Ambient on/off

Join the new world

 

Кандидатура за Претседател

Day 1,947, 05:29 Published in Republic of Macedonia (FYROM) Indonesia by KocoskiMKD
Здраво Македонци/ки!
Здраво народе Македонски!
Здраво Македонијо!


Многумина од поактивните играчи ме знаат, 2 години сум на играва и имам доста големо искуство во предходните влади како:
заменик Премиер, Министер за Одбрана, Заменик, Помошник и т.н.

Со голема желба за подобра еМакедонија одлучив да се кандидирам за Председател!

Се кандидирав затоа што:
- на играва сум многу активен.(известувања,приоритети,напади и други работи ќе ги правам максимално Ажурно)
- имам големи идеи околу тактичкиот и воен план.(Кај мене договорот е договор и не се менува преку ноќ)
- имам добри контакти со влијателни играчи од нашите сојузнички земји кои ме почитуваат и ќе ни помогнат за било каква помош на Македонија!
- Затоа што сум убеден дека можам да направам голем подем за Македонија!



Нема многу да должам со оваа статија, ова е само најава на мојата кандидатура.
A од вас драги мои барам да верувате во моите квалитети и да ми дадете поддршка на 5-ти Април!

Голема Благодарност до сите Партии што ми ја дадоја поддршката која многу ми значи!

МАКЕДОНИЈА СЕ САКА СО СРЦЕ, А НЕ САМО СО ЗБОРОВИ!

Би ве замолил за Шаут:
Кандидатура за Претседател [KocoskiMKD]
http://www.erepublik.com/en/article/-1-2231604/1/20
 

Comments

cobe 92
cobe 92 Day 1,947, 05:39

o7

TRTE T
TRTE T Day 1,947, 05:41

o7

Anastazis
Anastazis Day 1,947, 05:44

Ziveli Sareni Medvedici!!!

KocoskiMKD
KocoskiMKD Day 1,947, 06:02

mora vo kafana ova da se proslavi 😛

Vojne
Vojne Day 1,947, 05:45

о7

CobeMakedonski
CobeMakedonski Day 1,947, 05:46

o7 so sreka 🙂

Kevin09
Kevin09 Day 1,947, 05:46

o7

Cosworth 99
Cosworth 99 Day 1,947, 05:49

E ova se cekashe ! So srekja bratu ... o7

Hiko S
Hiko S Day 1,947, 05:49

Napred komsija 🙂

So sreca .

o7

Pejoski WarMaster
Pejoski WarMaster Day 1,947, 05:50

Со среќа!

o7

CAT DADDY
CAT DADDY Day 1,947, 05:55

o7

Stef40
Stef40 Day 1,947, 06:03

o7

Ko4(0)CP !!

TashaMKD
TashaMKD Day 1,947, 06:04

So sreka i so lesno srcka 😘
o7

cobe 92
cobe 92 Day 1,947, 06:45

wow ljubov li e ova ili panagur 😛

mkdfighter97
mkdfighter97 Day 1,947, 06:04

So srekja, go imas mojot glas

rubin_ganja
rubin_ganja Day 1,947, 06:16

o/

KRISTIJAN MAKEDON
KRISTIJAN MAKEDON Day 1,947, 06:17

Го имаш мојот глас и со среќа нека ти е!!

MacedonianKvoda Karan Ajga
MacedonianKvoda Karan Ajga Day 1,947, 06:19

o7

seki6
seki6 Day 1,947, 06:29

tesko na toj sto ne te poznava

KocoskiMKD
KocoskiMKD Day 1,947, 06:55

se kaem sto sum ti daval gold tolku vreme, a neznaes da cenis

seki6
seki6 Day 1,947, 07:04

se kaem sto pocnav da ga igram igrava kako tvoj referal zs alchen igrac na igrava od tebe nemam videno

crnecot
crnecot Day 1,947, 13:05

ne sum znael brat deka na referali tvoi si daval gold

KocoskiMKD
KocoskiMKD Day 1,947, 07:08

Тоа што си ми реферал, незначи дека сум должен да ти давам секој месец голд, а ова на ништо не ти личи http://prntscr.com/x2rhk

seki6
seki6 Day 1,947, 07:12

toa sto ti baram pomos za da dignem trening centar ce si go zemes nazat x100 ama ti mislis vo momentot da ti ostane goldot ne za ponatamu a za toa deka zemas barem po 2 gold nedelno od mene tocno si e

seki6 Day 1,947, 07:21

Comment deleted

KocoskiMKD
KocoskiMKD Day 1,947, 07:31

како имаш лице за алчност да збориш уште кога си во DSW, Карактер немаш бе човеку... а еве гледам во пораки ми пишуваат, не се замарај со деца мали... BTW Срам ми е да им кажам дека имаш 26године... 😕

seki6
seki6 Day 1,947, 09:26

do vcera bese u dsw ti najde da prodavas pamet po ljudive

mac3donia
mac3donia Day 1,947, 15:44

do vcera i ti bese u DSW ... zatoa pripazi sto zboris za nas 🙂

Bubo.
Bubo. Day 1,959, 14:58

KocoskiMKD со срекја со кандидатурата, би сакал да видам повеке информации за тој тактички и воен план. Само не ги мешај ДСВ, бидејки и ти беше еднаш дел од нас.

BoNaNoXxXoNaNoB
BoNaNoXxXoNaNoB Day 1,947, 06:32

o7

AsT89
AsT89 Day 1,947, 06:52

so sreka da znaes ke te glasame : )

El Che G
El Che G Day 1,947, 06:52

о/
со среќа и јака ти душа...

GG.Neno
GG.Neno Day 1,947, 06:55

o7

Wendy Power
Wendy Power Day 1,947, 06:57

o/ So srekja i jas se slagam so tebe xD

srecko1984
srecko1984 Day 1,947, 06:58

o7

dejanot
dejanot Day 1,947, 06:59

o7

ivan.sk
ivan.sk Day 1,947, 07:04

бу
: )

Vssa87
Vssa87 Day 1,947, 07:06

o7 zemjak

SaveAss
SaveAss Day 1,947, 07:09

Нешто многу рано?

KocoskiMKD
KocoskiMKD Day 1,947, 07:20

ova samo kako najava 😁

Stef40
Stef40 Day 1,948, 02:36

ti rekov rano e xD

Davorsk8
Davorsk8 Day 1,947, 07:11

o7

Red Tornado
Red Tornado Day 1,947, 07:13

o7

nd89
nd89 Day 1,947, 07:54

o7

Sande Mafija
Sande Mafija Day 1,947, 10:39

So srekja 🙂 da si pocastish nesho 😃

BucephalusIII
BucephalusIII Day 1,947, 12:32

Со лесно

о>

SaJrUs
SaJrUs Day 1,947, 12:52

o/

Foghat
Foghat Day 1,947, 14:14

nezni racina : D o7

KocoskiMKD
KocoskiMKD Day 1,948, 02:09

прашај го Тошо од која крема да ставам хахахха

Foghat
Foghat Day 1,948, 03:47

od taa leplivata ? xD

 
Post your comment

What is this?

You are reading an article written by a citizen of eRepublik, an immersive multiplayer strategy game based on real life countries. Create your own character and help your country achieve its glory while establishing yourself as a war hero, renowned publisher or finance guru.