Пропаганда тут і там

Day 4,373, 07:24 Published in Ukraine Ukraine by Pavlik7ua

Враховуючи події в еУкраїні під час останніх виборів, важливо розповісти про способи пропаганди, які використовуються і тут, і там, в реальному світі, де інформаційна війна є дуже вагомим елементом реальності.

ДИСКЛЕЙМЕР: причини дій Emerald Prince та Generalissimo Meow емоційно обговорювалися в шаутах та статтях, тому тут ми не ставимо оцінок їх діям, підтримки або засудження, а просто аналізуємо способи маніпуляцій та пропаганди, які були використані під час та після виборів. Будь ласка, врахуйте це при коментуванні, якщо хтось коментуватиме не про суть маніпуляції, а про підтримку якоїсь зі сторін, вважатиму, що він не читав статті.

Маніпуляція: Ти почав запрошувати румунів ще до того моменту коли я влетів перший раз.
Чесне твердження: Кандидат запрошував румунів до голосування на українських виборах.
Суть прийому: Публікація інформації, як завідомо правдивої, щоб спонукати читачів їй вірити, не досліджуючи ситуацію.
Приклад з РЛ: українські націоналісти хотіли приїхати в Крим вбивати російськомовне населення, тому треба було їх захистити.

Маніпуляція: Наголошуючи в переписці, що ти прорумунський кандидат на президентство
Чесне твердження: Кандидат пропонував у виборчій програмі прорумунську позицію. Передвиборча програма кандидата в президенти – це його плани на президенство, вони можуть бути підтримані або не підтримані населенням, якщо в еУкраїні немає диктатури, кожен кандидат в президенти або конгрес має право представляти свою позицію.
Суть прийому: навішування ярлика на явище, яке в нормальних умовах не викликає запитань.
Приклад з РЛ: плакати з Ющенком в формі СС в 2004 році в Донецьку.

Маніпуляція: Захотіли своїм табором пригнути в Астерію без згоді більшості.
Чесне твердження: Ми не згодні з позицією населення еУкраїни.
Суть прийому: Брехня та дезінформування. Всі без винятків опитування, незалежно від того, якою стороною вони проводились, показували підтримку більшістю проАстерійського напрямку.
Приклад з РЛ: українське населення хоче бути з Росією, але є в заручниках нацистів.

Маніпуляція: Захотіли своїм табором пригнути в Астерію без згоді більшості - отримуйте подаруночки від нас.
Чесне твердження: Ми не згодні з позицією населення еУкраїни.
Суть прийому: Апеляція до страху – або ви з нами, або будете знищені.
Приклад з РЛ: Або ви погоджуєтесь на капітуляцію перед Росією, або вам на третину знижуть зарплати, пенсії та виплати (Пристайко).

Маніпуляція: Вам по**й на країну і навіть ТО ви готові зжерти.
Законами і механікою eRepublik дозволена така форма відповіді у військовій площині, раз ТО у вас це нормальне явище.
Чесне твердження: Ми не поділяємо ваших дій на виборах.
Суть прийому: Стереотипізація, щоб пов'язати одні дії з іншими, в цьому випадку – голосування на виборах з ТО.
Приклад з РЛ: Гітлер виступав за здоровий спосіб життя, тому ті, хто виступає за обмеження алкоголю та тютюну – нацисти.

Маніпуляція: МЮ Сокіл: "Буде боляче, хлопці (або дівчата, не знаю). Боляче буде також усім тим, хто буде аж надто співчувати".
Чесне твердження: Ніхто не має права на думку, що відрізняється від нашої.
Суть прийому: Залякування опозиційних сил.
Приклад з РЛ: Фізична агресія силових структур диктаторських режимів Каддафі, Асада, Путіна, Лукашенка, Януковича, Зеленського тощо проти мирних протестувальників.

Маніпуляція: МЮ Сокіл: "Усім відомо, що останні місяці державна політика проводилася представниками тієї сили, яка йменується зараз як "Картель"".
Чесне твердження: Ніхто не має права на думку, що відрізняється від нашої.
Суть прийому: Штучний поділ населення на начебто протилежні групи, щоб знищити будь-яку опозицію.
Приклад з РЛ: Залякування жителів східних та південних областей України бандерівцями після Революції Гідності.

Маніпуляція: Emerald Prince: "Склад Уряду - Прем’єр-міністр Kaizer.(aka Foх);".
Чесне твердження: Мені потрібна влада.
Суть прийому: Створення штучної підтримки з боку виборців шляхом пропонування команди, яка може мати підтримку. Сам Kaizer після виборів не зайняв посаду і написав статтю, що немає сенсу залишатися, уточнивши, що "ця стаття повинна була бути опублікована напередодні виборів".
Приклад з РЛ: Обіцянки Януковичем підписати Асоціацію з ЄС до останнього моменту, коли Азарова виставили людиною, що зупинила Асоціацію з економічних причин.

В ХХІ столітті, коли інформаційна війна стала інформаційним фоном, необхідно вміти розбиратись в маніпуляціях та способах пропаганди. Детальніше ви можете про них дізнатись, ознайомившись з онлайн-курсами по медіаграмотності та інформаційній безпеці на платформах Prometheus, Alison, MIT OpenCourseWare.
________

UPD
Я пропустив один момент, але Axi0r. люб'язно нагадав мені в коментарях.

Axi0r.: "Сам факт того, що були залучені румунські представники для спроби перемоги вашого кандидату - означає, що вам начхати на українців і демократію в цілому.
Якби вам треба було перемогти, то думаю і зелені чоловічки у нас би з'явились в країні, а стоп - в РЖ ж таке і було))))"

Ця маніпуляції в певній мірі перекликається з п'ятою (про стереотипізацію) і полягає в демонізації суперника шляхом пов'язування його з кимось, хто асоціюється з негативними подіями. Росіяни в РЖ так лякають населення приходом "нацистів як в 41-му".

Приклад. Якби Generalissimo Meow захотів вдатись до такої маніпуляції, він би міг порівняти залучення румунських гравців в eRepublik із залучення миротворчих сил ООН, або союзників з НАТО в РЖ для зупинки російської армії. Використавши таку маніпуляцію, він міг би показувати себе "захисником демократії і державності еУкраїни від внутрішніх сил, які хочуть її зруйнувати".