Ambient on/off

Join the new world

 

[МзО] Прво обраќање

Day 1,995, 14:13 Published in Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) by Ministerstvo za Odbrana


Добро вечер еМакедонијо !!

Конечно МоД тимот доби пристап до својот весник па иако е касно решивме да Ве поздравиме со една статија во која накратко ќе се претставиме и ќе подкажиме дел од планираните активности за овај мандат.

МоД тимот се состои од тројца рамноправни членови : MandiBT, Fellix и Lone Wolf (познат како Bubo на chat). Ова е релативно голем залак за сите нас но ветуваме дека ќе дадеме се од себе да вратиме бар дел од таа изгубена жар во играва.
Овој месец планираме да ја рестартираме фамозната фаланга од која противниците стравуваа, македонската армија која успеа неброени пати да ги покори двоцефките но за сето тоа НИ ТРЕБА ВАШАТА ПОМОШ !!!
Отворени сме за сите идеи и сугестии кои можете да ги испратите во форма на коментар на самата статија или пак во приватна порака на кој било член од МоД тимот. Ако сте заинтересирани да ни помогнете во нашата работа, не срамете се, ова е вистинското место да го кажете тоа !!

Оваа прилика исто сакам да ја искористам и да ги поканам СИТЕ активни командири на состанок на ден 08.05.2013 на #emkd.generalstab на Rizon во 21.00 Ќе се разговара за рефунд системот (присутни ќе бидат и од економскиот оддел) и ќе се потрудиме на наидеме на заеднички јазик кога станува збор за рамноправна поделба на државните тенкови 🙂До следно видување, останете ми со full FF и полни со љубов
\o/
 

Comments

Ministerstvo za Odbrana
Ministerstvo za Odbrana Day 1,995, 14:13

[МзО] Прво обраќање
http://www.erepublik.com/en/article/-1-2257566/1/20

Bubo.
Bubo. Day 1,995, 14:15

o/

ElektrodataNaTiger
ElektrodataNaTiger Day 1,995, 14:17

Манди направи ми дете!

TheTrooper69
TheTrooper69 Day 1,995, 14:17

Ubi se mandi, ubise.

Kpakep4e
Kpakep4e Day 1,995, 14:17

NEMA AIRSTRIKE NEMA VOTE

Strumjanin
Strumjanin Day 1,995, 14:17

o/

SmkD
SmkD Day 1,995, 14:17

o7

United Macedonians
United Macedonians Day 1,995, 14:19

o7

King Bojangles
King Bojangles Day 1,995, 14:20

министрите до вчера странство беа за да соберат идеи или ... ?

n e v e r C G
n e v e r C G Day 1,995, 14:26

леб ти делеа до вчера. фала на забелешката

King Bojangles
King Bojangles Day 1,995, 14:29

благодарен сум за лебот и стално ќе ти сум должник, ама емакедонскиот МОД е странски, составен од еден шо пукаше против Македонија, а друг кој се бореше до фчера за интересите на друга еземја .... единствено ти си еМакедонец од тројцата

Angelique.A
Angelique.A Day 1,995, 14:48

Izvini be, casna eSestro

Aquilamk
Aquilamk Day 1,995, 15:16

Bojan vidi kolku malku ima pukano za emakedonija

busavg
busavg Day 1,995, 14:20

Dosta e odbrana, sakame ministerstvo za napad 😁)))))

o7

Mr.Hiccup
Mr.Hiccup Day 1,995, 14:21

o7

MADALEX
MADALEX Day 1,995, 14:21

o7

Felllix
Felllix Day 1,995, 14:22

o/

o7

Djuk75
Djuk75 Day 1,995, 14:23

Stvarno dosta se zaebavavte. Dajte stvarno pretstavete go MOD timot.

Alexander Macedon
Alexander Macedon Day 1,995, 14:26

o7

tonikuze
tonikuze Day 1,995, 14:26

ajde vreme e da trgnat rabotive na podobro i pointeresno

Hristijan Tasevski
Hristijan Tasevski Day 1,995, 14:26

А Полска ?

Bubo.
Bubo. Day 1,995, 14:51

Се по ред ке се каже. Полека полека, не може се од еднаш. Мора прво да се разгледа ситуацијата.

JaneDjani
JaneDjani Day 1,996, 09:16

kuznaj kolku te boli srce so izgubi od dimza. kosi kubes uste, se kladam

Hristijan Tasevski
Hristijan Tasevski Day 1,996, 13:57

Немам коси за кубење, сакаш слика ? 🙂

Drente Day 1,995, 14:27

Comment deleted

Macedonian_Lion
Macedonian_Lion Day 1,995, 14:27

Дај видите то, средите то и јавете ми... преку Тасета 😃

Drente
Drente Day 1,995, 14:28

reorganizacija na paravoenite i armijata kako i vrakjanje na falangata e odlicen pocetok

CobeMakedonski
CobeMakedonski Day 1,995, 14:49

o7

Aquilamk
Aquilamk Day 1,995, 15:17

o7

Angeldim
Angeldim Day 1,995, 15:21

so airstrikeot sto bidna ? ajde ubrzajte dosadna stana mnogu igrava neka bide Makedonija taa sto ke se zbori dosta drugi go imaa primatot 🙂

GGoxyto
GGoxyto Day 1,996, 08:29

awwwww buthurt xD

AlexSkopje
AlexSkopje Day 1,996, 08:19

o7

Kabasshii
Kabasshii Day 1,996, 08:24

o/

McFresh
McFresh Day 1,996, 08:31

А наместо воздушен,да испланираме подземен напад,и оп, Кина да ја окупраме .А ???

VelAco
VelAco Day 1,996, 08:34

2/3 od MOD-timot e blizok do DSW... Za nekoj mesec site od DSW se vrakame vo eMKD i pravime vlada kako od vremeto na ednoumieto... Pretsedatel, Premier, Ministri, Kongresmeni - site od DSW...

Aliss Wonder
Aliss Wonder Day 1,996, 12:29

Samo ako i ja bidam del od timot inaku ne moze 😛

 
Post your comment

What is this?

You are reading an article written by a citizen of eRepublik, an immersive multiplayer strategy game based on real life countries. Create your own character and help your country achieve its glory while establishing yourself as a war hero, renowned publisher or finance guru.