Ambient on/off

Join the new world

 

Наредби за Ден 1823 [EDITED]

Day 1,822, 01:29 Published in Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) by Ministerstvo za Odbrana
МИРНО! о>

Сакани и убави мои, пред да започнам со плановите за денес морам да ја споделам честа и ОГРОМНОТО задоволство што коцките ги наредивме онака како што треба, онака како ви ветив уште во првата статија, заедно со мојот Претседател и неговиот тим кои напорно работеа овие последни 2 недели. Иако морам да признаам дека бевме под срашен притисок од страна на поединци кои упорно и безрезервно сакаа да се наметнат на јавноста и да го свртат нивното внимание.

Бараа војна.

Бараа забава.


Еве го резултатот од нашето сработено и нивните барања:

http://www.erepublik.com/en/main/law/Republic-of-Macedonia-FYROM/119263
http://www.erepublik.com/en/main/law/Greece/119262
http://www.erepublik.com/en/main/law/Bulgaria/119259
- Како шлагот на сето ова е и потпишувањето на НАП од страна на неколку членки на ЕДЕН со цел да се оневозможат за помош на јужниот сосед.

Нека ни е со среќа!

Во овој момент сакам да Ве замолам да бидете доследни на сите инструкции дадени од сегашниот владин тим и уште еднаш да потенцирам да не потпаѓате под индивидуални провокации.

Време е да и овој човек биде доста добро изманипулиран и добро да му се објасни кои сме и од што се направени МАКЕДОНЦИТЕ!!
http://prntscr.com/jrl2a

Време е да оставиме политика и да се фатиме повторно за војна!!

Време е да се потсетиме на она што беше МАКЕДОНИЈА!!1. ПРИОРИТЕТ: БУГАРИЈА2. ПРИОРИТЕТ: МАКЕДОНИЈА
* НЕ ПУКАЈТЕ АКО ЗИДОТ Е НАД 52% ВО НАША КОРИСТ!!!


- Апел до командирите на сите единици!!
Користете го документот за координација која го имате преку кружната порака.


Доколку имате било какви прашања може да не контактирате на #mod.team
MoD
BucephalusIII
 

Comments

stru4nak Day 1,822, 01:45

Comment deleted

stru4nak
stru4nak Day 1,822, 01:46

АБЕ КАКВИ НАРЕДБИ 🙂

SmkD
SmkD Day 1,822, 01:48

o7

Mirce_mak
Mirce_mak Day 1,822, 01:48

Ajbe dosta spamas so zoran pa zoran

Rob3rtMK
Rob3rtMK Day 1,822, 01:50

o7

Zoran I Makedonski Day 1,822, 01:52

Comment deleted

Mr.Santino
Mr.Santino Day 1,822, 01:55

ОВА Е ЗА ПОЧИТ!!!!!!!!!!!!!
o7

marjansp
marjansp Day 1,822, 01:59

Значи се решивте да биде пекол. Нека биде така !

о7

Stef40
Stef40 Day 1,822, 02:02

o7
газиме 111

aLekSfRigo
aLekSfRigo Day 1,822, 02:03

Bravo o7

Lebarot
Lebarot Day 1,822, 02:04

ќе биде интересноооо

о7

Money Rules the World
Money Rules the World Day 1,822, 02:07

o7

Korkac
Korkac Day 1,822, 02:10

само напред !

о7

CAT DADDY
CAT DADDY Day 1,822, 02:12

Narodot barase pekol, nek bide pekol !!!

Kate N
Kate N Day 1,822, 02:15

o/

TRTE T
TRTE T Day 1,822, 02:15

o7

Black Snakee
Black Snakee Day 1,822, 02:15

o7

Wendy Power
Wendy Power Day 1,822, 02:17

\o/

smekerot
smekerot Day 1,822, 02:20

o7

Kpakep4e
Kpakep4e Day 1,822, 02:22

awwwwwwwwwwwwwwwwwwwww < 3

warriorMKD
warriorMKD Day 1,822, 02:23

o7

McFresh
McFresh Day 1,822, 02:29

o7
smrt fashizmu ...

Taso Legenda
Taso Legenda Day 1,822, 02:30

Barem DO kje ima kaj da se puka 🙂
CELA NAREDNA GODINA

e Vladimir
e Vladimir Day 1,822, 02:39

Ај нек се угоде... о/

truba66
truba66 Day 1,822, 02:48

Odime ...
o7

Tuco el Macedonio Day 1,822, 02:49

Comment deleted

selo stence
selo stence Day 1,822, 02:57

o7

Djuk75
Djuk75 Day 1,822, 02:59

Ах што убаво беше цел ден вчера мир. Што ви требаше оваа војна. Сега ке ве тролам дека е непотребна војнава и економски ќе не уништите.

GLASAME ZA ZORAN

GLASAME ZA ZORAN

GLASAME ZA ZORAN

GLASAME ZA ZORAN

GLASAME ZA ZORAN

GLASAME ZA ZORAN

GLASAME ZA ZORAN

За подобра еМакедонија

AronMacedon
AronMacedon Day 1,822, 03:07

A зошто паѓате на провокации на комуњарски три-четириесет годишни пубертетлиски тролови? кој ќе ги трпи истите тие плачковци нареднава цела година како плачат?

Aquilamk
Aquilamk Day 1,822, 03:34

Servia da pusti NE na juznive !!!!!!!!!!!!!!!

Ivan3232
Ivan3232 Day 1,822, 03:43

o7
ODI ME NA POBEDA!!

MKD DragoN MKD
MKD DragoN MKD Day 1,822, 04:21

o7

Maced0n
Maced0n Day 1,822, 04:25

Браво на потегот !


о7

ajvaRmen
ajvaRmen Day 1,822, 04:39

o7

THRAX and RUMELIAN
THRAX and RUMELIAN Day 1,822, 04:42

welldone to the author! writes perfect in Bulgarian!

BogNaVojnata
BogNaVojnata Day 1,822, 05:12

Bravo bratu,dojde ocekuvaniot moment,da tepame Gejci o7

Angeldim
Angeldim Day 1,822, 05:18

Ke ne zgazat trebase da se ceka za ova nareden mesec

mojov
mojov Day 1,822, 05:25

o7

El Che G
El Che G Day 1,822, 05:37

o7

Daanitha
Daanitha Day 1,822, 05:44

We will be there \o

tole pasa
tole pasa Day 1,822, 05:51

07/

MADALEX
MADALEX Day 1,822, 05:53

Barem nema da ve slusam da placete deka ne vi bilo interesno.
Trebase da pocekame uste malce spored mene da zastedevme barem 1 million nastrana bez vojna. Vaka gejcite se vo prednost oti so meseci nemale vojna I imaat mnogu pari zastedeno nastrana. Ke bide mnogu tesko. Spremete se da ja izgubime Albanija oti ke se koordiniraat so Grcija.
Ke treba mnoooogu dobra koordinacija so Bugarija za bitkite, I perfekten tajming na sekoja bitka.

Pejoski WarMaster
Pejoski WarMaster Day 1,822, 05:57

o7

4a4arA
4a4arA Day 1,822, 05:59

ЧАЧАРА Е ШПИОН БАРАМЕ ПРОТЕРУВАЊЕ УААААААААААААААААА

Jove Nikolovski
Jove Nikolovski Day 1,822, 07:28

Super e toa uste srbite da gi naterame da pustat NE za gejcite i da ima da se dele na 3 golemata balkanska vojna pt 3...

Aleksandra Dimanovska
Aleksandra Dimanovska Day 1,822, 08:00

najprvo brkajte gi od cizmata

CHEVEYO
CHEVEYO Day 1,822, 09:09

o7

kmm225
kmm225 Day 1,822, 09:29

07
Konecno, zaradi ova pocnav i da igram pred 1god i 10 meseci

Suckerpunch MKD
Suckerpunch MKD Day 1,822, 09:42

само напред !

да дадеме сите се од себе и да ги газиме нашите душмани...

о7

BugsMoney
BugsMoney Day 1,822, 09:49

o7

 
Post your comment

What is this?

You are reading an article written by a citizen of eRepublik, an immersive multiplayer strategy game based on real life countries. Create your own character and help your country achieve its glory while establishing yourself as a war hero, renowned publisher or finance guru.