Външно ви го говори

Day 941, 01:49 Published in Bulgaria Bulgaria by Ministry of Foreign Affairs BG


Дипломатически корпус

От 4-5 в началото на мандата, посланиците вече са 12 и още 10-ина са в процес на одобрение от другата страна.

Ако четете пресата, със сигурност сте забелязали увеличаването на статиите и тук за ситуацията или интресното в други страни, което иначе би ни убягнало.

Впечатленията ми до тук са предимно положителни - подбрахме изпратихме доста качествени и активни хора, в повечето страни живеещи там в РЖ, някои са вече интегрирани в съответната еСтрана или силно мотивирани по други причини. Е, не липсват и неадекватни реакции от сорта на "Ма аз от де да го знам кой е им е президента бе?!" "Не мога да се преместя там, че заплатите им са ниски" и "Ами нямах време тая седмица да ги чета", но са малко.
Реално свършената работа засега не е кой-знае колко (скорошните военни действия ни се изсипаха като гръм от ясно небе, което не бива да се случва повече, донякъде имаме оправданието че все още нямаме действащи посланици в Унгария, Бразилия и Русия), но развитието е добро.
Надявам се да се отърсим от впечатлението, че функциата на посланика е декоративна и дипломатическия ни корпус да се превърне в една добре работеща машина. Независимо какво се случва във вътрешнополитическия ни живот - външнополитическите интереси на еБългария са постояни и трябва да се гонят и отстояват. Нещата там и без това се случват доволно бавно и сложно.

Наглеждайте списъка, който се обновява постояно. "Търси се" разбира се означава че позицията е свободна, ако е удебелено - че е с висок приоритет.
"В процес на одобрение" означава че вече е в процедура на одобрение на другата страна (или поне се очаква да я е започнал/а). Някои тихомълком се отказват като осъзнаят че от тях действитено се очаква да положат някакво усилие, така че ако много искате да сте в именно тази страна и желаете да свършите нещо за еБългария, можете все пак да ни пишете - надежда има. Някои вече действащи също могат да бъдат посменени, ако престанат да са активни.
Особено спешно в момента търсим за Турция и Иран.





За какво да следим еСвета?
(тази секция е ориентирана към гражданите и бизнесмените)

В Иран преговорите продължават, без особен ентусиазъм от новото им правителство, но няма и отказ. При успех разбира се, това ще е само първия етап от пътя ни на изток.
(за който има и План Б 😉 )

Индонезия доста са го закършили с икономиката, но е стягат за мащабна военна операция след като поотрязаха достъпа на САЩ до останалата част от Азия. Като начало диамантите/титана в Австралия, следващите цели ще са евентуално дърво и жито (петрол вече си имат). С достатъчно подсигурена икономика ще стане възможна нова тяхна инвазия в Северна Амерка, което им им е далечна цел.
Ако имате добивни фирми или искате да имате такива, следете нещата там. Индонезийците имат доста и евтини работници. Като вземат регион с нов ресурс би било добра идея да си направите бързичко добивна фирма там, защото ще имате и достъп до големи количества от евтина работна ръка и производствената цена на единица ще е доста по-ниска от тази на другите, добиващи същото другаде. Което означава доста пари. И стискайте палци да го задържат, иначе доходите ще станат пак... нормални.
Би било добра идея да организираме тогава и държавни добивни фирми за диаманти там (или да стимулираме частни), за да захрани подаръчната индустрия с ефтини суровини. Нефта обаче ще стане неизгоден и трябва да търсим друг източник.

Индия постепено се еманципира (не без пръста или направо ръката на приятеля ми от еДетство Остин). Опитват се да отхвърлят американското... присъстване, и едновремнно да подсигурят самостоятелното и икономическо развитие. Като стъпка натам, смело свалиха всички данъци и мита до 1%, за да привлекат повече бизнес и емигранти.
Правят всичко възможно да са неутрални, но все пак по-авантюристичните да имат готвност при нужда да им помогнем да се освободят от услугите на американския (anti)PTO Team, който до голяма степен ги контролира. Ако им помогнем в нужда, и те ще ни помогнат да стигнем до още региони с висок добив на ресурси на изток (след тах вече военно ще се справим и сами, ако се намърдаме до Индонезия вече трудно ще ни мръдне някой от там).

Работи се по въпроса за осигуряване на пазар за билети на цена от 0.6-0.7 злато за единица. Ако и когато това стане, българските производители ще бъдат лично уведмени къде точно да инвестират.
(тези от тях, които в последния един месец си позволиха да пуснат оферти за заплата от 1 лев при скил над 1, могат спокойно да игнорират горното - след като те не желаят да помогнат на страната си, не виждам защо страната трябва да помага на тях).



Това е засега. Ако намирате подобни информаци за полезни или интересни, би било добре да се абонирате. За посланиците - задължително.

Podkrepa