Ambient on/off

Join the new world

 

Колку само станува досадно

Day 1,878, 01:17 Published in Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) by BranislavMKD

Долго време сакав да станам конгресмен. Повеке од две години ја играм играва. И станав.
На почетокот ми беше интересно но после сватив дека се зезнав. Тоа било само уште еден обичен медал кој е тотално беззначаен. Предлошив два предлога и на пат е и вториот да не биде изгласан
Не се работи во тоа дека моите предлози се неприфатени па ајде ке плачиме.
Немам некој тираж на весникот но и никогаш не сум го посакувал. Па не целта да организираме акција медиа монгул и да добиеме награда. Стварно е надвор од контекст.
Најбитно, буџетот. Нешто што и нашиве политичари маки мачат во реалниот живот да го испеглаат. Тие пусти пари за кои сите ние сме робови повеке или помалку.
Дадов еден предлог да бидеме подобри од другите, ама ние упорно по старо делиме рефунд во храна, демек ке сме правеле повеке стета??? Туак ми е најкриво. Државата зема данок и го распределува непродуктвно. Па и во реалниот живот за тоа сме неразвиени. Топ приоритет на оваа држава е да имаме што повеке играчи од сите дивизии и сите тие да имаат поголема сила за да прават поголема штета.
И тука треба ние малку да поработиме.
Воедно со природен непријател битките ни наваат поголема сила при удар за 10%
Колку време немаме природен непријател. Се плашиме да не не поробат. Да не не живееме во мир и соживот??? Кое живеење. Ало освестите се ова е само игра.
Највеке од се ме нервира што се занесуваат како да е ова реалност. И дека многу е опасно ова или она. Абе дај да пукаме и да се забавуваме притоа не велам дека треба да се однесуваме анархистички ами малку похазардерски.
Кој ме разбра ме разбра кој не, здравје некоја друга статија
поздрав


 

Comments

Indiana Kristian
Indiana Kristian Day 1,878, 07:15

haha, i ja taka eden den mi se spoija zickite i resiv da go delete-isam account-ot i nema da igram povekje. Eve me pak 🙂, so nov, Makedonec. (Stariot bese Amer, 38 nivo). Ne e ova samo igra brat. Ti ulazi u krv, ti jade djiger sekoj den. Aj pozz

eSlovak
eSlovak Day 1,878, 13:09

Gnasno kopile
http://www.erepublik.com/en/main/law/Republic-of-Macedonia-FYROM/121959
ako ti e tebe dosadno nemora da ja unistuvas zabavata na drugite bel den da ne vidis.

Emperor Gaozu
Emperor Gaozu Day 1,878, 15:15

http://www.erepublik.com/en/main/law/Greece/121981
Друже со тај мозок шо го носеш у тиквата господ нека ти е на помош. не за тука у играва, ами за у реалноста.
Секако постои и можноста дека си зел пари од грција за да го пуштеш законов. нели, исто како и у реалноста.

 
Post your comment

What is this?

You are reading an article written by a citizen of eRepublik, an immersive multiplayer strategy game based on real life countries. Create your own character and help your country achieve its glory while establishing yourself as a war hero, renowned publisher or finance guru.