Ambient on/off

Join the new world

 

Кандидатите на Републиканска Партија во трка,а на останатите партии мируваат

Day 2,061, 15:24 Published in Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) by Darko555

Уште два дена до партиските избори а ситуацијата во Републиканската Партија е затегната.Кандидатите за изборот на наследникот на тронот на партијата не мируваат,сите во трка по гласови.Најгласен од сите со вклучено CAPS LOCK е Zoran I Makedonski кој не сакаше да даде изјава и одговор на прашањата за А1,но во една реченица искоментира и ги обвини сите "Златни Патриоти" кој како што вели земале странски пасапорти,избегале во туѓина и ги оставиле останатите македонски патриоти да гниат и скапуваат во сиромаштија,бедотиа и безнадежност.Но исто така Zoran за А1 кажа дека има светло на крајот на тунелот и напомена дека тој нуде решение и излез од безизлезноста.
Во продолжение целосно интервју со Zoran I Makedonski:


А1 открива,зидот на Републиканста Партија е полн со кампањи,идеи,караници и скандали на кандидатите за партиските избори во кои некои нудат воскресение на партијата и самопромоција(во случај Zoran I Makedonski koj се самопромовира велејќи дека е најдобар дечко и сите што ќе го прателе по цигари и тоа од кај Рамче најевтините ќе му купел),а некои со самопромоција која е препорачана од Роберт велејќи дека е достојна замена за него.Освен овие кампањи има и кандидати кои велат дека партијата ќе ја унапредат да биде помеѓу првите пет партии во еМакедонија.Како и да е партиските избори се за 2 дена дали ваква слична ситуација ќе има во другите партии времето ќе покаже а А1 останува да истражува.
Во продолжение дел од зидот на Републиканската партија:


ЛИНК ЗА ЗАЧЛЕНУВАЊЕ ВО MACEDONIAN FORCE(елитна македонска воена единица).

 

Comments

Mora SG
Mora SG Day 2,061, 15:31

Pole

Okara_iwko
Okara_iwko Day 2,061, 23:57

o7 Благодарам за информациите!

1 9 0 3
1 9 0 3 Day 2,062, 03:25

hahahahahahahahhahahh sto e so tebe be u film si vlezen a1 vesti ova ona zoki se zaebava ti ozbilo zboruvas so nego hahahahhahahahahahaah

Darko555
Darko555 Day 2,062, 07:02

Ke te molam uste ednas da ne mi komentiras na moite statii.Ako ne ti se dopagaat nikoj ne te tera da gi citas...imas drugi vesnici....

 
Post your comment

What is this?

You are reading an article written by a citizen of eRepublik, an immersive multiplayer strategy game based on real life countries. Create your own character and help your country achieve its glory while establishing yourself as a war hero, renowned publisher or finance guru.