[УКП] День української писемності та мови

Day 3,642, 06:05 Published in Ukraine Ukraine by Stormy Seabird
Все в тобі з'єдналося, злилося —
Як і поміститися в одній! —
Шепіт зачарований колосся,
Поклик із катами на двобій.

Ти даєш поету дужі крила,
Що підносять правду в вишину,
Вченому ти лагідно відкрила
Мудрості людської глибину.

І тобі рости й не в'януть зроду,
Квітувать в поемах і віршах,
Бо в тобі — великого народу
Ніжна і замріяна душа.
«Про мову», Василь Симоненко

Вітаємо вас, шановна громадо!

Дев’яте листопада для мільйонів українців, що живуть в Україні та за її межами, - особливий день. Саме сьогодні прийнято відзначати День української мови та писемності.

Сьогодні як ніколи прийнято згадувати майстрів українського слова, їх творчі успіхи, найкращі плоди клопіткої творчої праці. Наша земля завжди була багата на творчий талант. Спочатку – усна народна творчість, а потім вже й Котляревський та багато інших: казкарі, байкарі, поети, письменники, драматурги – вони всі як ніхто інший чудово розуміли значущість українського слова та української мови. Наша мова пережила 134 заборони починаючи з царських часів. Ще в 17 столітті розпочалась боротьба з мовою, адже мова, як ми усі знаємо, це головна ознака нації, її основа, найсильніша ланка, яка поєднує між собою велику кількість людей. «Без мови немає народу», - саме так люблять казати українці. А цитата «Нації вмирають не від інфаркту. Спочатку їм відбирає мову.» авторства Ліни Костенко вже давно стала класикою. Також, як і слова Кобзаря:

Ну що б, здавалося, слова...
Слова та голос — більш нічого.
А серце б'ється — ожива,
Як їх почує!..


Та такою ж класикою, як і рядки Каменяра:

Слово — полова,
Але вогонь в одежі слова —
Безсмертна, чудотворна фея,
Правдива іскра Прометея.


Дев’ятого листопада кожен може позмагатися за звання кращого знавця солов’їної, прийнявши участь у Міжнародному конкурсі імені відомого українського мецената Петра Яцика. Або ж просто перевірити свою грамотність, прийнявши участь у диктанті національної єдності, що проводиться ще з 2000го року. В обидвох подіях приймають участь мільйони людей з понад 20-ти країн світу.

В День української писемності та мови покладають квіти до пам’ятника Преподобному Нестору-Літописцю, адже саме в цей день за православним календарем вшановується пам’ять упорядника (а можливо і автора) «Повісті минулих літ», мабуть, найважливішого літопису часів Київської Русі, який є вагомим історичним джерелом і до сьогодні.


На завершення, пропонуємо вам поділитися з нами вашими враженнями від вашого улюбленого, а можливо і улюблених українських творів чи книг, які вам довелося прочитати і ви б дуже сильно хотіли рекомендувати їх іншим. Автори трьох найкращих коментарів отримають невеличкі подарунки у вигляді 10 ку7 танчиків, адже всі ми знаємо, що слово – найсильніша зброя!






Для шаутів:
[УКП] День української писемності та мови
erepublik.com/uk/article/2655577