Ambient on/off

Join the new world

 

Предлог за ПРЕТСЕДАТЕЛКА на еМакедонија!

Day 1,371, 07:36 Published in Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) by Severchanec

После ова "договрот за мир" со еГрција сватив дека до сега само нашиот ценет Струмјанин бил добаре претседател без никакви грешки.Секој што се кандидирал и што победил на изборите по некое време направил некоја грешка,некоја утка поради која народот не го сака повеќе.До сега сме имале само машки лица на фотелјата т.е претседатели.Мојот предлог е да изгласаме ЖЕНА за претседателка и да видиме како ќе функционира.Имам забележано дека тие неколку девојки / жени што ја играат играва се дупло попаметни од 90 проценти од мажите / момците на играва.
Јас би предложил да се кандидираат:
Киријана,
MaCeDoNa
Maya_The_Bee.
Јас не ги познавам нив,никогаш и не сум разговарал со нив (освен еднаш кратко со Киријана во врска со МТО),но сепак гледајќи ги од страна тие ми изгледаат мудро и искусно.
Доколку некоја од вас три одлучи да се кандидира за ПРЕТСЕДАТЕЛКА од мене ќе има голема ПОДРШКА!Тоа е се од мојот предлог.Доколку ви се допаѓа шаутирајте ја статијата па да ги убедиме момиве да се кандидираат 🙂

Поздрав.
Северчанец!


За шаут:
Предлог за ПРЕТСЕДАТЕЛКА на еМакедонија!
http://tinyurl.com/3cxe4q2
~chain shout~

 

Comments

ikonomista
ikonomista Day 1,371, 07:40

MaCeDoNa za pretsedatelka ! 😃

Stef40
Stef40 Day 1,371, 07:44

branislav +1

Severchanec
Severchanec Day 1,371, 07:44

еј да бе ја заборавив 😒 сеа едит

BlackMK
BlackMK Day 1,371, 07:50

Facepalm

Achkoeoeo
Achkoeoeo Day 1,371, 07:50

Macedona za pretsedatelka,mosne e iskusna momickata,mi dokazala poveke pati.

StoleMKD
StoleMKD Day 1,371, 07:57

o7

i jas bi glasal za niv
plus moze da bidam i sekretar pa ako treba i neka me .eksulano zlostavuvaat na rabota hehe

Popay III
Popay III Day 1,371, 08:03

Kiri for PRESIDENT!!! 🙂

Severchanec
Severchanec Day 1,371, 08:05

Ајде ако толку сакате една од овие 3 да се кандидираат ШАУТИРАЈТЕ да види народот 🙂

sergej123
sergej123 Day 1,371, 08:08

0/7

Kirijana
Kirijana Day 1,371, 08:09

jas ne bi no sekoja druga bi ja imala mojata poddrska
o7

onfodapi
onfodapi Day 1,371, 08:10

Boki13 za pretsedatel.

Alexandar Ciric
Alexandar Ciric Day 1,371, 08:11

ja sum za Kiri o/

MaCeDoNa
MaCeDoNa Day 1,371, 08:11

Статија со ваква тема ..напишана од припадник на посилниот пол... на добро се движат работите.
Мило ми е што станувате свесни дека не треба да се делими по пол...
сите сме исти
ако мажот е од Бога надарен со сила...мудроста, стабилноста и сексипилот се дарба на жената.
Тоа што 1 жена може смеејќи се, 100 мажи не можат плачејќи.

Впрочем и многу војни историјата памети кои биле водени за жена, зарем НЕ?

И не е се до полот...Добар Претседател може да биде личност со став, со дарба за лидер, спремен да ги сослуша сите околу себе а да одлучи ко што му налага свеста ...
без разлика маж ли е, девојка ли е.

На народот му треба ЛИДЕР! личност на која ќе може да и верува!

Popay III
Popay III Day 1,371, 08:11

Imaat videno 😉

OneLoveLegijata
OneLoveLegijata Day 1,371, 08:14

Kirijana i Pcelickata da ! ❤ Macedona e multi i ke gi izgubi avtomatski izborite.....

Kirijana
Kirijana Day 1,371, 08:17

....vo istorijata e zapisano..."zad sekoj dobar vladatel stoela zena"

kral4eto
kral4eto Day 1,371, 08:17

@legijata so ti e na tebe ?

Severchanec
Severchanec Day 1,371, 08:17

@MaCeDoNa кандидирај се.Гледаш подршка имаш плус можеби ќе ги поттикне другиве долгокоси да почнат да играат 🙂
БЕЗ ДИСКРИМИНАЦИЈА 🙂

vasko premier
vasko premier Day 1,371, 08:19

as sam za pcelickata maya, a vi?

MaCeDoNa
MaCeDoNa Day 1,371, 08:20

до кога ќе тролаш љубоморна душо со тоа мулти???

дај еден доказ !!
само еден! не само пишувајте без факти и докази !!!

јас НИКОГАШ не сум имала МУЛТИ!

и сум била пријавува од злобници ...ама немам мулти .. ДОКАЖАНО Е!


eKomita
eKomita Day 1,371, 08:20

@OneLoveLegijata shto e ljubomoren si deka ti nemozhesh da bidesh pretsedatel?

Severchanec
Severchanec Day 1,371, 08:22

2 пати била конгресмен така да ако е мулти ќе јадела бан многу порано 😉

AceMkD.Dota
AceMkD.Dota Day 1,371, 08:27

Maya_The_Bee за преТседателка !

DiggyDas
DiggyDas Day 1,371, 08:27

Каде е VikiMKD?

Kiri за Претседателка! Без дилема xD

MarshallmkD
MarshallmkD Day 1,371, 08:29

stef40 za pretsedatelka xD

TheReal0ne
TheReal0ne Day 1,371, 08:35

MaCeDoNa ke bide dobra precedatelka, a i ima stav na lider

Kanopy
Kanopy Day 1,371, 08:41

podrska MOMA za precedatel \o/

bubeskm
bubeskm Day 1,371, 08:42

Koga gejcive mozat da imaat zena za prezident,a zasto nie ne bi ja kandidirale MAceDONNA?Od komunikaciite sto sum gi imal so nea,za mene pretstavuva licnost koja e uporna i znae sto saka i nema kaj nea mnogu cile-mile.Ili vaka,ili nikako..KRAJ..!!!....*_=

Mihichot
Mihichot Day 1,371, 08:43

о/

Flash03
Flash03 Day 1,371, 08:45

MaCeDoNa !

bubeskm
bubeskm Day 1,371, 08:45

@Severko, imas i shout od mene........*_=

United Macedonians
United Macedonians Day 1,371, 08:46

''без никакви грешки''


Враќање на територии на Арабија и Египет не беше грешка ? Не беше грешка да немаме мост преку Египет во Арабија - Тоа создаде големи проблеми во иднината ...

Sh4d0wX
Sh4d0wX Day 1,371, 08:47

Bravo!

Lynx MKD
Lynx MKD Day 1,371, 08:54

ae sekoja partija po 1 zhencka da predlozhi za pretsedatel da viime koj kje pobedi xD

StapVolnen
StapVolnen Day 1,371, 09:06

si mozel bolje slika da stavish 🙂 v+s

Crawlerz
Crawlerz Day 1,371, 09:10

o/ Баш би сакал да ве видам што би направиле вие од еМакедонија.

П.С. MaCeDoNa - Поим за "феминистичкото движење" во еМакедонија. xPP

SaJrUs
SaJrUs Day 1,371, 09:16

Kirijana za preCednik o7

Tepame na Kondicija
Tepame na Kondicija Day 1,371, 09:26

Mrtva trka ke bide ako se kandidraat site 3 a moze tuka i Viki mkd da ja dodades

Ivan Vancho Makedonski
Ivan Vancho Makedonski Day 1,371, 09:35

Оти нема некоја АрАмијка за преЦедателка????

Viki MKD
EricaZ
Koteska
Tashanka
Sophie.D
Buttefly1135MK

Ќе се караме мореее xD

Severchanec
Severchanec Day 1,371, 09:39

абе ванчо бе... која и да се кандидира ќе ја подржувам!
Не можам јас сите да ги набројам во статијава.

Ub1cA
Ub1cA Day 1,371, 09:43

ako se kanditiraat jas ke bidam vo dilema za koj da glasam

Severchanec
Severchanec Day 1,371, 09:43

Ако ме примите меѓу арамиите ќе ги вметнам во статијава сите овие 🙂

Strastniot
Strastniot Day 1,371, 09:55

Па ако можат да издржат без дечко/маж/швалер месецот додека трае мандатот, зошто да не, дамата ќе го има мојот глас...

Archibold
Archibold Day 1,371, 09:56

Macednoa NE
Maya NE

Kirijana e veke taka moze!

Zlatko BP
Zlatko BP Day 1,371, 10:07

i jas sum za zenski pretsedatel.Mislam deka dobro bi se snasle da ne navlagam zosto i kako ama se pomudri politicari od mazite vo sekoj slucaj.Posleden dokaz e kako frckata pretsedatelka im nabi rogovi na nasite tn politicari.Mojata favoritka e Maja:D

Vrtolomej
Vrtolomej Day 1,371, 10:23

@ Strasniot
Procita sto napisa Macedona: Ona sto edna zena moze da go izdrzi smeejki se ne mozat da go izdrzat 100 mazi placejki, Znaci vredat za glas.
I da i kazam na Macedona u pravo e osven ako mazot ne e Grk 😃:D

Tashev
Tashev Day 1,371, 10:32

Hail Macedona! o/

I6or
I6or Day 1,371, 12:00

Киријана или пчеличката Маја,
Мацедона е премногу феминистички настроена за мој вкус
о/

Chucky001
Chucky001 Day 1,371, 13:46

MaCeDoNa o7

sime0ss
sime0ss Day 1,371, 13:50

macedona 🙂

 
Post your comment

What is this?

You are reading an article written by a citizen of eRepublik, an immersive multiplayer strategy game based on real life countries. Create your own character and help your country achieve its glory while establishing yourself as a war hero, renowned publisher or finance guru.