Ambient on/off

Join the new world

 

[Apklausa] Pasitikėjimo anketos rezultatai. I dalis. [Sausis]

Day 1,893, 03:38 Published in Lithuania Serbia by MindziussVisų pirma norėjau atsiprašyti, kad, deja, pritrūko laiko anąkart išleisti pasitikėjimo apklausos antrąją dalį. Mokslai, šventės, metų pabaiga – visai tao susuko galvą ir mažiau laiko teko praleisti prie žaidimo. Tačiau šį kartą antrosios dalies, prižadu, būtinai sulauksite – ją planuoju išleisti jau šį savaitgalį. Tad šiek tiek kantrybės!

Tačiau dabar kviečiu pasižvalgyti po antrosios pasitikėjimo anketos rezultatus. Šią pasitikėjimo anketą užpildė 117 piliečių, tačiau 1 iš jų buvo anuliuotas – neužpildyta nė trečdalio anketos. Deja, ne visi iš 116 užpildė anketą – galbūt dėl laiko stokos, galbūt dėl aplaidumo – nesigilinkim į tai. Atlikus apklausos analizę, matome, kad balsuota ne tik iš Lietuvos, bet ir iš įvairių pasaulio kampelių – iš JAV, Švedijos, Olandijos, Belgijos, Vokietijos, Jungtinės Karalystės, Airijos, bei kaimyninės Latvijos. Šioje anketoje teko atsakyti į 5 įvairius klausimus paliečiant aktualias temas ir įvertinti TOP5 partijas bei 39 eLietuvos piliečius.

Straipsnio sudėtis:
1. Bendri atsakymai į klausimus.
2. eLietuvos nežinomiausi, patikimiausi ir nepatikimiausi piliečiai.
3. Detali informacija apie atskiras partijas (kitas straipsnis)Nagrinėsime 116 užpildžiusių piliečių duomenis. Atsižvelgiant į tai, kad paskutinio mėnesio Prezidento rinkimuose rinkėjų aktyvumas siekė 536, o Gruodžio mėnesio Seimo rinkimuose - 524. Tad galime daryti prielaidą, kad anketą užpildė beveik 22% aktyvių rinkėjų.

Visų partijos prezidentų bei karinių būrių vadų prašyta paskatinti partijos, MU narius užpildyti apklausą. Tradiciškai pradėkime nagrinėti nuo to, iš kurių partijų ir MU daugiausiai dalyvavo apklausoje dalyvavusių piliečių.

Kaip matome iš aukščiau pateiktų diagramų, daugiausiai anketą pildė nepartiniai bei esantys Lietuvos Tėvynės Sąjungoje ir Lietuvos Moderatų Sąjungoje. Kyla klausimas kodėl Solidarumas ir Lietuvių Nacionalistų Partija užleido šią pozicija? Viena iš priežasčių galėtų būti ta, kad per mėnesį Lietuvos Tėvynės Sąjunga ir Lietuvos Moderatų Sąjunga labiausiai augo pagal partijos narių skaičių (atitinkamai 7 ir 15 narių), tuo tarpu Solidarumo narių skaičius sumažėjo iki 225 (9 mažiau nei praeitą mėnesį). Mažiau aktyvūs buvo anketoje nepaminėtų partijų atstovai, bei Lietuvos Laisvės Sąjungos atstovai.

Iš karinių būrių, savo poziciją apgynė ir sutvirtino Lithuanian Shadows būrys, kurių dalis nuo visų dalyvavusiųjų anketoje – net 29% (Gruodžio mėnesį -20%). Antrojoje pozicijoje liko The Unit būrys su 17% (Gruodį – 11%), trečiojoje – Lietuvos Kariuomene su 13% (Gruodį -14%). Šiame balsavime mažiausiai noriai iš būrių balsavo Lietuvos Karo Akademijos nariai.

Paprašyti įvertinti praeitą ZygaLTU kadenciją 55,17% įvertino labiau teigiamai, 18,1% - labiau neigiamai, 26,73% - vidutiniškai. Vidutinis skirtas balas buvo 3,53, o tai reiškia, kad bendrai ZygaLTU prezidentavimas įvertintas pakankamai gerai (vertinimo sistema: 5-puikiai, 4-gerai, 3-vidutiniškai, 2-nepatenkinamai, 1-blogai).Prezidento pararam siūlymu įdėtas klausimas ar reikalingas karas, jeigu bus organizuojamas BabyBoom susilaukė tolygaus nuomonių pasiskirstymo. Ketvirtadalis apklaustųjų – 25% - teigė, kad karo nereikia. Su treniruočių karo galimybe sutiko 20%, o su karo galimybe esant BabyBoom – 19% apklaustųjų. Vienareikšmiškai už karą pasisakė 27% anketą užpildžiusių narių. Šiuo klausimu nuomonės neturėjo 9%. Lithuanian Elite Operatives (LEO), Lietuvos Karo Akademija (LKA) Lietuvos Kariuomenės karinys būrys labiausiai palaikė poziciją, kad karo nereikia (atitinkamai 46,15%, 41,67% ir 33,33% balsavusiųjų), Lithuanian Shadows būrys teigė, kad karo reikia tik BabybBoom atveju (30,3%), -COBRA- ir The Unit būriai manė, kad karo reikia, neatsižvelgiant ar bus BabyBoom ir ar tai bus treniruočių karas (38,46% ir 35%). Iš tiesų panašių rezultatų ir buvo galima tikėtis – tolimesnes išvadas tegalime daryti patys.Pastarosiomis savaitėmis nemažai diskusijų ir konfliktų vyko dėl organizacijų klausimo. Tik 23,28% apklaustųjų mano, kad jokio mokesčio bei užstato nustatyti nereikia. Tuo tarpu – 59,42% yra už organizacijų apmokestinimą. Galiausiai, 17,24% apklaustųjų šiuo klausimu nuomonės nepareiškė. Žemiau pateiktoje lentelėje matote, kaip pasiskirstė nuomonės tų piliečių, kurie pasisakė už apmokestinimą:Žvilgelėkime, kiek kiekvienoje partijoje buvo besipriešinančių apmokestinimui, bei ką labiausiai palaikė. Solidarumo atstovai vienodai palaikė dvi pozicijas – nereikia nustatyti jokio mokesčio (43,75% partijos apklaustųjų) ir 10 aukso mėnesinį mokestį + užstatas (43,75%). 23,53 % Lietuvių Nacionalistų Partijos narių manė, kad visgi nereikia apmokestinti organizacijų, o labiausiai palaikė kad reikia nustatyti 10 aukso mėnesinį mokestį + užstatas (41,18%). Lietuvos Laisvės Sąjungos nariai labiausiai palaikė poziciją, kad jokių apmokestinimų nereikia - 35,14%. Lietuvos Moderatų Sąjunga vienodai palaikė neapmokestinimą bei 5 aukso mėnesinį mokestį be užstato (po 25%). Galiausiai, Lietuvos Tėvynės Sąjunga, manė, kad geriausias variantas - ir 10 aukso mėnesinį mokestį + užstatas (22,22% balsavusiųjų). Taip pat 18,18 % teigė, kad mokesčio nereikia, net 22,73% šiuo klausimu neišreiškė nuomonės.

Trumpai apie organizacijų klausimą: dauguma partijų palaikė 10 aukso mėnesinį mokestį + užstatą, o labiausiai apmokestinimui priešinosi Solidarumo atstovai. Lietuvos Tėvynės Sajungos nariai pakankamai atsargiai reiškė nuomonę šiuo klausimu, bei mažiausiai iš visų linko link nuomonės, kad reikia neapmokestinti organizacijų. Tuo tarpu Lietuvių Nacionalistų Partija buvo labiausiai palanki būtent 10 aukso mėnesinį mokesti + užstatas pasiūlymui.Pereikime prie kiek idomesnė dalies. Prieš jūsų akis patikimiausios partijos Sausio mėnesį, bei palyginimas, kaip situacija pakito nuo praeito mėnesio.Kaip matome diagramoje – patikimiausia partija išliko Lietuvos Tėvynės Sąjunga (6,64 balo iš 10), tuo tarpu didžiausią pokytį parodė ir iš 5-os į 2-ą poziciją šoktelėjo Lietuvių Nacionalistų Partija (6,18 balo). Šių dviejų ir Lietuvos Moderatų Sąjungos (6,15 balo) reitingas per mėnesį išaugo, tuo tarpu Lietuvos Laisvės Sąjungos(5,29 balo) ir Solidarumo – susitraukė. Šį mėnesį vienareikšmiškai nepatikimiausia laikyta Solidarumo partija (4,49 balo)

Linkiu partijos prezidentams patiems darytis išvadas bei priiminėti ryžtingus sprendimus.Toliau diagramoje matome nežinomiausius eLietuvos piliečius, kuriu nežino daugiau nei 20% balsavusiųjų.Pirma mintis – gal ta KAM ministro kėdė užkeikta – ministras dirba bet jo niekas nežino. Praeitą mėnesį KAM buvęs Noblas buvo tarp nežinomiausių, dabartinis ministras M‘anvydas – vėlgi, tarp nežinomiausiųjų. Situacija per mėnesį šiek tiek pasikeitė, tačiau tarp nežinomiausių ir toliau liko EmuSV, profkas, freshass, Povilas1989. Šiame, nežinomiausiųjų sąraše – po 4 Lietuvos Moderatų Sąjungos ir Lietuvos Laisvės Sąjungos narius, po 2 – Lietuvos Tėvynės Sąjungos ir Lietuvių Nacionalistų Partijos narius. Tuo tarpu, Solidarumo atstovai į šį sąrašą nepateko.
Tęskime apžvalgą. Vertinimas vyko 5-balėje sistemoje. Žemiau pateikta TOP10 eLietuvos geriausiai vertinamų piliečių.„Geriausiai vertinamo piliečio“ poziciją eLietuvoje Funnyte užleido Bimbagalviui, kuris aplenkė pastarąją tik 0,0057 balo. Trečiojoje vietoje liko D..C. Palyginus su Gruodžio mėnesio apklausa išliko 6 tie patys piliečiai. Šį kartą į dešimtuką pateko naujai į apklausą įtraukti D..C ir Giedrius-Wraith, kurie įtraukti kaip Lithuanian Shadows atstovai, bei LNP prezidento siūlymu įtrauktas Bimbagalvis – kuris ir tapo patikimiausiuoju. Darbartinis prezidentas pakilo pora laiptelių aukštyn – iki 9-osios vietos. Dešimtuke galime rasti: 4 svetur išvykusius lietuvius, po 2 Lietuvos Tėvynės Sąjungos ir Lietuvių Nacionalistų Partijos atstovus bei po vieną Lietuvos Laisvės Sąjungos ir Lietuvos Moderatų Sąjungos atstovą.Galiausiai nepatikimiausieji. Žemiau pateikta TOP10 eLietuvos prasčiausiai vertinamų piliečių.Šį mėnesį 1salakahs1 užleidžia “Blogiausiai vertinamo piliečio” titulą nušalintam/atsistatydinusiam Seimo Pirmininkui Arkangelui. Pastarasis su 2,03 balo ir 1salakahs1 yra vienareikšmiškai vertinami kaip nepatikimiausieji eLietuviai. Į sąrašą šį mėnesį pateko ir TcTarget, Money_Boy bei pantera7. Įdomu tai, kad tarp nepatikimųjų (žemiau nei 3 balai) dar pateko ir Noblas bei Migasss, kuris praeitą mėnesį buvo vertinamas tarp 10 patikimiausiųjų.

Taip pat, atkreipiau dėmesį, kad trys pirmieji pagal reitingą Solidarumo nariai Seimo rinkimuose yra tuo pačiu vertinami kaip nepatikimi, tuo tarpu pirmasis Lietuvių Nacionalistų Partijoje Bimbagalvis reitinge buvo pirmojoje pozicijoje, o tuo pačiu ir piliečių vertinamas kaip patikimiausias. Lietuvos Laisvės Sąrašo viršuje esantis Udra – yra dešimtuke patikimiausiųjų, tuo tarpu dar trys, pagal prognozes pateksiantys į seimą – nežinomiausieji. Tuo tarpu moderatai – reitinge daug maž visi žinomi ir patikimi, o Lietuvos Tėvynės Sąjungos sąrašuose – 2 dešimtuke esantys tarp patikimų, 1 – tarp nepatikimų.

Per daug nenukrypstant nuo temos – nepatikimiausių dešimtuke buvo po 3 Lietuvos Laisvės Sąjungos ir Solidarumo atstovus, po vieną Lietuvių Nacionalistų Partijos, Lietuvos Moderatų Sąjungos ir Lietuvos Tėvynės Sąjungos atstovą. Galiausiai – vienas iš nepatikimiausiųjų ir svetur išvykęs lietuvis.Tokia šį kartą I pasitikėjimo apklausos dalis.

Iškilus klausimams – prašome kreiptis.


Nordėdami pamatyti pilnus rezultatus apie piliečius – spauskite čia

Norėdami pamatyti Sausio mėnesio ir Gruodžio mėnesio rezultatų palyginimą – spauskite čia

Iki kito susitikimo!
 

Comments

Funnyte
Funnyte Day 1,893, 03:55

Įdomu, lauksiu antros dalies.🙂

D..C
D..C Day 1,893, 04:09

Sauni apklausa : ) Jau vien todel kad pirma karta ir mano vardas joje atsirado : D

Povilas1989
Povilas1989 Day 1,893, 04:12

Vote. Super! Tekstas su ižvalgomis, o ne šiaip sausa statistika.

O šiaip visos tendencijos kol kas džiugios:)

Brisiaus Galas
Brisiaus Galas Day 1,893, 05:24

v, šaunus darbas kaip visada 🙂

iPSiArt
iPSiArt Day 1,893, 06:18

Įdomūs rezultatai, vote už darbą

TheUnit Neziniukas
TheUnit Neziniukas Day 1,893, 06:44

Kas įdomiausia šiame straipsnyje, tai nelogiškas piliečiu mąstymas

Vilkas Pilkas
Vilkas Pilkas Day 1,893, 07:08

LNP ir SOL sauniai pasidarbavo 😁

EmuSV
EmuSV Day 1,893, 07:21

o7

LS HQ
LS HQ Day 1,893, 11:51

Na nezinau kas cia balsuoja ir kas apklausu anketas pildo..., bet pati nepatikimiausia partija su nepatikimiausias lyderiais panasu tuoj rinkimus laimes bene rekordine persvara:). Siuo metu uz juos balsavo virs 27proc, kai tuo tarpu LTS LMS po lygiai tik po 16,5%.Kas gali pakomentuot toki akivaizdu neatitikima?

Mindziuss
Mindziuss Day 1,893, 12:09

Iš viso rinkimuose balsuos apie 550 piliečių 🙂

Jeigu Solidarumas būtų labai aktyvus ir balsuotų visi partiečiai (jų šiuo metu 223), Seime turėtų 40,55proc.. nuo pačios partijos aktyvumo priklauso 🙂 Išleisiu straipsnį ir apie tai 🙂

LS HQ
LS HQ Day 1,893, 12:38

na gal but:). Dabar SOL partija tures atsiust glookui ir jo mulciui aukso dovanu uz daugybe reklamos straipsniu:)

TheUnit pararam
TheUnit pararam Day 1,894, 09:31

sol yra ziaidmo iskrypeliskumo isikunijimas, kaip partija nieko neveikianti, apart kazkokiu aferu, visiskai merdinti, ir vistiek sedinti topose. naturalu kad zmones ja renkasi, nes ji yra top 1, jeigu ji butu kokiose top3, ja jau butu senai zoloninkai ten kokie aplenke. gaila akd adminai sitos pornografijos neistaiso, nors ta padaryti butu visai nesunku.

 
Post your comment

What is this?

You are reading an article written by a citizen of eRepublik, an immersive multiplayer strategy game based on real life countries. Create your own character and help your country achieve its glory while establishing yourself as a war hero, renowned publisher or finance guru.