Зенит разпиля Леверкузен за Купата на УЕФА

Day 136, 03:13 Published in Bulgaria Bulgaria by KARDAM2008

Руският Зенит Санкт Петербург разби Байер Леверкузен с 4:1 в първа четвъртфинална среща в турнира за Купата на УЕФА, играна на стадион "БайАрена" в Леверкузен. Този резултат до голяма степен обезсмисля реванша в Русия и класира Зенит на полуфинал.

Изненадващо гостите от Санкт Петербург откриха резултата в срещата с попадение на Аршвин в 20-ата минута. Барнета загуби топката по левия фланг на защитата на Леверкузен и Аршвин веднага се възползва и бе безпощаден за 0:1. Ударът бе доста неочакван за домакините, но все пак в 33-ата минута равенството бе възстановено. Гекас асистира на Кислинг, който от около осем метра се разписа за 1:1.

При този резултат завърши първото полувреме и нищо на "БайАрена" не предвещаваше крайния резултат на мача. Кошмарът за "аспирините" започна само осем минути след почивката, когато руснаците отново поведоха в резултата. Аршвин подаде на Кастро, който центрира от ляво в наказателното поле на домакините, където Погребняк бе оставен непокрит и отбеляза за 1:2.

В 62-ата минута Зенит увеличи преднината си до 3:1 с великолепно попадение на Анюков от 25 метра. Само три минути по-късно Денисов закова и последния пирон в ковчега на Байер, като сам си изработи положението и оформи крайното 1:4.

По-късно тази вечер отборите на Байерн Мюнхен и Хетафе завършиха наравно 1:1 в среща, играна на "Алианц Арена". Домакините поведоха в резултата в 26-ата минута с попадение на италианската звезда на тима Лука Тони. Той засече с глава центриране от корнер и прати топката в мрежата зад Роберто Абондасиери за 1:0.

Определено през първата част баварците бяха по-класният тим, но след почивката гостите от Испания се мобилизираха и в даденото от рефера продължение на мача стигнаха до дълго чакания гол. Автор на попадението бе Козмин Контра, който укроти топката на гърди, нахлу в наказателното поле на Байерн, преодоля Оливер Кан и възстанови равенството - 1:1.

Със същия резултат приключи и двубоят между Фиорентина и ПСВ Айндховен, като на реванша холандците ще имат предимството на гола на чужд терен. Срещата бе много оспорвана и двете попадения паднаха едва през второто полувреме. Домакините успяха да открият резултата в 56-ата минута с гол на румънския национал Адриан Муту. Само седем минути по-късно обаче холандците изравниха, точен за гостуващия тим бе Дани Коверманс. Така двата тима оставиха избора на полуфиналист за Купата на УЕФА за реванша в Холандия след седмица.

Последния четвърт финал също не илъчи победител, като отборите на Рейнджърс и Спортинг Лисабон дори не успяха да си отбележат голове пред препълнените трибуни на стадион "Айброкс". Шотландците доминираха през целия мач и създадоха много възможности за гол, но така и не можаха да се разпишат. Гостите от Португалия пък опитваха да направят нещо на контраатаки, но и за тях откриването на резултата се оказа непосилно.