У пошуці нових лідерів. Частина 2

Day 1,756, 10:55 Published in Ukraine Ukraine by Tikhenko


Мабуть що всі, за час свого навчання у школі, на уроках зарубіжної літератури, встигли познайомитися із творчим доробком Льва Толстого і зокрема із одним із найвизначніших його творів, романом «Війна і мир» (у перекладі Кундзіча).

Не будемо зараз сперечатися із приводу особистих літературних вподобань. Комусь писанина Толстого подобається, комусь ні. Я пропоную лишень заглибитися у філософію роману, та особисто для себе визначити, чи ви її поділяєте.



От наприклад, чи вірите ви у божий промисел? У фатум? У те, що ваша особиста участь ініціатива, провід, лідерство, ніяк не можуть змінити ситуацію? Навіщо рипатися, відбуватиметься все так, як замислив собі уві сні золотоокий будда, чи вселенський розум, або ж господь всеблагий та усемилостивий.

Зручна філософія, чи не так? Сидиш собі на дупі рівненько, можна нічого не робити, чекаєш допоки справа обернеться тим чи іншим чином… Ну, в крайньому випадку можна передбачити і слідувати велінням і знакам цієї вищої істоти, або хоча б спробувати.

Невже подобається вам така рабська філософія? Будемо і далі чекати поки все станеться «само собою», поки по річці навпроти нас смурних та задумливих, пропливе труп ворога? Або все ж спробуємо кожен із свого боку наблизити час тріумфу нашої держави. Насправді, для цього не так вже й багато треба:

1. Перестати невпинно жаліти себе. Боти (якщо це насправді таке масове явище, у чому я не впевнений) можуть забезпечити перемогу певній політичній силі. Але вони не здатні замінити е-суспільству живих людей, що мислять, висловлюються у шаутах, пишуть статті, координуються, допомагають один одному. Боти, на чиєму б боці вони не виступали – не є частиною спільноти. Коли ви пишете статтю чи гайд, - вас не має цікавити точка зору бота. Коли ви запрошуєте нових людей у гру – чхати вам на ботів. Коли ви обмінюєтесь у шаутах цікавими думками, хіба заважають вам боти?

2. Влада – у цій грі річ доволі ефемерна. Навіть президентською владою неможливо примусити іншу людину щось зробити. Єдине що справді працює - це сила переконання. Покажіть цікаві варіанти і перспективи, наведіть вагомі доводи, обґрунтуйте свою точку зору таким чином, щоб опонент із часом і сам погодився із нею.

3. Не соромтеся брати на себе ініціативу. Згадайте, чи були у Ксенончика чи Скорпіона офіційні повноваження на те щоб роздавати зброю чи координувати ракетні удари під час епіків із Росією? Вони просто взяли та зробили це, бо могли. Почніть з малого. Запропонуйте черговому офіцеру вашого МЮ свої послуги на роздачі зброї. Укріплюючи свій авторитет серед співвітчизників, з часом ви зможете збирати ресурси під своє добре ім’я і перерозподіляти під час важливих битв.

4. Робіть те що вам подобається. Зі смаком. Краще за всіх. Знайдіть свою нішу у спільноті – зараз їх повно. Якщо є сили якісно займатися кількома справами одночасно – спробуйте. Але пам’ятайте і про відпочинок. Не забувайте, що це лише гра.



Далі буде більш предметний гайд із порадами для різних категорій громадян - журналістів, військових, політиків.