Ambient on/off

Join the new world

 

Нов весник ...

Day 1,256, 04:41 Published in Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) by Severchanec


Ете дојде време и јас да отворам весник...Сите многу добро знаете со која цел отвараме весник.Се надевам дека медалот брзо ќе го добијам.Нема многу да пишувам затоа што знам дека никој не сака долги статии.Затоа со слики ке ви покажам некои работи поради кои би требало брзо да го добијам медалот...

1.Голем број пријатели... се надевам нема да ви биде тешко да стиснете subscribe.


За поголема слика стисни тука.

2.Големиот број subscribes... Се надевам сите овие ќе ми вратат subscribe,а кај тие што немам subscribe ќе ставам 🙂


За поголема слика стисни тука.

Тоа е тоа... навалете... штом Dexter можеше одма да собере subscribes се надевам дека можам и јас.Знам дека не сум важен колку него но сепак не губите ништо ако јас добијам медал.Ајде сите оставајте весник во коментар.
Сите што ме немаат за пријател ADD !!! o7 !

 

Comments

Kikopucaprvi
Kikopucaprvi Day 1,256, 04:45

sub1 so srekja vesnikot, i jas imam nov te molam vrati sub
http://www.erepublik.com/en/newspaper/farm4fame-255232/1

Severchanec
Severchanec Day 1,256, 04:46

За shout:

http://tinyurl.com/5u96r4p

Нов весник..V+S+SHOUT !!!

DarkoDimovski1
DarkoDimovski1 Day 1,256, 04:49

Ајде со среќа, имаш В+С па во иднина да пишуваш интересни статии!

pesticid
pesticid Day 1,256, 04:55

Каде сте македончиња?
http://www.erepublik.com/en/newspaper/klukajdrvec-255254/1

Makedonid
Makedonid Day 1,256, 04:58

20 so 13

Robertmk2
Robertmk2 Day 1,256, 04:59

sub 22

Dark Daniel
Dark Daniel Day 1,256, 04:59

V+S

PanchoVillaMKD
PanchoVillaMKD Day 1,256, 05:05

Со среќа и нека се множат претплатите и што поскоро до ММ медал о/
v+s+shout

Van der Heights
Van der Heights Day 1,256, 05:12

V+S

tafabt
tafabt Day 1,256, 05:13

v/s

Ring.Of.Fire
Ring.Of.Fire Day 1,256, 05:27

v+s ama malku na malku vesnici si stavil sub 🙂

MKHero
MKHero Day 1,256, 06:35

V+S Другар, ај со среќа весников

Shadss
Shadss Day 1,256, 06:55

в + с,успех на вестника.

bubeskm
bubeskm Day 1,256, 07:03

Имаш В + С. од мене.Ако се решам некогаш да отворам весник,ТИ СИ ПРВ ЗА БРКАЊЕ НА СУБОВИ ЗА МЕНЕ.Со среќа нека ти е ...*_-

Nikolej
Nikolej Day 1,256, 07:15

v+s
aj vrati ako sakas
http://www.erepublik.com/en/newspaper/nikspaper-254457/1

OnyxMKD Day 1,256, 07:17

Comment deleted

smekerot
smekerot Day 1,256, 08:12

в102 с153

Vojnik.BooM
Vojnik.BooM Day 1,256, 10:34

ajt

General BLazoO MkD
General BLazoO MkD Day 1,256, 13:41

v 137 s 212

NIKOLAYMKD
NIKOLAYMKD Day 1,256, 14:17

За шаут 10 мкд!!!! ХЕххехехеххехехе Се шалам
А може и не

URL MACEDONIAN
URL MACEDONIAN Day 1,256, 14:21

IMAS SAUT
IMAS VOTE
IMAS SUB
SO SREKA

Mile10
Mile10 Day 1,256, 14:59

v148 s227

dandi206
dandi206 Day 1,256, 15:14

v+s

Miki_MK
Miki_MK Day 1,256, 15:58

в+суб
[TOP5]Анализа на случувањата во еМакедонија!!!
http://tinyurl.com/5sdny7t
__!Chain shout!__

Andonov Branko
Andonov Branko Day 1,256, 16:21

brat imas v+s dajte i kaj mene КАКО ДО БРЗА ЗАРАБОТКА ПРЕКУ МОНЕТАРЕН МАРКЕТ !!! http://www.erepublik.com/en/article/-1-1759573/1/20

salvia123 Day 1,257, 00:16

Comment deleted

AlexanderMKD93
AlexanderMKD93 Day 1,257, 02:06

v+s

pesticid
pesticid Day 1,257, 07:02

За ајкулите и претседателите
http://www.erepublik.com/en/article/-1-1761890/1/20
врати

Dzole Zdravkovski
Dzole Zdravkovski Day 1,257, 16:37

Posteno i iskreno, zatoa v+s 🙂

F16 Fighter
F16 Fighter Day 1,267, 07:13

v s

 
Post your comment

What is this?

You are reading an article written by a citizen of eRepublik, an immersive multiplayer strategy game based on real life countries. Create your own character and help your country achieve its glory while establishing yourself as a war hero, renowned publisher or finance guru.