Ambient on/off

Join the new world

 

Не се издржват ова појќе

Day 2,395, 05:00 Published in Bulgaria Nigeria by efiljo II

Ево мене опет али сега со поразлична тема од предходните.
Инспирисан од нашава ни мила Македонска фолк естрада и слушајќи неколку новокомпоновани фолк хитови, кои ме тераат на размислување да се фрлам од високо и да се утепам (1м е доволно), решив да споделам со вас неколку хита кои ќе бидат хита за сва времена 😃

1. Кисми- Жумате www.youtube.com/watch?v=Ntn7PpY0GUU
Сака сака да се качи, да се вози на мојов.... МОТОР
Мешај му на бате (на Фиљо). ( Нек се качи да ја повозам, само убаво со газот да шалта брзини и да пази да не стиска кумплуг пошто аутоматик сум и може за јајца да погоди)

2. Премиер бенд-Кратко сукњиче www.youtube.com/watch?v=QG-cGw4NdTA
Штом го видам тоа твое кратко фустанче, срце бие не се крие ќе ме убие! (ах што сакам кратки фустанчиња на натртени девојчиља-манијачиште)

3. Џесика- Професоре www.youtube.com/watch?v=-8GazTDEH1s
Нова лекција учам со протекција! Билогија секси анатомија! (Може слободно усно и теорија да полага кај мене, ќе ја буткам нонстоп)

4. Џесика-Швалерка www.youtube.com/watch?v=cQKD7rWhn9Y
Сите мажи срце мое исто лажат... Секој од нив дупи (љуби де) една друга мерка. (Абе ова вистина е? Шо знам кога дупам дали меркам друга, не сум забележал. А у соба случајно да не има друга па да ја меркам у темница?)

5. Елена Јовческа-Шмизла www.youtube.com/watch?v=Q1YvS0qp8HY
Јас сум пичка - пардон шмизла прва класа, а ти фраер за под маса. (Девојко јас сум фраер за у кревет, под и над маса, ма кај сакаш таму само изрази желба. Кондиција фул)


Упс по грешка е сликава али вистинита 😃 јебига нек иде у етер

6. Сања Ристеска-Ме заболе www.youtube.com/watch?v=Eue0P7dRMhQ
Раке пуке раке шлаге! (ма така ќе те рашлапам по газот па се до сабајле ќе офкаш, а може и подукачко)

7. Јуле и Кисми-Стискај ме www.youtube.com/watch?v=WP2Q3FzchY8
Стискај ме гали ме, штом ти мине меракот остави ме. Сега му е мајката ау.... (Ауу! Како бре да ми помине меракот?)

8. Јошка-Добра си за кратко www.youtube.com/watch?v=y2CDG0FQx5g
Црвено е давај гас или газ? Хммм.. чуден текст со двосмисленост и ондак продужуе- спушти се да не чујам глас! Ах сто посто на пушење била малата у кола.

9. Анета Арсовска-Супермен www.youtube.com/watch?v=Ehzs25FSGr8
Дај да видам дали нешто научи, кец или петка заслужи... О теткице па то чекам. Ајде дај ми практично да полагам кај тебе.

10. Игор Џамбазов со малиот Џо-Фотографија www.youtube.com/watch?v=jVy8o9ajixc
За на крај Игор Џамбазов еден од најголемите шоумени у Македонија
ЈАС ВО КОСТУМ ТИ ВО СКАЈ ОД КОЖА! Да дочекаме златна свадба на ГЕРИЈАТРИЈА!

Ова е само еден мал дел од нашите новокомпоновани вечити фолк песни. Ако имате некоја коњак песна слободно пишете у коментар не се стискајте.
Останете ми поздравени и клецајте се за подобра комуникација помеѓу 2 пола, а може и цел.

 

Comments

efiljo II
efiljo II Day 2,395, 05:08

Не се издржват ова појќе [efiljo други]
http://www.erepublik.com/en/article/-1-2407483/1/20

VardarEgejPirinMacedonia
VardarEgejPirinMacedonia Day 2,395, 11:46

mislam deka odkako si vo penzija premnogu koristis viagra i od mala rabota pravis film, ke slunes zbor eve na primer: da ti go dadam i ti go registriras samo toa no drugiot del e mobilniot i sega ke pomislis deka sum peder, patem daj uste malku od taa viagra mi treba za vo petok da bidam spremen znaes deka sum malad penzioner 😉 znaes kako e 😉

efiljo II
efiljo II Day 2,395, 11:50

Pazi sto pravis so viagrite zesko e moz da nastradas. Da ne ti se digne naglo pa da te mavne u celo. Potres na mozok kje dobies

VardarEgejPirinMacedonia
VardarEgejPirinMacedonia Day 2,395, 12:02

fala sekoj sovet e dobredojden osobeno od onie koj imaat iskustvo

VardarEgejPirinMacedonia
VardarEgejPirinMacedonia Day 2,395, 12:11

mojata vaka bi pocnuvala Ehhh da bese zena desnava, da ja imam stalno kraj sebe

Runnern
Runnern Day 2,395, 05:25

Кисми е бренд бе брат!!!

efiljo II
efiljo II Day 2,395, 05:26

Да ама старите песни од 90-тите. Сегашниве се која од која

tomineXus
tomineXus Day 2,395, 05:34

Ефилијо незнам дали ја имаш слушнато охридскава група → https://www.youtube.com/watch?v=l_ULuKmONU4

Alexndarr
Alexndarr Day 2,395, 05:48

najaka 😃

mac3donia
mac3donia Day 2,395, 05:47

da zemes da povrakas sa pesneve ... : )

i toa da povrakas i da seres u isto vreme ... od muka.... : (

Persej Makedonski
Persej Makedonski Day 2,395, 06:23

pa to ...

pa to treba da se ubie

dasboot.mkd
dasboot.mkd Day 2,395, 08:01

fuj, zarem nekoj slusha ova sranje?!
pa CECA e koka kola za ovie be!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ivan.sk
ivan.sk Day 2,395, 08:24

ау што е со песниве бе и кој се овие шо пејат

бљак мразам ваков тип на музика

Strumicanec14
Strumicanec14 Day 2,395, 11:05

😕

EmoLb
EmoLb Day 2,395, 11:11

Олеее Божее гюбек парти 😁
по-добре това
https://www.youtube.com/watch?v=E21mose6mbE

Zombinho
Zombinho Day 2,395, 12:06

Igor glumi ne deka e seriozen so pesnava 😃
a za drugive nema komentar, dno.

Jordan1552
Jordan1552 Day 2,396, 03:12

ne se izdrzva ova pojke ---Igor Dzambazov - Fotografija---super pesmica---******FALA******

We _are _the _Borg
We _are _the _Borg Day 2,396, 08:03

efiljo II изглежда е отявлен фен на "черната" музика!

 
Post your comment

What is this?

You are reading an article written by a citizen of eRepublik, an immersive multiplayer strategy game based on real life countries. Create your own character and help your country achieve its glory while establishing yourself as a war hero, renowned publisher or finance guru.