Ambient on/off

Join the new world

 

Во живо од гласачките места-ДЕН ЗА ИЗБОРИ ДЕН ЗА МАКЕДОНИЈА

Day 2,166, 05:33 Published in Republic of Macedonia (FYROM) Serbia by Runnern

Ден 2,166

Денес е ден за фер и демократски Конгресменски Избори.Ден кога Е-Македонија одлучува на кој конгресмен ќе му ја даде довербата,за наредниов месец.Избирачките кутии се отворени од изутрина,турканици меѓу гласачите,толпа народ внатре и надвор од избирачките места,не се дише,јас со мојата новинарска екипа и со мојата драга колешка Сијка Пиштолова бевме на лице-место меѓу другото и јас гласав,но тоа го оставам на страна во тајност.
ОДИМЕ ВО ЖИВО:

Колешке Пиштолова дали се слушаме????
-Да колега.Добар ден народе,како што знаете денес е ден за избори,ден кога се гласа конгресот на Е-Македонија,во продолжение можете да погледнете како се се одвива на гласачките места ширум земјава.


-Тоа е се што можевме да доловиме на лице-место од гласачките места,после гласањето да потсетиме дека ќе излеземе со конкретни резултати,прецизни,за тоа кој од кандидатите победил на конгресменскиве избори.
Толку од мене се слушаме на крајот од изборите..
-Добро колешке ние продолжуваме понатаму со програмата,ми се чини дека на линк во Живо директно од Белата куќа го имаме и Претседателот на САД,Барак Обама,да видиме тој како ги коментира денешниве избори и што ни посакува?


-Видовте колку беше долг неговиот говор,тој ни посакува така и ние исто така на него,имено неговата сопруга не можевме да ја добиеме бидејќи заминала на шопинг со Слаткар.Но одиме во продолжение со програмата на еден од македонските кандидати,а после тоа и директно од Македонскиот конгрес.Изгледа проработила свеста кај народот за Демократијата,ако земеме предвид дека сите пратат турски серии и Субрата ни дојде нагости,нема да ни е чудно.

-Да ви доловиме и еден кадар од македонскиот конгрес:


ТОЛКУ ОД НАС ВО ДЕНЕШНАТА ПРОГРАМА ВО ЖИВО,СЕ ГЛЕДАМЕ ЗА ЕДЕН МЕСЕЦ!!!!


 

Comments

Toni Lj Cvetkovski
Toni Lj Cvetkovski Day 2,166, 05:39

Денес народот ќе ја земе судбината во свој раце 🙂

ivan.sk
ivan.sk Day 2,166, 05:43

хехе

dDejan
dDejan Day 2,166, 05:49

🙂

Stenka Razin
Stenka Razin Day 2,166, 07:27

😕

Mr Santinoo
Mr Santinoo Day 2,166, 08:29

да живее ХУМАНОСТА!!! 😛

31 so 1918

DGKukusev
DGKukusev Day 2,166, 10:22

Друже кај ти текна за Сијка Пиштолова.... легендарно
имаш в

MKDHrist0
MKDHrist0 Day 2,166, 12:00

Mozi da se kladime koja partija pojke glasovi kje ima????
Otvoreni se Betovite AjDe narode TIPOVAJTE 😛

Pruritus Patriota
Pruritus Patriota Day 2,166, 14:51

Подобро ДРВО одошто ваков „еПретседател"!

http://www.erepublik.com/en/article/-1-2333476/1/20

Red Stefan
Red Stefan Day 2,166, 17:07

Моментално во Македонскиот конгрес пеат штурци. :р

viljus1
viljus1 Day 2,167, 09:39

Na odmor se Sega site ke vidis Ko ke si dojdat ke vrie kongresmeni:))))))))))))))

Vladika Kacavenda
Vladika Kacavenda Day 2,167, 13:04

MAKEDONIJA JE GRCKA FYROMIANCI .....KADE STE BRE

ZokiSk
ZokiSk Day 2,167, 14:04

KOSOVO KOSOVO SRBIJA JE KOSOVO,

Vladika Kacavenda
Vladika Kacavenda Day 2,167, 14:50

HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA

FYROM JE FYROM

MAKEDONIJA JE GRCKA

FOFF P L A T O Day 2,167, 17:50

Comment deleted

Vladika Kacavenda
Vladika Kacavenda Day 2,168, 02:01

ako ne popravis ponasanje zabranicu ti ulazak u Srbiju....gde ces onda fyromianac

PORNO IMPERATOR
PORNO IMPERATOR Day 2,168, 02:23

prekini da ioh zoves FYORM seljaku jedan , oni su bivsa Jugoslovenska republika Makedonija .. Pricaj srpski da te ceo svet razume

Vladika Kacavenda
Vladika Kacavenda Day 2,168, 02:27

ok ok.........ipak su i oni poreklom Srbi

FOFF P L A T O
FOFF P L A T O Day 2,169, 20:40

abe kopilj ako sakas uste 100 pati report mani glupav eden ..

FOFF P L A T O
FOFF P L A T O Day 2,168, 02:17

gde cu ja ??? hahahah ..... ma pitaj tvoju mamu bre kod nje stalno vrata su otvorena ...mamu ti jebem

Vladika Kacavenda
Vladika Kacavenda Day 2,168, 02:26

sinko ........... znaci sad si na korak od zabrane ulaska u Srbiju....srusice ti se snovi da se jednog dana preselis u raj,,,,......hahahahahaha

PORNO IMPERATOR
PORNO IMPERATOR Day 2,168, 02:40

kakvo je ovo vredjanje na rasnoj i verskoj osnovi ,nema svadje svi ste vi Srbi !!! a i vi koji niste bicete ..

 
Post your comment

What is this?

You are reading an article written by a citizen of eRepublik, an immersive multiplayer strategy game based on real life countries. Create your own character and help your country achieve its glory while establishing yourself as a war hero, renowned publisher or finance guru.