Ambient on/off

Join the new world

 

Прво Претседателско Обраќање [ТashaMKD]

Day 1,845, 10:56 Published in Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) by Narodna Banka na Makedonija


Прво Претседателско Обраќање [ТashaMKD]Добар ден Македонки и Македонци! Честит празник и за многу години!

На овој празничен ден, го пишувам своето прво обраќање. Владиниот тим ги превзеде успешно своите задачи и во целосност ги извршува. Во самиот тим атмосферата е позитивна и сите се ентузијасти, најдоа заеднички јазик и започнаа тимски да работат.

Првиот состанок помина во најдобар ред. Беше масовно присуството.Како што покажаа самите избори и успехот од скоро 70% го потврди мојот став дека еМКД е жедна за нови политички лица, девојки во власта и бебиња приправници во власта кои ќе ги учат работите уште од мали нозе од постарите и поискусни колеги.

Во тек е подготовката и за првата собиранка која највероватно ќе биде следниот викенд, каде сите ќе бидат поканети и лични, тет а тет ќе може да ги искажат своите идеи и забелешки.

Уште еднаш ќе напоменам дека се залагам за обединување на сите Македонци. Не сакам поделби по партии и единици или како што излегоа комитите со паролата

ВЕРА И НАЦИЈА
ПРЕД IНТЕРЕС И ПАРТИЈА
Ве замолувам уште еднаш, најдете заеднички јазик и целиот бес насочете го кон нашите виртуелни непријатели. Во секој момент може да ме контактирате за каков и да е проблем, немора да не знае цел свет, ќе го решиме меѓу нас.

ЗАЕДНО СМЕ ПОСИЛНИ !!!

Оваа влада е отворена за соработка и секој што сака може да учествува со свои проекти во неа. Слободно контактирајте ме во било кое време. Ги повикувам исто сите претставници на сите партии и единици слободно да ме контактираат за било кој проблем.

отворен е канал на Ризон.. #public.gov.mk посетете не !!!Министерство за информирање и образованиеСе работи на формирање на групата Ментори. Веќе ја издадоа нивната прва статија, а веќе е најавена и втората.Министерство за Одбрана:

Бришка на Грците во Европа !!!
Сега грците се африкански народ, ќе се залагам на директни битки со нив доколку е можно да стигнеме до нив, ако не, ќе помогнеме максимално на другите да ги збришат. Македонецот памти!

До тогаш, учествуваме во одбрана на наше теритоии и помагаме на нашите пријатели.

Нашиот МОД тим веќе ја постигна првата победа во која и не се сомевав. Работите во ова министерство се одвиваат по планираното. Деновиве се премногу зафатено, но наскоро ја очекуваме нивната прва статија.Министерство за надворешни работи

МОФА работи со силна пареа. Веќе се гледаат и првите резултати.

Што повеќе пријатели, побогат си

Тргнувајќи од тоа, се залагаме за воспоставување на што повеќе пријателски односи со нашите пријателски земји, а исто и нови пријатели. Секогаш кога може ќе помагаме.

Плановите на МОФА се одвиваат и ќе се изнесат во вистинскиот момент. Веќе дел од плановите е изнесен во првата нивна статија.Министерство за здравство:
Веќе е започнато делење ресурси на наште бебиња. Тие се нашето најголемо ботатство.

http://prntscr.com/llz99
http://prntscr.com/llzb3
http://prntscr.com/llzdr

Отчет за потрошените ресурси ќе има на 7 дена во нивните статии.Министерство за правда

Ова министерство започна со работа, но на почеток се соочија со проблеми. Имено беше креиран акаунт на кој се договараа и известуваа, но веќе истиот момент беа изрепортирани.. погодете.. ОД МАКЕДОНЦИ. Сега министерството се договара по приватни пораки, додека не се најде решение за креирање на министерството, можеби и некоја организација.

Успехот се виде уште првиот ден. Министерството пријави статија која веднаш потоа беше избришана.

Ова министерство МОРА да профункционира и деновиве ќе најдеме решение за тоа.
На крај да изразам благодарност за укажаната доверба и гласањето, не само за мене како претседател, туку како владин тим. Исто се заблагодарувам на сите тие кои ми помогнаа во првите денови да ги спознаам работите и успешно да ја превземам функцијата.

TashaMKD
Претседател на Македонија

Прво Претседателско Обраќање [ТashaMKD]
http://www.erepublik.com/en/article/-ashamkd--2171745/1/20
-shout-
 

Comments

Narodna Banka na Makedonija
Narodna Banka na Makedonija Day 1,845, 10:57

Прво Претседателско Обраќање [ТashaMKD]

http://www.erepublik.com/en/article/-ashamkd--2171745/1/20

Plainswalker
Plainswalker Day 1,845, 10:59

: )

truba66
truba66 Day 1,845, 10:59

E aj za arno da e.

Flame Of Spirit
Flame Of Spirit Day 1,845, 11:00

o7

Persej Makedonski
Persej Makedonski Day 1,845, 11:00

о/

Mast3R.B0Y
Mast3R.B0Y Day 1,845, 11:01

tasha mi te volimo

ahahhah : )

o/

Kliton C.T
Kliton C.T Day 1,845, 11:03

srekno nate

Taso Legenda
Taso Legenda Day 1,845, 11:04

o/

NandN from Macedonia
NandN from Macedonia Day 1,845, 11:05

o7

Cistace
Cistace Day 1,845, 11:06

o7

Ivan Vancho Makedonski
Ivan Vancho Makedonski Day 1,845, 11:06

Еми ај нека е со среќа : )

Axwell69
Axwell69 Day 1,845, 11:08

o/

ONCE A TIGER ALWAYS A TIGER
ONCE A TIGER ALWAYS A TIGER Day 1,845, 11:09

o7

Baniran na pravdina
Baniran na pravdina Day 1,845, 11:10

ajde so srekja
i srekjen praznik na site Makedonci !!!

United Macedonians
United Macedonians Day 1,845, 11:11

o7

Jurukov
Jurukov Day 1,845, 11:13

o/

NlKoLa MaCeDoN
NlKoLa MaCeDoN Day 1,845, 11:14

o/

ivan.sk
ivan.sk Day 1,845, 11:16

a zaso nema minister za sobiranki ? : D

sematika VS seki
sematika VS seki Day 1,845, 11:17

davam 3q7 za glas na fb pm 🙂 tasha samo napred 🙂

KocoskiMKD
KocoskiMKD Day 1,845, 11:21

o/

McFresh
McFresh Day 1,845, 11:23

o7

StoleMKD
StoleMKD Day 1,845, 11:26

o7

Shockedyci
Shockedyci Day 1,845, 11:30

o//

Chazzspaz
Chazzspaz Day 1,845, 11:30

o/

Krvnikot
Krvnikot Day 1,845, 11:38

Krvnikot ja procita ovaa statija, ja odobruva, stisna vote i istovremeno ja pozdravuva pretsedatelkata.

DGKukusev
DGKukusev Day 1,845, 11:42

o7

Davorsk8
Davorsk8 Day 1,845, 11:46

o7

Macedonian Power
Macedonian Power Day 1,845, 11:47

o7

prostokreten
prostokreten Day 1,845, 11:58

o7

Princess Emily
Princess Emily Day 1,845, 12:08

o7

Raziel_Blaze
Raziel_Blaze Day 1,845, 12:10

o7

Mr.Krstevski
Mr.Krstevski Day 1,845, 12:17

07

dasboot.mkd
dasboot.mkd Day 1,845, 12:17

o7

GGoxyto
GGoxyto Day 1,845, 12:17

Слика од МзЗ

Странец? о_о

vlado77
vlado77 Day 1,845, 12:25

O/

Kumulonimbus555
Kumulonimbus555 Day 1,845, 12:26

Ja nz dzabe glasam koa ni 1 tenk nemam zemeno od drzavata

serginius73
serginius73 Day 1,845, 12:45

o7

KepenciMKD
KepenciMKD Day 1,845, 12:51

o7
Одлична статија, само напред, Таша е наша \o/

MYBALZICH
MYBALZICH Day 1,845, 13:05

o7

miki.RS500
miki.RS500 Day 1,845, 13:15

o7

TRTE T
TRTE T Day 1,845, 13:24

o7

Zoran I Makedonski
Zoran I Makedonski Day 1,845, 13:29

IMPICMENT

Djuk75
Djuk75 Day 1,845, 13:33

IMA CICKI IMA VOTE

Martin Toj Stojancev
Martin Toj Stojancev Day 1,845, 13:47

o7

Aliss Wonder
Aliss Wonder Day 1,845, 13:48

o7

unity.one
unity.one Day 1,845, 14:03

o7

SaJrUs
SaJrUs Day 1,845, 14:07

o7

Felllix
Felllix Day 1,845, 14:17

o7

 
Post your comment

What is this?

You are reading an article written by a citizen of eRepublik, an immersive multiplayer strategy game based on real life countries. Create your own character and help your country achieve its glory while establishing yourself as a war hero, renowned publisher or finance guru.