[МВнР] Относно новия съюз

Day 1,591, 10:56 Published in Bulgaria Bulgaria by Ministry of Foreign Affairs BG



Здравейте!
Вероятно много от вас се чудят какво става с този нов съюз и кога ще го бъде. Основно темата на тази статия ще бъде именно той. Сами разбирате, че превес тези дни имаше изцяло военния модул и вниманието на всички ни бе насочено предимно към него. Но нека открехнем малко завесата на ставащото зад сцената.

Излизането на еБългария от Еден неутрализира на практика турската щета, която е основното от което Еден зависеше за да побеждава предните месеци. Това позволи на ОНЕ да освободят свои територии и да минат в настъпление. За да компенсират разликата в щетата, от Еден изсипаха стотици евро покрай промоцията. Да, вероятно в краткосрочен план това би дало преимущество, но никой не е в състояние да харчи толкова пари ежедневно. Да, вероятно оригиналните ни територии ще бъдат изтрити, но не е за първи път и не мисля, че изненадва някого предвид 3те ЕВ срещу нас. Въпреки това, ние ще продължим да се борим и следващите дни, но войната по всяка вероятност ще се пренесе и в следващия мандат. Най-важното е че се укрепихме във “Волжка България”, където за момента сме в безопасност. Спирам с очевидното.



През изминалата седмица се проведоха разговори със страни, недоволни от своето статукво или по някоя друга причина, които имаха основание да се присъединят към една нова формация. Текущото геополитическо разпределение е такова, че трудно бихме могли да дръпнем страна от ОНЕ, затова се насочихме към Теден страните. Водещото в преговорите бе да се опитаме да привлечем нашите най-близки съюзници - Индия, Ирландия и Русия. Четох коментар под предната статия за Канада - състоянието там е такова, че самите те се намират в гражданска война, както сподели нашият посланик там - egad. Повечето от опозиционерите обаче, са отпрашили към Ирландия и канадците ни гласуваха ембарго преди няколко дни. С оглед нуждата от допълнителни сили през нощта, Стойо Тетевенски, ръководителят на посланиците, започна разговори с Мексико. Да, не е суперсилата, но пък чилийците се разбират добре с тях и смятат, че ще са им от полза.



Относно Индия
Вероятно сте видели вчерашния закон за МПП с Хърватско, който бе отхвърлен от хърватите. По принцип индийците искат да станат пълноправни членове от доста време и цялата патардия покрай Турция ги кара да се чувстват неловко. Неловко както заради това че са от повече време в Еден, така и заради уж факта, че щетата не е от значение. Но пък явно някои са по-равни от другите. Тъжното в случая обаче е че са решили твърдо да държат проЕден курс, независимо от това. Дори са готови да “дропнат” нашето МПП, ако от Еден продължат да им оказват натиск, неподписвайки с тях съюзи. С две думи - индийците за момента си стоят там, където са.

Относно Ирландия
Ирландците са единствената страна, която твърдо и безотказно се застъпи за нас през последните седмици/месеци. На последния съмит, когато е обсъждана кандидатурата и на Аржентина, отново е дошъл на дневен ред въпросът за Турция. Евала им на тези хора, че не се отметнаха от думата си и наложиха вето, дори след като ние вече не сме част от съюза. Т.е. турците продължават да си седят на пробен период. Въпреки това, сериозно вътрешно разединение е настъпило вътре в страната. Очертаващите се полюси са Еденските хардлайнери начело с кандидат-президента Marcus Siridius, съответно пробългарски настроените, начело с кандидат-президента Irishbhoy1967. Общо взето тези избори за тях са много съдбоносни и който спечели, ще предопредели външнополитическия им курс. Тук искам да спомена, че при преговорите с тях на които бяхме аз и папен, присъстваха и двамата кандидати като и двамата изразиха задоволство от представения им проект. Не след дълго обаче Маркус излезна със статия как прдставителите на управляващите са предатели и водели задкулисни преговори, което не му прави чест имайки предвид, че и той присъства на тях. С две думи - чакаме изборите и резултатите след тях.



Относно Русия
Някои депутати в руската дума поставиха въпроса относно посоката на външнополитическия курс на руснаците, което накара и президента Нимнул да пусне статия с обяснение. Нейн превод можете да видите в статия на нашия посланик там - Tie-Fighter. Въпреки че на официално ниво руснаците ще се придържат към Тера, много от хората заявиха, че независимо от всичко ще продължат да се бият за нас. Наемът и МПП-то ще се продължат, което е гаранция за съхранение на отношенията помежду ни. Нещо повече - руснаците изрично са поискали като приоритет да не бъдат слагани нашите битки и като цяло Тера да е неутрална в нашата война. Въпреки това има едно определено лице, което ни слага като прио през деня и за което е отправено искане да му бъдат снети правата. Иде отново реч за съветник - т.е. неизбираема длъжност и явно навсякъде има проблеми с такива.

Относно останалите
Чили със сигурност са потвърдили участието си, като водим разговори и с някои от по-малките проОНЕ страни като Южна Корея, Черна Гора и Белгия. Всички те са в т.нар. "Епик" като за момента не е ясно кога и дали ще се присъединят към нашия съюз. На последния съмит докато бяхме в Еден беше дискутирана и кандидатурата на Швейцария за пробен член. Швейцарците бяха отхвърлени и кандидатурата им дори не стигна гласуване. Това е накарало хората там да поискат промяна и те също на гласуване в парламента си заявиха, че ще участват в съюза.



В равносметка
Както бях споменал и в предната статия не трябва да имате големи очаквания за гръмки имена. Просто ситуацията в момента е такава, че голямо преразпределение на силите не може да има и за момента участваме трите напуснали Теден страни - България, Чили и Швейцария, плюс опцията за Мексико и Ирландия. Да, навярно ви звучи странно, но все пак е начало на нещо. Нещо, което е наше, създадено по наша идея и по предложена от нас харта, която ще гарантира равнопоставеност на страните - това за което се борихме дълго време в Еден. Времето до края на мандата е седмица, т.е. навярно ще е толкоз колкото да положим основите на съюза, а реалното му функциониране ще почне от следващия мандат.


The Graverobber
Министър на външните работи