Малко "спам"

Day 4,079, 06:36 Published in Bulgaria Bulgaria by Sollam

Предвид създалата се ситуация и множеството въпроси, реших да поспамя с ненужна за някои и нужна за други информация. Надявах се да мина с един шаут, за да избегна евентуалната поредна доза помия в пресата ни, но явно само с шаут няма да се получи.


И така, на основните въпроси:

Докато нямаме война с турците, няма никаква опасност за холдингите на всички в Иран.

Нещо повече, реално погледнато българският производител печели от превземането на регионите от Турция. По данни на Милев, (на който се доверявам напълно), това са 7,50 сс на фирма на ден.

От тук насетне, всеки сам би могъл да калкулира, каква всъщност е печалбата му от превземането на регионите от турците.


От къде се формира тази печалба?

Печалбата се формира от разликата в данъчните ставки. Тази на Турция е 1%, а на Иран 2% работен данък. Всичко при равни бонуси, тъй като Турция разполага също с макс бонуси в двете индустрии.


Както вече писах в шаута, в момента Полша окупира Систан, което означава, че производителността там ще намалее, в случай че Полша не вземе на концесия необходимия за 100% бонус регион. Полша разполага с 95% бонус на оръжейната си индустрия.


От друга страна, обявяването на война на Турция от еБългария означава, че българските производители на зърно и хляб в Семнан няма да могат да работят във фирмите си.

Разбира се, всичко това в случай, че влезем във война. Така от + 7,50сс на фирма, производителят ще мине на нулева печалба, от което ще намалеят и постъпленията в хазната ни. ( 20% от всички наши фирми в Семнан)

казвам Семнан, защото засега това е окупираният регион.


Отделно от всичко изброено до момента, е хубаво да се знаят някои от страничните ефекти върху нас, преди да се окажем на прага на поредната война с Турция:


Иран е една от малкото страни, която въпреки покачващите се заплати, запази данък от 2% на база бонусите си. Откровено казано, лично за мен доста некоректно, но… това е моя преценка и нито имам желанието, нито намерението да съдя техните действия или бездействия.
Въпрос на вътрешна политика и разбирания за играта.

По време на преговорите с правителството им, предвид безплатното преместване на холдингите, правителството на Уинда опита да се споразумее за връщане на част от данъците, в случай, че отворим програма за насърчаване преместването на холдингите на българските играчи в Иран. ( предполагам някои от вас си спомнят навярно анкетите и графиките, които направихме тогава)
В замяна предложихме освен преместването на основната част от холдингите с насърчителна програма и пълна помощ и в икономическо и военно взаимоотношение. Казано с други думи, Иран можеше да разчита на нашата щета по всяко време.
Правителството на Иран поиска част от регионите ни в Индия за ТВ – нещо, което бе немислимо на този етап. Бъдещето показа, че приемането на предложението им, най-вероятно щеше да доведе до изгонването ни от Индия. Така нещата останаха на точка нула и преговорите бяха прекратени. Какви бяха следствията от липсата на договаряне, да не употребя друга дума.

Иран запази 2% работен данък без да връща и цент от постъпленията от български играчи.

Хипотетично бихме могли да приемем, че въпросните 80% от български играчи се равняват на нека са 200к, а не 400к на ден. (дневните приходи от данъци на Иран са в порядъка на 800к сс)


Това ще рече, че в турската хазна ще влиза една минимална част от тях.
Минимална, защото:



1. От въпросните 200к не всички са от приходи от фирми в Семнан
2. Защото турският данък е два пъти по-нисък от иранския



Проблемът, съответно лайтмотивът на нашите патриоти е:


„Български пари в турската хазна!“


Ще кажа, за сметка на българските производители, които няма да могат да работят в случай, че законът се приеме.
В интерес на истината, на българските производители едва ли им пука, дали ще плащат данък на турците, щом прибират по 7,50 от фирма. 😊

Самото въвеждане на холдингите, тотално омаловажи асоциирането на фермерите със собствената им държава. Цар лев стана водещия стимул за фермера, в което разбира се няма нищо лошо.


В заключение ще кажа:


От една страна стои Иран с натрупани пари и от български производители – сума със сигурност по-голяма от постъпленията в хазната ни за ден. Дали ги продават за реални пари или не, не е наша работа, но наша ще е зануляването на акаунтите ни в поредната война и невъзможността на фермерите ни в Семнан да работят.


От друга, вероятността да оставим сърбите сами, в случай, че те приемат ЕВ Турция.


Така че, всеки един депутат би трябвало да си отговори на тези въпроси, преди да вземе, каквото и да е решение.



И накрая:

В случай на война, всеки играч, производител в Семнан, с ранг по-нисък от легенда, би могъл спокойно да смени гражданството си, за да може да работи във фирмите си. Достатъчно е въпросната държава да не е във война с Турция.
Реално погледнато, безболезнен вариант, в сравнение с ненужното местене на фирми.




Приятна игра! 😊