България разгроми европейския шампион във Варна

Day 208, 04:43 Published in Bulgaria Bulgaria by KARDAM2008

България победи с 3:0 гейма(31, 19, 17 точки) европейския шампион Испания в мач от предварителната група "C" на Световната лига по волейбол. Двубоят се проведе в препълнената зала "Конгресна" в Двореца на културата и спорта във Варна.

От състава на нашите отсъстваха капитанът на отбора Пламен Константинов, който днес навършва 35 години, Владимир Николов и Евгени Иванов.

Българите започнаха колебливо в първия гейм и позволиха на съперниците си да поведат с 5:0 точки. Испанците показаха подредена и спокойна игра с отлична блокада, за разлика от българите, които бяха видно притеснени и нервни на полето.

Постепенно обаче нашите навлязоха в мача, и макар че първата техническа пауза дойде с преднина от две точки за испанците, волейболистите ни успяха да наваксат разликата. При 18:17 възпитаниците на Мартин Стоев поведоха за първи път в мача.

До края на гейма играта бе изключително успорвана и гостите имаха множество възможности да затворят гейма, които обаче не успяха да реализират. Пред очите на президента на Република България Георги Първанов, волейболистите ни показаха изключителна борбеност и силен дух и успяха да затворят първия гейм в своя полза с резултат 33:31.

Вторият гейм се разви по коренно различен начин. Нашите започнаха много по-уверено и логично водеха в резултата през цялото време. Силната българска блокада бе в основата за успеха и във втората част, която завърши с категоричното 25:19 точки.

В третия гейм "лъвовете" отново започнаха силно и поведоха в резултата с 6:2 точки. Доброто изпълнение на сервиза и отличната блокада помогна на нашите за категоричния успех.

Така със самочувствие и увереност волейболистите ни затвориха гейма на 17 точки, с което си осигуриха и първата победа в предварителната група "С" на Световната лига.

В другия мач от група "С" Финландия загуби като домакин от САЩ с 1:3 (18, 19, -23, 20). Утре нашите излизат отново във Варна във втори сблъсък срещу испанския отбор.