Ambient on/off

Join the new world

 

Претседателско обраќање [Бобан Пановски]

Day 1,888, 20:45 Published in Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) by Narodna Banka na Makedonija


Добро утро Македонки и Македонци,

Бидете спремни денеска !

Ајде да бидеме сите обединети и сложно да ги избркаме јужниве соседи таму долу од кај што дојдоа! Да си го вратиме тоа што е наше, знам дека го можеме тоа! Заборавете на сите поделби, кавги, тролања...
Се што барам од вас денеска е да бидеме вистинска една НАЦИЈА !!!
Денес е денот да ги натераме да се покаат што тргнаа против нас!

Како што гледате во сите битки за нијанси или губиме или победуваме, затоа на еМакедонија и е потребна секоја ваша штета. Заборавете на бркање медали, продавање штета, заборавете на се што е различно од зачувуваање на нашиот конгрес месецов.
Македонци во странство вратете се, вашите 10% штета од ПН ни значат многу во овие решавачки битки!

МАКЕДОНСКА ФАЛАНГО ПОКАЖЕТЕ ШТО СЕ МОЖЕТЕ ДА НАПРАВИТЕ ЗА СВОЈАТА ДРЖАВА!Морам да нагласам дека ја имаме сета можна подршка од CoT и TWO.
Им се заблагодарувам на сите сојузници кои вчера покажаа колку може да биде голем и значаен еден сојузник во одреден момент.
Видовме колку може да бидат силни старите пријателства и како може да се обноват и зацврстат новите. 🙂

Бидете спремни утрово Македонци, одиме на уште една победа !!!!Се гледаме на бојното поле
Ваш Бобан Пановски
 

Comments

Narodna Banka na Makedonija
Narodna Banka na Makedonija Day 1,888, 21:06

За шаут:
Претседателско обраќање [Бобан Пановски]
http://www.erepublik.com/mk/article/-1-2197920/1/20

NotSoEvil
NotSoEvil Day 1,888, 21:29

ПРВ ! о7

SaJrUs
SaJrUs Day 1,888, 21:38

Во борба, во борба во боооорба, Македонски народе!

о7

Plainswalker
Plainswalker Day 1,888, 21:41

...

Mr Af
Mr Af Day 1,888, 21:46

Narodot ke ti sudi sto go prodade solun i mu go vrati na gejcite 😁)
P.S. Drug pat pretsedatelskoto obrakanje pustajgo barem posle 9 za da go vidat i procitaat poveke makedonci posovreme, oti malku mi izgleda nenormalno vo 5 sato sabajle da se psta vesnice.
Pozdrav i zasega taman je ostalo, ne se nerviraj gejcite koga zapnuvaat so nivnite masteri i plato ne mu odoleva.

TheTrooper69
TheTrooper69 Day 1,888, 21:48

импич, дајте му на анти да тенка!

Aliss Wonder
Aliss Wonder Day 1,888, 22:00

Oдиме на уште една победа !!!!

o/

Davorsk8
Davorsk8 Day 1,888, 22:03

o7

Anakin Skywalker MKD
Anakin Skywalker MKD Day 1,888, 22:10

o7

El Che G
El Che G Day 1,888, 22:27

о/

B a z e
B a z e Day 1,889, 23:09

o/

Haszontalan pkrusi
Haszontalan pkrusi Day 1,889, 23:15

o7

TRTE T
TRTE T Day 1,889, 23:18

o7

Kanopy
Kanopy Day 1,889, 23:28

sega baras da bidat obedineti, koga se barase od tebe ti za inat tenkase protiv nasite sojuznici. ako dobro se sekavam cela edinica tvoja bese trgnata od refund poveke pati poradi tebe. sega dojde vreme ti da pisuvas motiviracka statija. imas sreka sto neigraat poveketo stari igraci

TashaMKD
TashaMKD Day 1,889, 00:13

o7

Aspadora
Aspadora Day 1,889, 00:15

o/

tzar  Lazar
tzar Lazar Day 1,889, 00:21

Hail serbia,hail makedonija!!

Felllix
Felllix Day 1,889, 00:32

o7

Trolldor
Trolldor Day 1,889, 00:34

o7

Aminta Makedonecot
Aminta Makedonecot Day 1,889, 00:37

(сас бетонску циглу)
отепаше га човек

Darkman87
Darkman87 Day 1,889, 00:41

sega baras da bidat obedineti, koga se barase od tebe ti za inat tenkase protiv nasite sojuznici. ako dobro se sekavam cela edinica tvoja bese trgnata od refund poveke pati poradi tebe. sega dojde vreme ti da pisuvas motiviracka statija. imas sreka sto neigraat poveketo stari igraci
+10000000000

United Macedonians
United Macedonians Day 1,889, 00:43

o7

karo.mk
karo.mk Day 1,889, 00:56

o/

010101010
010101010 Day 1,889, 00:58

AJDE UDARAJTE MALO ZA ARAPE DANAS DA SE ZAVRŠI OVO.

http://www.erepublik.com/sr/wars/show/29625

Zoran I Makedonski
Zoran I Makedonski Day 1,889, 00:59

TI UKRADE POVEKE OD 1000 ZLATO NIE DA SME BILE SPREMNI ABE IMPICMENT ZA VAVKI PARAZITI

Red Tornado
Red Tornado Day 1,889, 01:11

импич!!

Djuk75
Djuk75 Day 1,889, 01:23

Imash sreka Bobane. Blazo e u pravo razbirash.

viljus1
viljus1 Day 1,889, 02:55

o7

BucephalusIII
BucephalusIII Day 1,889, 04:13

o/

Mr.borros
Mr.borros Day 1,890, 17:15

Pacmax... ние си имаме циглана брат не ни требат државните тенкови.. и без них можеме

 
Post your comment

What is this?

You are reading an article written by a citizen of eRepublik, an immersive multiplayer strategy game based on real life countries. Create your own character and help your country achieve its glory while establishing yourself as a war hero, renowned publisher or finance guru.