró belső köztársaság van még mindig, Szerbia: Vajdaság (belső autonómia), Moldova, két belső autonóm országrész is van.”

Megjelenik ugye a játékban: Aland (nem sokan tudják, hogy Finnország egyik régiója a játékban és hogy Q5 kórháza van), Spitzbergák (érdekesség, hogy Jan Mayennel együtt, viszont IRL két külön autonómia), a Vajdaság és Transznisztria Moldovában (annak ellenére, hogy autonómiája az anyaország által el nem ismert).

Oroszország régióinak újrafelosztása ildomos lenne, betenném az apró köztársaságokat mint a felperzselt föld taktikához alkalmazható régiókat. Áthosszal az a probléma, hogy egyházi autonómiája összeolvad-e a világi autonómiával vagy sem, míg Kínában szimplán a sok tartomány miatt nem hoztak létre még kettőt.

Én viszont találtam még két hibát az eRepublik térképén, Indiában, s meglesz ezzel a fő ok, miért nem teszik be az adminok a különféle gyarmatokat.
Indiában nemcsak az angolok gyarmatosítottak IRL, hanem a portugálok és a franciák is, csakhogy az angolok legyőzték őket, és indiai gyarmatbirodalmaik néhány különálló városra szűkültek vissza. India felszabadulás után ezek a városok (külön a francia, külön a portugál) külön tartományokká válták, Goa illetve Pondicherry néven. És lásd, ezek a provinciák nincsenek külön a térképen.

Megvan az ok, az eRepublik alapjában véve nem szereti a széttagolt tartományokat, illetve sok apró részből álló országokat. Kivételt lehet tenni, lásd USA és Oroszország esete (Alaska és Kaliningrad), de az is erősíti a szabályt.

A második csoport: az anyaországtól viszonylag távol eső szigetecskék/területek esetében ez és a távolság az akadályozó eszköz, meg az a tény, hogy elég nehézkes lenne ezeket a részeket megvédeni, ha nem lesznek határosak az anyaországgal, egy korlátozott hadművelettel könnyen elfoglalhatók, s az anyaország utána már csak RW-vel tudna operálni.

A másik oldal szempontjából viszont érdekes lenne, milyen politikát folytatna mondjuk Nagy-Britannia a Falkland-szigetek birtokában Dél-Amerikában, és Afrikában avagy hogyan befolyásolná az eRep történelmet az, ha mondjuk Franciaország Guadeloupe révén határos lenne Mexikóval.
(Az, hogy Franciaország és az Egyesült Királyság határos az USA-val és Kanadával, ekkora távolság ellenére az atlanti szigetek hiányával magyarázható).

Na azért egy furcsa esetet mutatnék ezzel kapcsolatban:



A fenti képen a minden fontosabb gyarmat behelyezése esetén a következő alakulna ki:
1. Falkland-szigetek (UK): határos Argentína Patagonia és eredetileg Dél-Afrika Western Cape nevű régióival,
2. Reunion (Franciaország): határos Dél-Afrika KwaNatal-Zulu , Ausztrália Western Australia régióival és a 3. régióval, mely
3. Chagos-szigetek (UK): határos Reunionnal és India Kerala nevű régiójával.

Ha ezt bevezetnék, Argentína akár eljuthat KARNATAKÁIG anélkül, hogy megkerülné az egész világot! (Valamint az Új-Zéland és a Húsvét-sziget bevezetésével létrejönne a déli kör az eVilág körül...)

Ezzel órákig el lehetne játszani, de most nem teszem, személy szerint csak néhány, vagy az anyaországhoz közelebbi, vagy anyaországbeli tengeri határral rendelkező, az óceánokon befutható útvonalakat növelő gyarmatot tennék be a játékba (utóbbi esetben Guamra (USA) gondoltam, melynek lenne Hawaiival, Japánnal és Fülöp-szigetekkel határa), ezek pedig:

Ausztrália: Karácsony-sziget, határ : Tamil Nadu (India), Java, Sumatra (Indonézia), Northern Territory (Ausztrália).
Chile: Húsvét-sziget, de csak Új-Zélanddal együtt. (határ Zona Centrallal)
Dánia: Feröer-szigetek, határ: Scotland (UK), Vestlandet (Norvégia), Norddylland (Dánia).
Franciaország: sajnos egyik sem, legfeljebb Saint Pierre and Miquelon, határ: Newfoundland and Labrador, Nova Scotia (Kanada), Brittany (Franciaország).
UK: Mant kiszakítanám Skóciából, határos: az összes Ír-tenger partján lévő brit és ír régióval;
Csatorna-szigetek, határ: Lower-Normandy, Brittany (Franciaország), South-West of England (UK).
USA: Puerto Rico, határ: Florida (USA), Cental-Western-of-Venezuela (Venezuela), Caribe e-Insular (Kolumbia); Guam, határ: Hawaii (USA), Kyushu (Japán), Luzon (Fülöp-szigetek).


További javaslatok: please komment!

English translation later.