На данашњи дан пре 22 године “небо се отворило”

Day 1,982, 08:52 Published in Serbia Serbia by Stefan4BGD

На данашњи дан, пре 22 године, Црвена звезда се први пут у својој историји пласирала у финале најјачег европског такмичења, након што је у утакмици за инфаркт на Маракани ремизирала са Бајерном из Минхена.

На Олимпијском стадиону у првој утакмици било је 1:2.
Незапамћених петнаест хиљада Звездиних навијача на северној трибини минхенског стадиона је у делиријуму.
Четрнаест дана касније све је функционисало у првом полувремену, Михајловић је из слободног ударца надмудрио Аумана и Звезда је стекла два гола предности.
Агонија почиње када је Аугенталеров слободни ударац прошао Стојановићу кроз руке и ноге. Ноге су се одједном одсекле, а пет минута касније Манфред Бендер погађа за 1:2. Бајерн је изједначио резултат.

Тог 24. априла 1991. године одиграна је највећа утакмица на Маракани. Снови свих генерација играча и навијача Црвене звезде ујединили су се у енергију која није дозволила Ауману да скочи и избије лопту из гола након Михајловићевог центаршута.
Југовић је разменио пас са Панчевим по дијагонали, лопта је дошла до Просинечког, Михајловић је центрирао у средину…Довољно да се небо отвори и стадион експлодира.
Извор: спортски журнал.