Ambient on/off

Join the new world

 

Во реалноста имаш само еден живот

Day 1,539, 05:47 Published in Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) by klimco

За тоа дека се што е претерано не е добро за здравјето говори трагичната смрт на младиот гејмер од Тајван.

Повеќето од оние кои ги играат MMO игрите, ни се познати како најголеми фанатици во светот на гејмингот. Поради тоа опсесивно играње на видео игри многу често сигурно сте слушнале дека довело до семејни кавги, губење на работа, разводи и уште многу слични непријатни нешта кои се предизвикани од играње на World of Warcraft и слични MMORPG игри.Последниот случај во низата на тие непријатни моменти поврзани со MMO гејмингот е смртта на 23 годишниот Chen Rong, од Тајван кој деновиве го пронашле мртов над компјутерот во локално интернет кафе каде што играл 23 часа без прекин.

Вработените велат дека Chen, често заспивал над тастатурата по многучасовно играње и затоа тие на почетокот не обрнале посебно внимание кога виделе дека главата му била потпрена на тастатурата. Но кога му пришле забележале дека телото му е ладно и вкочането по што викнале брза помош и полиција.

Семејството на младиот гејмер изјавило дека на младиот Rong, минатата година му биле пронајдени одредени срцеви проблеми, поради кои извесно време и лежел во болница. Така што се верува дека починал од срцев удар до кој најверојатно дошло од неговата истоштеност по напорното многучасовно и претерано седење пред компјутер.


Инаку за сите фанови на MMO игрите, Chen починал додека ја играл League of Legends, а како што велат одредени очевидци, тој и по смртта цврсто го држел маусот во својата рака.

Затоа ќе се навратиме на тоа што го напишавме на почетокот на овој тест, се што е претерано не е добро.

Превземено од www.idividi.com.mk со мали измени

 

Comments

Zoran I Makedonski
Zoran I Makedonski Day 1,539, 05:59

VOTE KLIMCO

klimco
klimco Day 1,539, 06:00

love u zoki veri mac 😃

Alexander The Greatt
Alexander The Greatt Day 1,539, 06:02

s+v

El Che G
El Che G Day 1,539, 06:03

не се забегува
штета

Zoran I Makedonski
Zoran I Makedonski Day 1,539, 06:17

IGRAL GLUPI IGRI TOA E PROBLEMO

Ivankot
Ivankot Day 1,539, 06:24

vote

TrokoTo69
TrokoTo69 Day 1,539, 06:27

си слушнал досега некој од ерепублик да умрит? ерепублик играм бе

Demon of Death
Demon of Death Day 1,539, 06:37

ovojli e plato:D

Jurukov
Jurukov Day 1,539, 06:47

pacient

TheTrooper69
TheTrooper69 Day 1,539, 07:48

Ова сега шо? Линејџ?

Angelique.A
Angelique.A Day 1,539, 07:59

V+S

Persej Makedonski
Persej Makedonski Day 1,539, 08:09

Zoran I Makedonski Day 1,539, 06:17

IGRAL GLUPI IGRI TOA E PROBLEMO + 1 000 000

AsT89
AsT89 Day 1,539, 08:12

vote

dobra statija so dobra pozadina

Butikman
Butikman Day 1,550, 15:52

Ако LoL e глупа, тогаш не знам што е добро.

ПС: Немој само да ми кажеш дека WoW e добра, жити се.

 
Post your comment

What is this?

You are reading an article written by a citizen of eRepublik, an immersive multiplayer strategy game based on real life countries. Create your own character and help your country achieve its glory while establishing yourself as a war hero, renowned publisher or finance guru.