Ambient on/off

Join the new world

 

Македонски ПТО во Белгија

Day 2,061, 02:32 Published in Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) by Davorsk8
Здраво,Македонци!

Денес би сакал да разговараме за еден голем срам за македонската нација на играва.
Вие може знаете а и не знаете за една група играчи од повеќе земји кои се обидуваат да направат ПТО на Белгија,членка на CoT.

Доста голем дел од оваа група се Македонци кои влегле во комбинација со друга група на хрватски играчи кои исто така пробувале да и направат ПТО на Белгија.

Овој срам и резил во кој ние пробуваме да направиме ПТО на сојузничка држава од нашиот сојуз CoT која никогаш не ни згрешила ништо,ама апсолутно ништо,мора да дојде до својот крај.

Еве ви неколку статии од македонски играчи во Белгија кои работат ПРОТИВ тој ПТО.

Првата статија.

Втората статија.


А еве една листа на македонската група:

ambarche

IvanVanchosBrother

Branko C

Kuciot

Dupcalkoo

Листата може да се зголеми во текот на деновиве.


Статијава ја пишувам со цел да ве информирам за овој срам и можеби некој од вас ќе се нафати овој срам да го снема.
Каков впечаток после оставаме кога на свој сојузник од CoT му правиме проблеми во внатрешната политика.Како после ќе бараме помош во битките против грците или некој друг наш непријател?!

Сето ова на нас ќе ни се врати.Како би реагирале ние кога група на играчи од држава од CoT или proCoT,да пробаат да направат ПТО?
Нормално,цел сојуз ќе го дигневме во воздух.

Затоа една порака до таа група:


МАКЕДОНСКИ ПТОери,НАДВОР ОД еБЕЛГИЈА !!


\o/
 

Comments

Davorsk8
Davorsk8 Day 2,061, 02:33

За шаут:

Македонски ПТО во Белгија
http://www.erepublik.com/en/article/-1-2289724/1/20

CobeMakedonski
CobeMakedonski Day 2,061, 02:36

zatoa jas sum protiv teza na takvite 😉

Ely.nea
Ely.nea Day 2,061, 02:43

well i think it's maybe time to be clear

Ambarche came in ebelgium with the idea to take a position in our country. He asked to several friends to come and vote for him.

But we have other macedonians who are nice in ebelgium too. It's a personal act at the begining from ambarche.

CobeMakedonski
CobeMakedonski Day 2,061, 04:15

dont worry be happy 😉

Ely.nea
Ely.nea Day 2,061, 04:51

yes of course : )

thedragon
thedragon Day 2,061, 18:15

This is very bad for my country, and i officially apologize as ex eBelgiums MoD and MoF 🙂 I am rely ashamed 🙁

n e v e r C G
n e v e r C G Day 2,061, 03:04

DSW се криви. Гарант. Мора да се тие. Нема друго

Aspadora
Aspadora Day 2,062, 03:49

bitch please

e Vladimir
e Vladimir Day 2,061, 03:06

Voted...
Fala davorsk8 za poddrskata. Ima mnogu makedonci vo eBelgija, tie koi sme protiv PTO sme dojdeni tamu samo za da gi osuetime vakvite PTO aktivnosti i da go popravime imidzot na Makedoncite kolku tolku 🙂

Kumulonimbus555 Day 2,061, 03:08

Comment deleted

Kumulonimbus555
Kumulonimbus555 Day 2,061, 03:10

Izbrisha go komentaro za da ne se navredesh + koa nemash pojma ne pishuvaj za dzabe

Davorsk8
Davorsk8 Day 2,061, 04:13

Па според разговорите,јасно е.

Kumulonimbus555
Kumulonimbus555 Day 2,061, 04:14

ti nemash pojma od zivoto be

Davorsk8
Davorsk8 Day 2,061, 04:20

хаха ајт иди љупи компири.

ambarche
ambarche Day 2,062, 09:37

абре будали да не сте море вие ЈАС АКО НЕ БЕВ МАКЕДОНИЈА СО БЕЛГИЈА НЕМАШЕ ДА ИМА МПП АЛООО

Davorsk8
Davorsk8 Day 2,062, 18:47

ел оу ел

Persej Makedonski
Persej Makedonski Day 2,061, 09:20

Ова што го правиш не е чесно, размисли малку што правиш

Kumulonimbus555
Kumulonimbus555 Day 2,061, 09:23

abe ja znam sho praam tuku ovaj ne znae sho pishuva

Persej Makedonski
Persej Makedonski Day 2,061, 09:26

а знаеш ли ?

ПТО на сојузничка земја ?

абе тоа не е чесно и ако си стнал таков тогаш нема потреба веќе да бидеме ниту пријатели во играва, по ДСВ и неколку други групи сега и вие, после се чудиме зошто еМакедонија не е на добар глас

Tony Clifford
Tony Clifford Day 2,061, 03:15

There are several very good Macedonian players in Belgium.
Unfortunately ambarche is not among them: he tries to buy votes with money and he let some of his friends enter Belgium illegally.

Hail Belgium!
Hail Macedonia!

Kumulonimbus555
Kumulonimbus555 Day 2,061, 04:15

im good guy right ?

Ely.nea
Ely.nea Day 2,061, 04:51

nobody is perfect Ivan, if you are in the right side now : )

Tony Clifford
Tony Clifford Day 2,062, 05:28

you're a Res Belgican, so... no, you're not XD

poletarec
poletarec Day 2,061, 03:20

Pa nekolku igrachi ne ja pretstavuvaat Makedonija...zosto generaliziras?

Kako DSW taka i PTOerite si se prikazna za sebe,ne pripagaat na Makedonija ili na nekoja druga zaednica,taka da sto i da pravat ne se povrzuva so MKD

Davorsk8
Davorsk8 Day 2,061, 04:44

Така и мислевме за ДСВ дека нема да бидат проблем,па ете види.

mac3donia
mac3donia Day 2,061, 14:55

DSW pali - DSW gasi 😛

Kpakep4e
Kpakep4e Day 2,061, 09:26

sto sakas od ovaa mladina ziti se, glavna preokupacija im e kako da se dokopaat do vlast i pari

eKomita
eKomita Day 2,061, 18:22

mozebi ti si im idol xD

Aspadora
Aspadora Day 2,062, 03:50

theach 'em how to doggy

elminjo Day 2,061, 16:50

Comment deleted

thedragon
thedragon Day 2,061, 18:20

Срам да ви е на свите што сакате да им направите ПТО на Белгија, а не знаете колку добри пријатели ни се и колку ни имаат помогнато иако се само мала земја, но ние македонците имавме засолниште таму пред да се додаде Македонија и тие ни помагаа и ние нив, значи стварно срам да ви е !!!

Aspadora
Aspadora Day 2,062, 03:50

Bar besplaten bus iame i banja !

dDejan
dDejan Day 2,062, 04:01

МАКЕДОНСКИ ПТОери,НАДВОР ОД еБЕЛГИЈА !!

El Che G
El Che G Day 2,062, 05:06

значи,се конектираш,разменуваш некоја ПМ,некој пост,а можеби и статија
сработи,испукај,по можсост спрема КоД и ДО
подружи се,нови другарчиња,собиранка,баскет,пинг-понг,позаебавај се
ако немаш тенкче и лепче-побарај,ако имаш вишок-помогни
сакаш е-политика,ете ти е-партија,конгрес,потруди се и ЦП да станеш-со РАБОТА
па не мораш од секоја е-држава непријател да правиш,не мораш штетник да си.........................

BucephalusIII
BucephalusIII Day 2,062, 05:49

....без коментар....

ambarche
ambarche Day 2,062, 09:38

фала ви за оговарањата шо не се вистинити
ве сакам сите
позз чао < 3

ambarche
ambarche Day 2,062, 09:41

еххх бре МАКЕДОНЧЕ , хрватите се тие шо се први шо сака да напра ПТО на БЕЛГИЈА иако се пра тие многу паметни итн..
да не покажувам СС < 3

Boshev
Boshev Day 2,062, 09:44

Оти мене ме нема во листата на предавнициии 🙁 :'((
Голем поздрав до Kuciot i ambarche можите само куро да му јадите !!!!

niko.sekov
niko.sekov Day 2,062, 21:59

АЈДЕ ДА ГО ПОВТОРИМЕ ИЛИНДЕНСКОТО ВОСТАНИЕ 110 год. ПОДОЦНА http://www.erepublik.com/en/article/-110-1-2287466/1/20

 
Post your comment

What is this?

You are reading an article written by a citizen of eRepublik, an immersive multiplayer strategy game based on real life countries. Create your own character and help your country achieve its glory while establishing yourself as a war hero, renowned publisher or finance guru.