[посланик] Раздвижване на север. Нов съюз

Day 1,228, 08:51 Published in Bulgaria Bulgaria by Zimnichanski


Здравейте, българи 🙂

Покрай суматохата около нововъведенията и паниката около предстоящия Апокалипсис встрани остават събитията далеч и не толкова далеч на север. Разбира се, предвид предстоящата тежка война с турците (и кой знае с кого още), тези събития не са от първостепенна важност за широката общественост, но е добре да сме в час с нещата.

Преди всичко трябва да отбележа, че украинските ни приятели изтриха Молдова след кратка и донякъде предрешена война (молдовците нямаха нито 1 съюзник). За украинското общество остава да се съсредоточи в битките на ЕДЕН. Но SUDDENLY се оказа, че от север се появява нова заплаха, а именно Съюз на Балтийските Държави (ABC).

Първата цел на новото формирование изглежда ще е атака над Беларус, като в коментарите някои литовци се заканват, че може да стигнат и по-далеч. Въпреки някои пререкания между двете държави в миналото, Украина веднага изрази готовност да помогне на съседите си и изглежда МПП-то скоро ще е факт.
Забавно в случая е да погледнем МПП-тата на Литва и Латвия от едната страна - и на Беларус – от друга - . В началото помислих, че става въпрос за поредната априлска шега, но... В Литва законът за ЕВ (Беларус) може и да не мине, но в Латвия засега е сигурен. Освен това латвийците са пуснали и МПП с Полша, което загатва за сериозността на техните намерения. Лично аз съм потресен от такова развитие на нещата, все пак Латвия е подписала МПП с Бразилия едва преди 3 дни. Белорусите вероятно ще разчитат и на помощта на Русия, която в момента не е замесена пряко във военни действия.
ПП Другият забавен факт е, че Литва и Латвия още формално са ЕВ и между тях тече битка, но не се заблуждавайте.

Освен да помогнат на Беларус, сред украинците се прокраднаха и някои интересни идеи, които като че ли срещат подкрепа. Става въпрос за възможността Унгария да бъде обявена за ЕВ, което несъмнено ще помогне на ЕДЕН да разсее маджарите поне за известно време. Изтъкваните аргументи в полза на такова решение са два: 1. пряката война задържа интереса на населението (дори и да не е победоносна); 2. Такъв ход ще укрепи репутацията на Украйна в съюза. Е, ако наистина се решат да го направят, ще покажат сериозни топки.

Поздрави, Zimnichanski 😉