Ambient on/off

Join the new world

 

Дружење во Штип со ракија и мезе наспроти Пиво фест во Прилеп

Day 2,071, 15:10 Published in Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) by Persej Makedonski
Се собрале комитите
Персеј Македонски, Кевин, Војче и Крембананка
UNBAN KEVIN GAY ADMINS !!!
Крембананка
Војче од ДБК, мојот постар брат со младешка душа
To be continue ...


Ги чекам Цобе, Лутата баба, Волкот и секој од вас браќа и сестри да наминете во Штип на дружба бидејки суштината на мутиплеер игрите е дружењето. Да не беше скапанава игра ќе немав чест многумина од вас да ги запознам

 

Comments

Persej Makedonski
Persej Makedonski Day 2,071, 15:10

Дружење во Штип со ракија и мезе наспроти Пиво фест во Прилеп

http://www.erepublik.com/en/article/-1-2294884/1/20

abrasev
abrasev Day 2,071, 15:19

o7

CobeMakedonski
CobeMakedonski Day 2,071, 15:20

Bravo o/ taka treba
krivo mi e sto ne dojde i ti vo Prilep
ajde se nadevam druga prilika deka ke se videme, a inaku za Stip mi se ide samo mi e strav kaj koi stipjanki ke me ostavis da prespijam 😃

Persej Makedonski
Persej Makedonski Day 2,071, 15:21

Абе ќе има уште Пиво фести, ама јас сум за повеќе на раат да си се собереме

CobeMakedonski
CobeMakedonski Day 2,071, 15:25

moze i taka , ne e loso i taka
inaku nie jako si pominavme 🙂 prv pat gi zapoznav site tamu i bas mi e milo ...

Persej Makedonski
Persej Makedonski Day 2,071, 15:30

бев со вас брат

за жал не бев физички, но со срце бев и јас со вас

CobeMakedonski
CobeMakedonski Day 2,071, 15:32

bravo be brat, ajde vgodina poorganizirani zdravi zivi 😉 togas nema mrdanje 🙂

Persej Makedonski
Persej Makedonski Day 2,071, 15:33

Вгодина со БОГА напред таму сум

abrasev
abrasev Day 2,071, 15:34

planiraj me i mene za narednata godina so tebe zaedno

CobeMakedonski
CobeMakedonski Day 2,071, 15:37

ete taka \o/

Mr.Hiccup
Mr.Hiccup Day 2,071, 15:20

super meze 🙂 o7

Kpakep4e
Kpakep4e Day 2,071, 15:26

o7

BraveMKD
BraveMKD Day 2,071, 15:27

o7 like

Ordan Piperkata
Ordan Piperkata Day 2,071, 15:29

Rakija connecting people:)
о7

Kumulonimbus555
Kumulonimbus555 Day 2,071, 15:34

Bravo momci sigurno ste imale dobra druzba

Strumicanec14
Strumicanec14 Day 2,071, 15:35

o/

Invisible DuSt
Invisible DuSt Day 2,071, 15:41

Во следна прилика кога ќе се договорите, ќе ве дружам со задоволство!
Ако сака комшијава мистер Волковски, да оди натаму, може тогаш да е..

Браво бато Персеј, добар домаќин!

Persej Makedonski
Persej Makedonski Day 2,071, 15:45

само вие изразете желба и ве чекаме

xhaferowsky
xhaferowsky Day 2,071, 15:45

o7 !!

Kabasshii
Kabasshii Day 2,071, 16:11

o/

GG.Neno
GG.Neno Day 2,071, 16:40

o/

LionHeart MK
LionHeart MK Day 2,071, 17:12

Браво Штип о/

krembananka
krembananka Day 2,071, 17:55

o7

serginius73
serginius73 Day 2,071, 18:06

o7

Alphonso Gabriel
Alphonso Gabriel Day 2,071, 19:00

Алал вера о/

Persej Makedonski
Persej Makedonski Day 2,071, 23:53

moze da napravime sobir na edinicata isto takabrat

Alphonso Gabriel
Alphonso Gabriel Day 2,072, 06:01

Обавезно тоа, ќе се договориме! 😁))

Aminta Makedonecot
Aminta Makedonecot Day 2,071, 22:12

о7

а мене не ме каниш а?

Persej Makedonski
Persej Makedonski Day 2,071, 23:52

ti imas vecna pokana, ama nikako da se izlazes da dojdes

Aminta Makedonecot
Aminta Makedonecot Day 2,071, 23:54

ајде здравје на зима за пастрмајлиите кога ќе почнат да цветаат 🙂

vojislavp
vojislavp Day 2,071, 22:37

Другарството е важно, без другари е тажно, Ајде ајде да се дружиме ♫♪♫♪
За домаќино чиста 10-ка

SaJrUs
SaJrUs Day 2,071, 22:41

na zdravje neka vi e o/

TashaMKD
TashaMKD Day 2,071, 23:43

o7

SvetlioBG
SvetlioBG Day 2,071, 23:44

Наздраве!

TRTE T
TRTE T Day 2,071, 23:59

o7

CMPT HA HEBEPHA MOMA
CMPT HA HEBEPHA MOMA Day 2,072, 00:18

Браво!!!!!
Гезме по мој тертип 🙂
А за мене ЗОКИ покана немит или и истече МАНДАТО на поканата?
😃

Persej Makedonski
Persej Makedonski Day 2,072, 04:35

brat tebe ako treba ke dojdam da te zemam i bez dozvola za da mi bides gostin

aleksariste
aleksariste Day 2,072, 01:22

o7

tole pasaII
tole pasaII Day 2,072, 02:34

Eeeeeeeee Makedonijo, toa se Stipjani. So niv nikako na kraj ne se moze, ali bez niv nemozes da opstois.

McFresh
McFresh Day 2,072, 02:57

o7

Igifcc
Igifcc Day 2,072, 03:38

o7

GoodBeer
GoodBeer Day 2,072, 03:42

Koj se ovie crepovi ???

Persej Makedonski
Persej Makedonski Day 2,072, 04:36

crepovi, ne crepovi rakija i ogromna salatka maknaa 🙂

GoodBeer
GoodBeer Day 2,072, 04:51

Gola voda 😃

vojislavp
vojislavp Day 2,072, 14:30

Pivce njabe mirennnn

pesticid
pesticid Day 2,072, 03:54

Пиво фест манифестациите се сељачки новокомпонирани манифестации. Ракијка со убаво мезе е тоа е духот на македонецот и наш фолклор убавини лиги ми потекоа одам да си дробам шопска xD

El Che G
El Che G Day 2,072, 04:44

а каде е Војводата 🙂

Persej Makedonski
Persej Makedonski Day 2,072, 05:14

vojvodata otide po bugarski pasos 😃

Persej Makedonski Day 2,072, 05:14

Comment deleted

VardarEgejPirinMacedonia
VardarEgejPirinMacedonia Day 2,072, 05:14

o7

 
Post your comment

What is this?

You are reading an article written by a citizen of eRepublik, an immersive multiplayer strategy game based on real life countries. Create your own character and help your country achieve its glory while establishing yourself as a war hero, renowned publisher or finance guru.