[МінДем] - Як бути корисним, якщо ти голоштанько?

Day 4,038, 06:48 Published in Ukraine Ukraine by UkrFloppa De Elite
Доброго дня всім. Як можна помітити, мене коронували до цілого міністра освіти, а це значить рівно нічого, крім того факту що до мене повернулася суперсила "флуд в нацшаутах". Так як ключів до орги поки нема, а коли будуть - час і натхнення можуть випаруватись як етанол в компанії працівників заводу, видам свою "дебютну" статтю з приватної газети


Отож, почнемо з прописних істин. Ерепаблік - мінімалістична браузерка, що намагається імітувати суспільно-політичне життя через кілька модулів: військовий, економічний та політичний.

І так вже вийшло, що з цих трьох більш-менш адекватно працює лише перший, другий має вроджені дефекти, а третій лежить при смерті в комі. Додаймо до цього донатозалежність на рівні "Плати щоб виграти", відсутність нелінійності прокачки(хоча з військовими рангами вона трохи таки присутня але про це згодом), і перед новачками та гравцями що "ловили гав" відкриваються не наймальовничіші горизонти.

Але, як би оптимістично це не звучало, в теорії існують шляхи та механізми, завдяки яким можна стати в нагоді своїй е-державі навіть не будучи "топ-танком"



1) Як би це не було смішно, стати отим топ-танком. Якщо в тебе є чимало вільного часу, і особливо - зайві РЖ гроші, слід задуматись про те, щоб придбати прокачаний ігровий акк. В сучаних реаліях навіть поява 1 додаткового сильного гравця доволі відчутна в масштабах держави.

Є чимало критиків такої позиції, мовляв "чуже - не своє", але хоч аналогії - доволі сумнівний спосіб аргументації, він доволі наочний, тому скажемо так:
Зважаючи на розрив між новачками та топами, це нагадує "не поїду на війну на танку бо він чужий, мені приємніше модернізувати власну колісницю та арбалет"




2) Незважаючи на ту прірву в сотні тисяч сили та мільйони очок рангу, новачок який поки не впевнений чи готовий інвестувати значну кількість РЖ ресурсів в гру (не обов*язково саме гроші, час то теж дуже важливий ресурс) може таки себе проявити на полі бою.

Згаданий мною вище розрив настільки величезний лише в наземних битвах, які існують з моменту створення цієї гри. А от Авіабитви існують лише доволі віднедавна(були введені 2 роки назад), і при цьому:

а) На момент написання цієї статті, завдана шкода визначається лише
рангом, який прокачується за принципом "чим більше воюєш - тим більше очок
здобуваєш". Крім цього, ранги прокачуються частково нелінійно - на
кожне нове звання і, відповідно, бонус до дамагу, потрібно все більше і
більше очок.


В той час як в наземних битвах ранг виступає у ролі коефіцієнту до сили,
яка росте лінійно, і більше того, залежить від платних та ще й
прокачуваних тренувальних майданчиків.


б) В наземних битвах потрібна зброя. Ку7 збільшує кількість завданої шкоди
на 200%, себто трикратно. В авіабитвах же присутні лише дорогі та не
особливо вигідні ракети, що дають лише 20% бонус до шкоди, тому можна не
переймаючись бити "голіруч".


в) еРепаблік парадоксальна тим, що очки досвіду тут шкідливі, бо чим
вищий рівень - тим у вищий дивізіон потрапляє гравець в наземних
битвах
, тому більшість старається затриматись якомога в нижчких
дивізіонах, щоби бути "вовком серед овець", а не навпаки. Існує навіть
платна послуга, яка зупиняє приріст досвіду за бої.

А от в авіабитвах такий фактор відсутній, і навіть навпаки, є сенс прагнути досягти 100 рівня, який дає додатковий бонус до шкоди (+10😵

Звісно, одноосібно вирішати долю битв не виходитиме, але координований удар кількох десятків таких новачків все-таки буде відчутним.




3) Навіть в наземних битвах можна бути корисним, правда не для власної країни, а для союзників. Існує така річ як "Ghost Booster" - предмет, увімкнувши який, гравець на хвилину додатково до свого дамагу отримає бонус у вигляді 30% найсильнішого удару в цій битві (зі сторони за яку воює цей гравець, звісно).

Себто, грубо кажучи, тріо повних нубів з майже нулем сили та рангу зможуть технічно стати рівноцінними 1 танку(при чому найсильнішому в цій битві). Звісно, це не враховує паків та батонів, але все-таки дає причину задуматись, тим паче що ГоустБустрери доступні всім і видаються щодня за базові дії в грі (праця+тренування). Епік не "затащать", але от стінку трохи підрівняти в ТВ може й вдасться. Але слід зважати на те, що ГБ НЕ ДІЄ У БИТВІ ЗА ДЕРЖАВУ ТВОГО ГРОМАДАНСТВА А ТАКОЖЕ ЧЕРЕЗ МПП



4) Виробництво. Так, воно дуже повільно окупається, і часами здаватиметься що "гра не варта свічок". Але є один нюанс: ферми та заводи приносять прибуток не лише вам, а й державі, якій надходитимуть податки. Хоч на перший погляд здається що цей дохід не такий вже й великий, але в масштабі держави воно цілком навіть відчутно. Як то кажуть, "Разом нас багато, нас не подолати".

Саме тому почали реалізовуватись усякі програми по фінансовій (іноді навіть беззворотній) допомозі населенню в побудові виробництва. Так як ми на момент написання статті маємо повний бонус до виробництва їжі, рекомендую інвестувати золото в побудову ку3 ресурсниць для харчових матеріалів (рибницю).

Кумедний факт: Так як тут не має вагомих факторів, які б значно обмежували можливу кількість виробницва (корисні копалини в рідній земельці, як і площа сілськогосподарських угід, виходить що нескінченні), тому грубо кажучи, таким чином ви "матеріалізуєте ігрові ресурси прямо з повітря".



5) Як було сказано мною на початку, політичний модуль мертвий, і відіграє скоріше церемоніальну роль. Принципово змінити курс держави чи внутрішню політику механікою гри неможливо, більшість партій - тіні минулої слави, і узагалі, нас нині лишилось так багато, що ми як у якомусь селі, один одного всі знаємо в обличчя, і чубимося скоріше з нудьги чим справді за щось важливе.

Тим не менш, якщо у тебе є якийсь внутрішній вогонь, жага щось змінювати чи просто якісь таланти(музика, художня творчість, знання мов, уміння виводити людей із себе) - не соромся себе проявляти. Публікуй статті, спілкуйся в ігрових чатах - на десяток критиків-тролів знайдеться принаймні один гравець, готовий тебе підтримати чи проспонсорувати. Незважаючи на важкодоступність деяких ігрових ресурсів, найціннішим лишається саме ресурс людський.



На цьому мабуть можна завершити
UkrainianGuerrilla