Ambient on/off

Join the new world

 

Наредби за Ден 1827 [EDITED]

Day 1,826, 05:44 Published in Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) by Ministerstvo za Odbrana
МИРНО!!! о>


Најпрво да апелирам до сите командири да ги известат своите војници да ги штедат бустерите добиени од утрешниот ден поради зголемување и концентрирање на штетата во наредниот налет на јужњаците!!!

Морам да го истакнам моето задоволство и благодарност до сите кои пружија максимален напор и вложја многу за да се одбие налетот на јужнаците кои осоколени од нивното неколкумесечно штедење/собирање на зимница тргнаа по она што ни е најсвето - МАКЕДОНИЈА!!!
*Затоа сите ве сакам! 🙂

БРАЌА И СЕСТРИ, АЈДЕ БАРЕМ ВО ЕДЕН МОМЕНТ ДА ПРЕСТАНЕМЕ ДА МИСЛИМЕ НА ИНДИВИДУЛАНИ МЕДАЛИ И ДА ПОЧНЕМЕ ДА МИСЛМЕ НА ЕДЕН МЕДАЛ ЗА КОЈ МОРАМЕ И МОЖЕМЕ ЗАЕДНО ДА ГО ДОБИЕМЕ, МЕДАЛ КОЈ НЕМА ДА НИ БИДЕ НА НЕКАКОВ СИ ПРОФИЛ... МЕДАЛ КОЈ ЌЕ НИ ГО ЗАКИТИ СРЦЕТО...И НАМЕСТО ЗЛАТО/ГОЛД ЌЕ ДОБИЕМЕ ЕДНА РАДОСТ...РАДОСТ КОЈА ЌЕ ГО РАЗБУДИ ЛАВОТ КОЈ СПИЕ ВО СИТЕ НАС!!!

ЕПА САКАНИ МОИ БАРАВТЕ ВОЈНА...ЕВЕ ВИ ВОЈНА!!! ВОЈНА ЗА КОЈА СИТЕ СМЕ ДОЈДЕНИ ВО ОВАА ВИРТУЕЛНА ИГРА!!!

o>НАРЕДБИ -ИМАМЕ САМО ЕДЕН ПРИОРИТЕТ: МАКЕДОНИЈА!!!


Доколку имате било какви прашања може да не контактирате на #mod.team
MoD
BucephalusIII

o>
 

Comments

Ministerstvo za Odbrana
Ministerstvo za Odbrana Day 1,826, 05:47

Наредби за Ден 1826
http://tinyurl.com/c954s8b

о>

MorpheusMK
MorpheusMK Day 1,826, 05:49

o7

StoleAmpov
StoleAmpov Day 1,826, 05:49

o//

Stef40
Stef40 Day 1,826, 05:49

o7

Alexander Macedon
Alexander Macedon Day 1,826, 05:52

o7

TRTE T
TRTE T Day 1,826, 05:52

o7

dedo mraz 78
dedo mraz 78 Day 1,826, 05:54

АЛОООООООООООООООООООООООООООООООООООО

намалите данок на плати 10% . Кај немаме ресурси уште и 7% ДДВ.

http://www.erepublik.com/en/country/economy/Republic-of-Macedonia-FYROM

Black Snakee
Black Snakee Day 1,826, 05:55

o7

El Che G
El Che G Day 1,826, 05:56

o/

Ve4en Ogan
Ve4en Ogan Day 1,826, 06:00

o/

Brotherhood and Unity
Brotherhood and Unity Day 1,826, 06:00

o7 samo dajte malce i pomos na igracive. nie sme ipak pobitni!

VAse the Great
VAse the Great Day 1,826, 06:01

Прозор мора пасти xD

CHEVEYO
CHEVEYO Day 1,826, 06:08

o7

Ton Dieu
Ton Dieu Day 1,826, 06:19

o7

zicerman
zicerman Day 1,826, 06:43

o7

zatvornika
zatvornika Day 1,826, 06:44

za bugarija veke ne ke se boram sosed koi ima teritoralni pretencii kaj mojata rodina ne e moj sojuznik http://www.erepublik.com/mk/article/bugarska-provokacija-2160005/1/20

KireDimoski
KireDimoski Day 1,826, 06:50

А да исплатефте рефундот не ќе беше лошо

svegan87
svegan87 Day 1,826, 07:18

@ deda_mraz82

Neznam sto ke ti smeniat 5% od 21mkd plata ??? 1 MKD ?

igor.decko.1970
igor.decko.1970 Day 1,826, 07:29

otporot prodolzuva ???!!!!............... kolku sto znam jas nie napadnavme : )

BucephalusIII
BucephalusIII Day 1,826, 08:31

igor.decko.1970 во моментов сме напаѓани 🙂

Jurukov
Jurukov Day 1,826, 08:37

o/

Davorsk8
Davorsk8 Day 1,826, 09:36

Само напред!

о7

Suckerpunch MKD
Suckerpunch MKD Day 1,826, 10:05

o7

n e v e r C G
n e v e r C G Day 1,826, 10:14

baneri li se baneri, partiski boi dosadni

goce.bs
goce.bs Day 1,826, 10:44

o7

Zoran I Makedonski Day 1,826, 12:42

Comment deleted

dedo mraz 78
dedo mraz 78 Day 1,826, 12:59

@svegan87 a DDV 7% sto vikas na toa .

Money Rules the World
Money Rules the World Day 1,827, 01:14

o7

B a z e
B a z e Day 1,827, 01:25

o7

NKFV
NKFV Day 1,827, 01:26

Време е да ги прцаме!

Macedonian Power
Macedonian Power Day 1,827, 01:26

o7

Dragonce
Dragonce Day 1,827, 01:27

Анализа и обид за помош! [Dragonce]
http://www.erepublik.com/mk/article/-1-2159451/1/20

mane komita
mane komita Day 1,827, 01:33

o7

Slabich
Slabich Day 1,827, 01:36

ke dam se od sebe za MAKEDONIJA !

marjansp
marjansp Day 1,827, 01:53

o7

MK Stalker
MK Stalker Day 1,827, 02:00

se krshat poleka poleka.
samo pametno treba...
za dva dena ke go jadat

BOOM B00M
BOOM B00M Day 1,827, 02:06

o7

VAse the Great
VAse the Great Day 1,827, 02:23

Vekje odvratno stanuva , postojano dzidot e 49,xx% / 50,xx% vo nivna korist . Kako e mozno sekogas da e tolku tesen dzidot, kako e mozno tolkava kontrola da imaat be ? Zarem nema bagra kaj niv shto ide na medali, prcanje i ostanati raboti ?

tonikuze
tonikuze Day 1,827, 02:26

ke izdrzime uste malku i posle nasise

The Argead
The Argead Day 1,827, 02:36

5 years Erepublik Anniversary[TW news]
http://tinyurl.com/d5fbm56
Туторијал за младите играчи[TW news]
http://tinyurl.com/d28a9dm
~~~~chain shout~~~~

Commander Vic
Commander Vic Day 1,827, 02:56

treba da se vratat i po4esto da igraam i jakive sto se ScymeX,aexil, mudash i dr ne gi znam site da se organiziraat i oni.. i treba da mavame kao porano da 4ekame da kaze nekoj po nekolku udari da dade... itn

Rob3rtMK
Rob3rtMK Day 1,827, 03:27

treba da se cuvaat zimnici, bazuki i raketi pagaat poleka grcite, im snemuva zimnica da ne ni se sluci i na nas istoto

semmy connor
semmy connor Day 1,827, 04:08

o7

Muse 4 Life
Muse 4 Life Day 1,827, 04:09

cuvav ja zimnica dojde vreme da ja ispukam, rezervirana e za zadutre 😃

VAse the Great
VAse the Great Day 1,827, 04:54

Јас мислам дека денешната битка во Албанија е загубена...најдобро е сите до куче да одиме во бугарската битка (Пловдив) да го осетат Грците конечно вкусот на поразот .

Goceski
Goceski Day 1,827, 09:13

o7

Lionmind
Lionmind Day 1,827, 09:27

350 000 damage !!! Ми отиде зимницата 😃 o/ Македонија над се!

Draknar
Draknar Day 1,827, 10:25

o7

Bulgurs are gay Day 1,827, 10:46

Comment deleted

 
Post your comment

What is this?

You are reading an article written by a citizen of eRepublik, an immersive multiplayer strategy game based on real life countries. Create your own character and help your country achieve its glory while establishing yourself as a war hero, renowned publisher or finance guru.