Евтини въстания - скъпо пазене, или пак прецакване на "бедните"

Day 1,249, 03:12 Published in Bulgaria Bulgaria by Svrnc Tprunkov

Доста се чудех дали новата схема за въстанията е чак толкова добра, колкото в началото мислехме всички, и се присетих, че в тази игра промените почти никога не се правят "в ползу играчу". По-долу съм написал "некои забележки" върху тази промяна.

На първо четене, нещата изглеждат „розови“ за ЕДЕН и ТЕРРА – империализма на НеСеРете ще им излезе през носа с десетки евтини въстания. До тук – добре за нас и зле за тях.

Но при по-задълбочен анализ прозира подмолната и гадна част на тази промяна... Защо подмолна и гадна ли? Ами защото по този начин владеенето на чужди региони ще стане доста скъпо начинание. И ако това нямаше да е проблем преди 3 седмици, тъй като производството на стоки над К1 зависеше само от това дали собственика на дадена фирма има злато да й направи „ъпгрейд“, сега вече не е така – трябват една кофа ресурси, за да се направи К5 хляб.

Иначе казано – администрацията на играта ритуално и културно отряза главите на държавите с малко региони и/или малко ресурси. Голяма част от тези държави са от т.нар. „бедни“ в РЖ, които не ползват ВИЗА и МастерКард за да играят, и сега вече няма да могат дори и да мръднат от бедните си региони. На първо четене излизат следните държави – БиХ, България, Черна гора, ФИРОМ (няма да ми е мъчно за тях), Израел, трите прибалтийски, Сърбия дори...

И ако случайно някоя малка държава с малко региони успее да отвоюва чужд регион, за да подсили икономиката си, то този регион много лесно ще бъде отнет, или ще има нужда от доста злато, за да бъде запазен. Интересно е, че от тези „малки и бедни“ държави има много играчи, а другите малки, но потенциално „богати“ в РЖ страни, играчите са малко, но ще придобият огромна тежест заради възможността им да си наемат „бедни“ танкове и да си правят каквото поискат.

Въпреки първоначалните радостни възгласи от ЕДЕН и ТЕРРА, тази промяна ще направи играта още повече зависима от така заветните и жадувани от админите евротрансфери по техните сметки.

Надявам се преценката ми да не се окаже правилна, и отново ние, „бедните“, да им намерим цаката и да продължим да се наслаждаваме на играта, без да се налага да харчим по 100 евро на месец само за да оцеляваме и да гледаме как държави с много региони и с пъти по-малко население от нашето просперират, само защото в РЖ гражданите им лесно похарчват 50-100 евро на месец.