Ambient on/off

Join the new world

 

☆[2cT] Pirmieji žingsniai: Apie politiką ツ☆

Day 1,787, 15:22 Published in Lithuania Lithuania by gliookas IILabas, skaitytojau (vadinsiu tave "mano mielas drauge", gerai?)!

Šiandien aš tau trumpai papasakosiu apie eRepublik politikos modulį eLietuvoje. Šįkart būtent apie politiką, bet straipsnio apačioje rasi nuorodas ir į kitą, tau būtiną informaciją (viena, galbūt, nėra visai tiksli, bet šiek tiek naudos tikrai atneš, jeigu perskaitysi).

Taigi, apie politiką. Mūsų politinėje sistemoje yra keli sluoksniai. Galima juos vadinti laipteliais, lygiais, kaip nori. Aš vadinsiu irgi taip, kaip šaus.


Pirmasis lygis (pats svarbiausias) - partija.

Šiame žaidime tam, kad pradėti greitą ir užtikrintą politinę karjerą, reikia įstoti į partiją. Aiškus, galima įkurti ir naują, jeigu nei viena nepatiko, bet, atrodo, tai jau nebeįmanoma, o be to ir brangu bei neprotinga.

Tam, kad įstoti į partiją, ją reikėtų išsirinkti. Partijų sąrašą rasi čia (spausk mėlynas raides). Renkantis partiją, tau galėtų padėti šie keli patarimai:
1. Pasikalbėk su Partijos pirmininku (PP). Paklausinėk apie planus, apie galimybes, apie tikslus. Tiesiog paprašyk papasakoti apie partiją.
2. Susipažink su partijos narių sąrašu. Gali būti, kad rasi kažką iš draugų arba priešu jame.
3. Pamąstyk apie partijos pavadinimą, peržiūrėk logotipą. Visiškai drąsiai galima teigti, kad labai dažnai šiais dalykais atspindima partijos esmė.
4. Galimybė įstoti į bet kurią partiją taip pat yra vienas iš variantų. Įstojęs į bet kurią - tu taip pat nieko neprarasi.

Įstojęs į partiją (partijos pagrindiniame puslapyje viršuje yra JOIN mygtukas), tu, praktiškai, turėtum apsispręsti, koks bus tavo vaidmuo partijoje. Tu turi dvi galimybes ką veikti:
1. Gali BŪTI partijoje, būti jos nariu. Tiesiog nariu.
2. O gali prisijungti prie partijos aktyvių žmonių (tų, kurie nustato partijos kryptį, užsiima veikla, organizacija, kažką lemia ir t.t.).
Tam, kad prisijungti prie tų aktyvių, dažniausiai užtenka susisiekti su partijos pirmininku, o tada po truputį pradėti dalyvauti veikloje.

Po to, kai prisijungei prie partijos, tu gali iškelti savo kandidatūrą partijos pirmininko rinkimuose. Tokie rinkimai vyksta kiekvieno mėnesio 15 dieną (kandidatuoti galima iki 13 mėnesio dienos, atrodo). Laimėjęs - tu gali perdaryti partiją taip, kaip tau patinka.

Tam, kad laimėti, per rinkimus tu turi surinkti daugiausiai balsų, lyginant su konkurentais. Po laimėjimo, tu privalai organizuoti aktyvių partiečių veiklą taip, kad žmonės gerbtų ir tave, ir partiją ir norėtų atiduoti gyvybę už partiją prisijungti prie jos bei bendradarbiauti.


Antrasis lygis - kongresas (Seimas, parlamentas).

Jeigu tu esi aktyvus žmogus, tada gali pabandyti savo jėgas Seime. Geriausia būtų, kad tu ten norėtum dirbti, o ne pabūti ar patekti tam, kad 5 gold užsidirbti ir medaliuką. Į Seimą gali pretenduoti tik pirmos 5 stipriausios partijos eLietuvoje (TOP-5). Kitos partijos pretenduoti į Seimą negali. Todėl, siūlyčiau atkreipti dėmesį, kokį reitingą užima tavo partija. Tada žinosi, kaip elgtis toliau.

Jeigu tavo partija patenka į TOP-5, o tu labai trokšti į Seimą, tai gali kandidatuoti. Partijos profilyje yra specialus mygtukas tam. Paspaudęs jį dar nesiūlau būti ramiam. Siūlau pasikalbėti su savo partijos pirmininku. Pagal naujas žaidimo taisykles, būtent partijos pirmininkas nustato, kurie partiečiai turėtų patekti į Seimą prioritetine tvarka. Dažniausiai patys aktyviausi ir nusipelnę žmonės būna sąrašo viršuje. Partijos pirmininkas daugiau ar mažiau žino savo partijos pajėgumus per rinkimus, gali prognozuoti, kiek partiečių pateks į Seimą, todėl, norint gauti aukštą reitingą rinkimuose - pasikalbėk su pirmininkų, ką jis pasiūlys.

Jeigu išsikėlei savo kandidatūrą į Seimą, nepamiršk išleisti pristatomą ar agitacinį straipsnį, kuriame informuotum visuomenę, kad suvoki kur eini ir ko sieksi. Taip tu parodysi, ko iš tavęs tikėtis, o partijai pridėsi populiarumo, juk kas žino, galbūt už partiją balsuos tik dėl tavęs vieno tokio, linksmo, gražaus, faino... 🙂

Jeigu tavo pasirinkta partija nepriklauso TOP-5, tu visada gali susitarti su kitos partijos, iš TOP-5, ir pereiti per rinkimus laikinai į ją, o po rinkimų sugrįžti į savo partiją. Tiesa, šitas būdas yra kiek sudėtingas, nes mažai kuris geras partijos pirmininkas norės praleisti į Seimą konkurentus ir dar už dyką.

Atsimink, kad rinkimai į Seimą vyksta kiekvieno mėnesio 25 dieną, o kandidatuoti į Seimą galima iki 23 mėnesio dienos!


Trečiasis lygis - Prezidento rinkimai.

Surinkęs labai didelį patirties bagažą, susipažinęs su dauguma aktyvių bei įtakingų eLietuvos (ir pasaulio) žaidėjų, tu gali pretenduoti į Prezidento kėdę.

Tam, kad tapti Prezidentu, tau reikia:
1. Turėti labai didelį laisvo laiko kiekį (teks gyventi žaidimu);
2. Turėti plieninius nervus ir jėgų atsargas;
3. Įtaką, kitų žmonių pagarbą (kad vos tik po rinkimų negauti apkaltą).

Jeigu, vis dėlto, nusprendei tapti prezidentu, tada tau reikia, jeigu esi partijos pirmininkas, paspausti partijos puslapio apačioje mygtuką "Run for presidency", arba paprašyti partijos pirmininko iškelti tave. Taip pat gali paprašyti kitų partijų pirmininkus palaikyti tavo kandidatūrą. Turi suprasti, kad atrankos kriterijai yra patys aukščiausi, todėl ruoškis, kad reikalavimai bus labai aukšti.

Kaip ir rinkimuose į Seimą, tau reikia straipsnio. Agitacija turi būti labai stipri, žmonės turi žinoti, kodėl tu, o ne kiti, esi geriausias pretendentas į aukščiausią valdžią.

Rinkimai vyksta kiekvieno mėnesio 5 dieną, o mėnesio 3 dieną, jau nebegalima pakeisti kandidato.


Ne lygiai, bet labai svarbūs postai.

Be tų visų oficialių pareigų ir galimybių, pagal eRepublik žaidimo modulį, yra dar ir neoficialios pareigos. Mes juos vadiname ministrais ir departamentų vadovais. Išvardinsiu tau juos ir labai labai trumpai aprašysiu tik tas ministerijas, kurios šiuo metu egzistuoja.

LTB vadovas - asmuo, kuris valdo organizaciją Lietuvos Taupomasis Bankas. Šis žmogus yra iždininkas ir saugo, taupo Valstybės pinigus. Pirnigų niekam neduoda, tik pagal Prezidento paliepimą ir tai prižiūri, kad nepiktnaudžiautų. Renkamas visuotiniu referendumu, dirba pagal darbo taisykles (statutą), išrenkamas tik itin sąžiningas bei gerbiamas asmuo.

URM - Užsienio reikalų ministras. Prezidento skiriamas darbuotojas, kurio pareigos - URM priežiūra bei pagalba tęsiant, vystant ir kuriant diplomatinius santykius su užsienio valstybėmis. Labai svarbus postas Valstybėje. Dažniausiai jį užima tik gerus derybų įgūdžius turintys asmenys.

KAM - Skiriamas Prezidento Krašto apsaugos ministras yra prezidentinis pagalbininkas: prižiūri karinių būrių veiklą, vadovauja kariniams veiksmams, duoda nurodymus. Karo metu organizuoja pagalbą iš užsienio. Labai svarbus postas Valstybėje, kurį užima tik gerai karo
reikalus išmanantys asmenys.

EM - Ekonomikos ministrą skiria Prezidentas. Asmuo, labai gerai suprantantis žaidimo mechaniką ir išmanantis, kaip veikia ekonomika šiame žaidime skiriamas tam, kad patartų, kaip Valstybei kaupti pinigus kuo daugiau, kaip juos panaudoti kuo efektyviau.

VRM - Vidaus reikalų ministrą skiria Prezidentas tam, kad ši prižiūrėtų kitų ministerijų veiklą, pakontroliuotų sąžiningumą, darbo efektyvumą ir įvertintų poelgius. Taip pat ministerija užsiima pilietybių išdavimo seimūnais klausimais.

NM - naujokų ministerija yra skirta tam, kad informuotų naujus žaidėjus, kaip reikia čia elgtis, žaisti, kaip geriau išnaudoti laiką, pinigus ir jėgas, vienu žodžiu - padėti adaptuotis. Ministrą skiria Prezidentas.

LK vadas - Valstybė turi savo organizuotą kariuomenę. Jai vadovauja LK vadas, kurį Prezidentas neskiria, o išrenka LK Taryba. LK vadas klauso Prezidento ir KAM nurodymų ir organizuoja veiklą pagal tai. Dažnas LK vadas ir pats dalinai atlieka KAM funkcijas, nes šį postą užima tik kare patyręs žmogus.

TR - tankų rezervas. Ne ministerija, o greičiau departamentas. Asmuo, kuris kaupia, užpirkinėja, išduoda valstybinius tankus pagal KAM, Prezidento ir LK vado paliepimus - TR vadovas. Skiriamas LK vado, jeigu neklystu.

SD - statistikos departamentas. Jo vadovą skiria Prezidentas, o pati institucija yra tam, kad informuotų liaudį apie įvairius įdomius skaičius, padėtų ministerijoms su statistika ir paskaičiavimais, patartų kas ir kaip geriau.

KM - Kultūros ministerija. Praktiškai atlieka pramoginę veiklą, konkursus ir žaidimus organizuoja. Deja tai nėra iki galo šviečiamojo pobūdžio institucija, bet irgi reikalinga ir įdomi. Ministrą skiria Prezidentas.


Visos ministerijos yra labai svarbus žingsnis politinėje karjeroje. Išmanymo čia reikia daug, o atlygio - jokio, nebent atlygiu laikai žinomumą, garbę, šlovę ir padėkas. Bet tai puikus būdas ištobulinti savo sugebėjimus, ko nors išmokti ir t.t.


Šį kartą tiek, tikiuosi, kad buvo informatyvu ir siūlau pabandyti save čia, žaidime, politikoje. Galbūt Jūs pakeisite eLietuvą?

Taip pat siūlau paskaityti:
☆[2cT] Pirmieji žingsniai: kas yra V1 ir V2? ツ☆
☆[2cT] Pirmieji žingsniai: tavo pirmasis karas. Atnaujinta ツ☆
★[2cT] Straipsnio skaitytojo teisės ツ☆
★[2cT] Pirmieji žingsniai: žaidimo santrupos ir žargonas ツ☆
★[2cT] Kas yra PTO? ツ☆
★[2cT] Pirmieji žingsniai: darbuotojų samdymas ir įmonių statymas ツ☆

Senesni ir bus atnaujinti:
★[2cT] [LT-RU] Pirmieji žingsniai: Kaip surinkti VISUS medalius. Ir greitai. ツ☆
☆[2cT] [LT-LV-RU]Pirmoji diena žaidime.Gidas naujokams ツ☆Su meile ir neapsakoma pagarba (meluoju),
Penkiskart eLietuvos Prezidentas
gliookas IIP.S. Goldyvote?
 

Comments

Sharass
Sharass Day 1,787, 15:28

o7

vyygis
vyygis Day 1,787, 18:05

o7

vygatronas
vygatronas Day 1,787, 18:12

Naudingas straipsnis

mekigis07
mekigis07 Day 1,787, 22:41

o7

Just Rock
Just Rock Day 1,788, 02:21

vygatronas +1

Funnyte
Funnyte Day 1,788, 03:06

vyygis ir vygatronas... Net neįtartum.🙂]

Migasss
Migasss Day 1,788, 07:30

vyygis ir vygatronas... Net neįtartum.🙂] x2

auris0
auris0 Day 1,788, 08:54

vyygis ir vygatronas... Net neįtartum.🙂] x3

zDunz
zDunz Day 1,788, 09:25

vyygis ir vygatronas... Net neįtartum.🙂] x4
ir dar abu is cobros 🙂

zDunz
zDunz Day 1,788, 09:25

bet siaip - vote

vyygis
vyygis Day 1,788, 10:26

vyygis ir vygatronas... Net neįtartum.🙂] x5
Kopijuotojas!!!

Ramiokas
Ramiokas Day 2,506, 10:54

o7 🙂

 
Post your comment

What is this?

You are reading an article written by a citizen of eRepublik, an immersive multiplayer strategy game based on real life countries. Create your own character and help your country achieve its glory while establishing yourself as a war hero, renowned publisher or finance guru.