Ambient on/off

Join the new world

 

МзО - Приоритети ||| Ден 1940 (11:30)

Day 1,940, 03:41 Published in Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) by Ministerstvo za Odbrana


ВОСТАНИЕТО ВО ИРАН
Приоритет бр. 1 - http://www.erepublik.com/mk/military/battlefield/39332

ВОСТАНИЕТО ВО ФРЦИЈА
Приоритет бр. 2 - http://www.erepublik.com/mk/military/battlefield/39336
НАПАДОТ ОД ТУРЦИЈА
Приоритет бр. 3 - http://www.erepublik.com/mk/military/battlefield/39331

НАПАДОТ ОД РОМАНИЈА
Приоритет бр. 4 - http://www.erepublik.com/mk/military/battlefield/39327

НАПАДОТ ОД ФРЦИЈА
Приоритет бр. 5 - http://www.erepublik.com/mk/military/battlefield/39326

Бидејќи е јасно дека три напада не можеме да одбиеме, ќе почекаме да не избришат од Балкан и со тоа да прекинат законите за Природен непријател, па ќе се враќаме полека...

НАЈВАЖНО! ДУБАИ НЕ СМЕЕ ДА ПАДНЕ!!

ПОВТОРУВАМ: Во меѓувреме, ПРЕСЕЛЕТЕ СЕ во АЈМАН за да имаме резервна варијанта за ГЛАВЕН ГРАД!
Формулар за селење: http://tinyurl.com/co68v9d
 

Comments

Angel of Death2
Angel of Death2 Day 1,940, 03:44

o7

Aliss Wonder
Aliss Wonder Day 1,940, 03:45

Za shaut

МзО - Приоритети ||| Ден 1940 (11:30)
http://www.erepublik.com/en/article/-1940-11-30--2227694/1/20

Zhonga
Zhonga Day 1,940, 03:46

kasnite mnogu a kako prvo COD e Attica stavite IRAN!

MK Stalker
MK Stalker Day 1,940, 03:47

stavi COD RUSIJA. neprifatlivo e vakvo talasanje, kolku i samiot da bev rezerviran okolu ova prasanje so Polska !!!

Trajce Petkov
Trajce Petkov Day 1,940, 03:55

Русија нема да биде поставена за КоД во овој конфликт. Тоа е став на алијансата и како таков ние ќе го почитуваме.

truba66
truba66 Day 1,940, 03:48

Nekako ministerstvoto pocna da se vlece i da kasni so naredbite.

pop trajan
pop trajan Day 1,940, 03:50

o7

Axel 83
Axel 83 Day 1,940, 03:51

znaci nema nikakva logika da go branite Attica ko cekame da ne izbrisat za da go prekinime NE zakonite... to e samo prolongiranje na brisenjeto... ostajte se neka si zemat i aj u kurac cuvajte IRAN vostanie i pomagajte RUSSIJA, SRBIJA, BUGARIJA so e bitno.... sekako ke ne izbrisat dali so se atika ili bez atika 😉

Trajce Petkov
Trajce Petkov Day 1,940, 03:55

Атика се брани за да останеме само со НЕ на Фрција и евентуално да пробаме да ја земеме иницијативата...

Axel 83
Axel 83 Day 1,940, 04:02

togas logicno bi bilo da manime da ja zemime inicijativata oti to potesko ke ni odi a ne vostanieto prvo 🙂 posto tie ako resija da ne brisat ke ne zdrobat 😃 nema vrska kako mislite taka 🙂

Trajce Petkov
Trajce Petkov Day 1,940, 04:10

При три директни напада и едно востание, не може тоа да се изведе никако.. ако останеме со директна битка со Фрчка, би требало да биде полесно.

Stanimir Georgiew
Stanimir Georgiew Day 1,940, 03:54

о7

Trajce Petkov
Trajce Petkov Day 1,940, 03:54

Русија нема да биде поставена за КоД во овој конфликт. Тоа е став на алијансата и како таков ние ќе го почитуваме.

Атика се брани за да останеме само со НЕ на Фрција и евентуално да пробаме да ја земеме иницијативата...

Наредбите каснат зошто МоДот не е добар со здравјето, а и сака да си поспива.

Aquilamk
Aquilamk Day 1,940, 04:07

lele abe ostavete ja Atica i pomognete i na Srbija

VAse the Great
VAse the Great Day 1,940, 05:54

Да и помогнеме на Србија !?!? А зошто не им помогнат нивните најверни сојузници Полјаците ? Нивната војна со Русите е без врска, има само 1 единствена цел - да ги заебе односите во CoTWO ( и да ја направи интересна играта де...овака ЕДЕН-ците стално губеа и престанаа да ги чукаат картиците што не ми се свиѓа на Плато) Јас мислам дека е најпаметно да се направи некаков привремен догвор меѓу ЦоТ и ЕДЕН контра ТВО, мислам дека вака би било најинтересно а и Плато ќе нема против...

Aquilamk
Aquilamk Day 1,940, 05:56

Srbija prva mi padna na pamet, go imame Brazilkoj ima teska bitka so Urugvaj mozi tamu da se puka to es veke se pukase organizirano 😉

VAse the Great
VAse the Great Day 1,940, 04:10

Како шо гледам Полска не ја нападна Кина, тогаш зошто им беше овој напад на Русија освен за да се внесе раздор помеѓу ЦоТ и ТВО. Изгледа админите сконтаа дека е досадна играта со предоминацијата на ЦоТВО и дека нивните главни клиенти од ЕДЕН не трошат многу пари, па решија малку да ги размрдаат работите, веројатно со договор со некои фаци од Полска и Србија. И да ја ставиме КоД Русија, и да не ја ставиме, изгледа ТВО ќе се конфронтира со ЦоТ, порано или подоцна...ја викам дајте да зае*еме Балканот и цел ЦоТ да удри на Кина, чисто за да го зезнеме бар малце неизбежното сценарио кое се спрема, бар ќе ни биде поинтересно...ако е бал - нека е маскенбал !!!

Toni Lj Cvetkovski
Toni Lj Cvetkovski Day 1,940, 15:22

Se slagam so tebe Vase. Se ova nastana zaradi toa sto Polska saka da si igra kurtasak. Epa sega neka si naebuvaat site od Two. Valjda i na srbendive ke im dojde pamet i ke razberat deka do Polska krastavici ne se sadat.

cicko kumplug
cicko kumplug Day 1,940, 10:42

fala kurcu im tekna da iskucaat edno obrakanje

angky
angky Day 1,940, 11:24

need english here 😛

LioneX aKa MeDzeLi
LioneX aKa MeDzeLi Day 1,940, 13:36

LoL ФРЦИЈА ахаххахааххахахаххаххха

 
Post your comment

What is this?

You are reading an article written by a citizen of eRepublik, an immersive multiplayer strategy game based on real life countries. Create your own character and help your country achieve its glory while establishing yourself as a war hero, renowned publisher or finance guru.