[ĀM] Pasaules Jaunumu Apskats

Day 2,348, 08:08 Published in Latvia Latvia by Arlietu ministrija


Sveiki, eLatvieši!

Kāds laiciņš ir pagājis kopš pēdējā Ārlietu Ministrijas raksta, un izdomāju, ka varētu atdzīvināt Iknedēļas Ziņu rakstu sēriju, kura tagad sauksies Pasaules Jaunumu Apskats. Pēdējā laikā ir bijuši ļoti daudz notikumu, daudz AirStrike, daudz kari, ir bijuši savi humora brīži, un savas pēdējā brīža izglābšanās. Tad nu sākšu Jums par visu stāstīt.



Baltijas valstis.

Igaunija tika ievilkta karā ar Somiju, un līdz šim viņiem šajā karā ir mainīgas sekmes, bet kopumā iniciatīva, diemžēl, ir Somijas pusē. Uz brīdi Zviedrija paspēja atvērt otru fronti pret viņiem, kas mūsu ziemeļu kaimiņiem radīja reālus draudus palikt bez kongresa, bet par laimi viss atrisinājās, un Zviedrija tika padzīta no viņu zemēm, un viņi kongresu ir nodrošinājuši.
Pēc pusotra mēneša pārtraukuma Lietuva iesaistījās karā, šoreiz pret Baltkrieviju. Sākums bija daudzsološs, jo kopā mēs gandrīz jau bijām baltkrievus noslaucījuši no kartes, līdz atkārtotais zviedru NE izjauca mūsu plānus un mums nācās mainīt prioritātes uz karu pret Zviedriju. Lietuva mums palīdzēja atbrīvoties no NE ar Baltkrieviju, iekarojot Vitebsku.

Eiropa.

Pēdējā laika viena no aktuālākajām lietām bija Polijas-Slovēnijas karš. Polijas mērķis jau no sākta gala bija skaidrs - pilnīga Slovēnijas okupācija un tās atstāšana bez kongresa. Un pat līdz pēdējam brīdim izskatījās, ka šis mērķis tiks sasniegts, jo slovēņiem vairs nebija reģionu. Cerībā nodrošināt kongresu viņi veica Air Strike uz Maķedonijai piederošu reģionu Austrālijā, kurš garā un smagā kaujā tika nosargāts, līdz ar to Slovēniju vēl joprojām atstājot bez reģioniem. Beigās viņus izglāba Serbija, kura pieteica NE Polijai, un tiešajā kaujā atņēma viņiem vienu slovēņu reģionu, kurš pēc tam ātri caur RW tika atgūts, līdz ar to nodrošinot viņiem kongresu.

Pēc Pakistānas padzīšanas no Beļģijas teritorijām, sarežģītā situācijā ir nonākusi Lielbritānija, kurai uzbruka no daudzām frontēm vienlaicīgi. Sākumā pret viņiem Norvēģija un Francija vienlaicīgi palaida NE balsojumus, bet Norvēģija ātri vien zaudēja savu NE un tagad pievērsās Nīderlandei. Toties ar to problēmas Lielbritānijai nebeidzās, jo ātri vien Taivāna veiksmīgi viņu zemē nosēdināja AirStrike, un pašlaik turpina palielināt savu reģionu daudzumu. Jebkurā gadījumā izskatās ka Lielbritānijā viss tikai sākas.

Savu uzvaras gājienu Eiropā turpina Čīle, kura konstanti zem okupācijas tur Franciju, kā arī tur dažus Itāļu reģionus. Pēdējā laika lielākais veiksmes stāsts izskatās ka Eiropu pamest negrasās, un ka Francijai nāksies vēl kādu laiku atrasties okupācijas varā. Šajā brīdī Čīlei ir NE ar Franciju, tātad arī francūži pašlaik cīnās divās frontēs. Jāpiemin ir fakts, ka Čīle tikko ieguva Impērijas statusu, kuru kādu laiku neviena valsts nebija spējusi iegūt.

Ziņas īsumā + pārējā ePasaule

- Kādu laiku kartē nav bijusi redzama Kanāda, kura, lai arī ik pa brīdim paspēj uz kādu dienu vai divām iegūt savā rīcībā kādu reģionu, tik un tā tiek apspiesta, un izskatās, ka tā arī paliks.
- Sarežģītā situācijā šobrīd atrodas Meksika, kurai ne pārāk labi veicas karā ar Kolumbiju, un varētu pat pazust no kartes.
- Brazīlija vēl joprojām ir bez kongresa
- Indonēzija, Ķīna un Taizeme ir noslēgušas Āzijas Aizsardzības Paktu
- ASV noslēdza NAP ar Kolumbiju
- Lietuva atjaunoja NAP ar Zviedriju
- Ukraina, Ķīna, Spānija, Polija un Rumānija noslēdza savā starpā NAP
- Humoram iemetam šo Lizan veidoto New Citizen Message google translate



Tas arī īsumā viss. Ja ir kādi ieteikumi, ierosinājumi, pārmetumi vai kas cits, tad sūti man PM vai arī ieraksti tos šeit pat komentāros, un ja vēlies strādāt valsts pārvaldē, tad sūti man PM.

Ar cieņu,
casadeli