Ambient on/off

Join the new world

 

аФтобуси....

Day 1,690, 17:49 Published in Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) by Wendy Power

Дојдовме до идеа со Кате да си основаме една наша единица која секако колку-толку ќе придонесе нешто за еМакедонија , уствари лажам....идеата беше МОЈА 😕

Ај да не должам...Името на единицата е aFtobusi во чест на TOJ и ТАА (ваљда ќе се познаат кој се) и ние сега решивмее да направиме регутацијаа....Канал сеуште немаме затоа привремено ќе го користиме #kate , сите што ке влезете на каналот задолжително да ставете ТАГ [aFtobusi]
Сега имаме и наш канал #aFtobusi да не го реметеме веќе каналот на Кате 😛

Еве ја и нашата MU o7 http://www.erepublik.com/en/main/group-show/639

А имаме и химна: http://youtu.be/EnWBdapD59E 😁


Досегашни членови:

SpartakMKD
anastasiaMKD
Wendy
Кате
Светецот
RankenMKD
Ристо Камов
Кире
Митев
Алисс
ЗамакФилип
Скитко
Филип4о123
Rudarac
CaCa.D
NikolaGini
Vojne
onfodapi
KarateMK
Smokva:)
BojanglesBt
EzioAuditore
Smee again of Kate 😛
S.AПозз до шоФерот и шоФерката (ТОЈ и ТАА) 🙂
Bubo
Miss Paunova

За ваше добро JOIN US we have BEER ^__^

/we ♥ aFtobusiВе сакаат Wendy и Кате
За шаут: аФтобуси ♥ http://www.erepublik.com/en/article/-1-2076632/1/20

 

Comments

Wendy Power
Wendy Power Day 1,690, 17:53

За шаут: http://www.erepublik.com/en/article/-1-2076632/1/20 аФтобуси 🙂

Kate N
Kate N Day 1,690, 17:54

JOIN US we have BEER 😁 \o/

SpartakMKD
SpartakMKD Day 1,690, 17:57

доста сум ви само јас машко нели? еве може и ТОЈ да дојде...+

Хахахахахах. :Р

Kate N
Kate N Day 1,690, 17:58

хахахахахахах и ТАА ќе си ја земеме ; )

rudarac
rudarac Day 1,690, 18:00

da doagam i jas

Wendy Power
Wendy Power Day 1,690, 18:02

Кате сите шо треба ке си ги земеме 😁) @rudarac ајдеее 😁

ICE MK
ICE MK Day 1,690, 18:03

i jas ke dojdam ama avatar ovoj so aFtobusov li da si go stavam?

Kate N
Kate N Day 1,690, 18:04

Аватари какви сакате, немаме ние услови : P

BucephalusIII
BucephalusIII Day 1,690, 18:05

vote \o/

SpartakMKD
SpartakMKD Day 1,690, 18:12

http://www.youtube.com/watch?v=EnWBdapD59E еве го и спотот кој го спремаше Кате

TheTrooper69
TheTrooper69 Day 1,690, 18:26

вакво исти само зелен и ТАМ

имам возено.

Switfy
Switfy Day 1,690, 18:32

bujrumte vo kostaplers.

Switfy
Switfy Day 1,690, 18:32

pm na trooper za info

TheTrooper69
TheTrooper69 Day 1,690, 18:34

некани бе непоканети гости.

A r a g o r n
A r a g o r n Day 1,690, 18:38

aFtobusi FTW

Archibold
Archibold Day 1,690, 18:44

jas sakam da bidam aFtobus na 2 sprata

anastasiaMKD
anastasiaMKD Day 1,690, 18:46

аФтобуси д бест

ICE MK
ICE MK Day 1,690, 19:02

aFtobusi vo akcija http://www.youtube.com/watch?v=mCIdeRIrVsg

covece87
covece87 Day 1,690, 19:07

Dajte link od edinica

Wendy Power
Wendy Power Day 1,690, 19:24

+1 @Risto Kamov

GeoSainnt
GeoSainnt Day 1,690, 19:51

i velev da se lekuva doma

Wendy Power
Wendy Power Day 1,690, 19:57

haha 😑

Psycho The Great
Psycho The Great Day 1,691, 00:12

Лудници сте 🙂

Mututica Day 1,691, 01:39

Comment deleted

Kate N
Kate N Day 1,691, 02:09

Засега MU нема, влагајте кај сакате, работеете кај нас, рефунд 30 q6 + и тоа е тоа...Како аватар можете да ставите некој аФтобус и таака, ако нејќете неморате, не сме диктатори ние ; )

kokan p
kokan p Day 1,691, 02:25

ubooo ubooo so sreka neka vi e
i mozete vo MNA da si navrakate ne ne zaboravajte 😛

Kpakep4e
Kpakep4e Day 1,691, 02:36

trolejbuscinja:D

OneLoveLegijata
OneLoveLegijata Day 1,691, 02:43

Abe, primate dvokatni aFtobusi?

Kate N
Kate N Day 1,691, 02:47

абе каков и да е не е битно, битно аФтобус да е

Ne e resenije nova paravoena za situacijava...
Sepak so srekja.

Aminta Makedonecot
Aminta Makedonecot Day 1,691, 04:03

you can do better than "avtobusi"...

sergej123
sergej123 Day 1,691, 04:20

64 do kade odi? i koga ima posledna za nakaj grad ??

SaJrUs
SaJrUs Day 1,691, 05:20

jas sakam da sum desno predno trkalo, nejcum cel aFtobus

seki6
seki6 Day 1,691, 05:45

decka gradinka v+s

GeoSainnt
GeoSainnt Day 1,691, 05:46

sub 666 x]

Macedonian_Lion
Macedonian_Lion Day 1,691, 05:56

Реис

Kate N
Kate N Day 1,691, 06:23

\o/ \o/

Jurukov
Jurukov Day 1,691, 06:59

Samo napred o/

Alexander Macedon
Alexander Macedon Day 1,691, 07:06

Среќно о/

п.с. Кате ќе го вози аФтобусот : ))))

Djuk75
Djuk75 Day 1,691, 07:12

koga ke vozite sprema Bristol pazejte da ne udrete u hotelo 😃
mwa

Kate N
Kate N Day 1,691, 07:13

ТОЈ вози...

Дјукк мњааа

SpartakMKD
SpartakMKD Day 1,691, 07:30

Hahahahah Djuk... 😃

AexiI Kong
AexiI Kong Day 1,691, 07:30

Кога ке има и цицки ќе поминам !!! xD

MidnightShade
MidnightShade Day 1,691, 07:39

Kate vrska si nema od vozenje 😃

Kate N
Kate N Day 1,691, 08:21

Кој рече дека нема ?? xD


Стефан/Пане душо, невозам ја..ТОЈ вози : P

Aproximus
Aproximus Day 1,691, 08:25

а украински се ?

Angelique.A
Angelique.A Day 1,691, 08:31

jas sum princeza

Kate N
Kate N Day 1,691, 08:38

какви сакате такви има...

Принцеза ни е емили до неа има празно место, оди седи

Krvnikot
Krvnikot Day 1,691, 08:59

MAJSTORE STREDNA!

 
Post your comment

What is this?

You are reading an article written by a citizen of eRepublik, an immersive multiplayer strategy game based on real life countries. Create your own character and help your country achieve its glory while establishing yourself as a war hero, renowned publisher or finance guru.