Fundo lig/desl

Join the new world

 

Запознај го Букефал од моја перспектива

Dia 1,901, 15:59 Publicado em Republic of Macedonia (FYROM) Macedônia (ARIM) por ZecOrigins

Решив да напишам една статија за кандидатот на следните избори BucephalusIII. Пред се статијата ја пишувам како другар спрема другар за да му помогнам луѓето односно играчите да го запознат подобро и онака како што јас го познавам...
Најпрво моето мислење за него, а тоа гласи:
Тој пред се е човек кој поминува доста време пред ерепаблик што е многу битно за еден ЦП.
Букефал е возрасен и стабилен човек што своите идеи и планови не ги менува на 2минути, и во последниве неколку месеци од кога го знам тој редовно е во секоја влада, што значи политички е супер поткован, 2пати МОД, 1 мофа, неколку пати советник, 4 пати конгресмен, а зошто да не и ЦП сега?
Пред се ја верувам дека тој не оди за ЦП само поради медалот, туку оди за да и помогне на еМакедонија да излезе на правиот пат по кој сега полека полека се враќа.
Букефал го знам и како човек кој има многу донирано за еМакедонија во кризните моменти, додека повеќето плукаа по тогашните ЦП-а , Тој со сите сили ке најдеше нешто и ке помогнеше за ситуацијата да се подобри, незнам како али му успева... СЕКОЈА ЧЕСТ.
И уште збор, два за тимот... Тимот е составен од искусни играчи кои ја познаваат политиката која се води внатре и однадвор, секој си ја знае својата функција и знае за што е способен да сработи.. За повеќе информации во неговата кандидатура ->

Претседателска кандидатура [BucephalusIII]

http://www.erepublik.com/en/article/-bucephalusiii-1-2201161/1/20

Буце е бренд бе брат... Со среќа о/

 

Comentários

ZecOrigins
ZecOrigins Dia 1,901, 16:02

Запознај го Букефал од моја перспектива
http://www.erepublik.com/en/article/-1-2205592/1/20
За шаут 🙂

IronLionMK
IronLionMK Dia 1,901, 16:14

Ма Буце е легенда бре. о7

Krvnikot
Krvnikot Dia 1,901, 16:16

Ceteredesetiftori.

Aspadora
Aspadora Dia 1,901, 16:40

Ah ovaa praznicna euforija koga ke zapocne gi tera lugjeto da se gordeat so svojata nastrana polova nastroenost.
Samo ne sakame da eskalira situacijava vo paradiranje niz ulicive ke im nistime reputacija na atinjanite pa moze ke ni stavat veto za EU i deka sme gi kopirale vo nivnata izopacenost ...

Mr.Santino
Mr.Santino Dia 1,901, 17:53

buce e tip top lepak bre 🙂

BucephalusIII
BucephalusIII Dia 1,901, 18:09

\o/ респект!

Wendy Power
Wendy Power Dia 1,901, 19:45

\o/ ♥

Da Dottore
Da Dottore Dia 1,902, 00:23

ajdeeeeeee CP

The Argead
The Argead Dia 1,902, 01:52

о7

Strumicanec14
Strumicanec14 Dia 1,902, 03:17

o/

CAT DADDY
CAT DADDY Dia 1,902, 03:57

\O/

ElektrodataNaTiger
ElektrodataNaTiger Dia 1,902, 05:07

Буце е лажго. Ме лажеше на една собиранка дека е T-REX 😃

TashaMKD
TashaMKD Dia 1,902, 06:12

Buce za CP
o7

Strastniot
Strastniot Dia 1,902, 06:35

Сега ќе напишам една статија за тоа каков е Буце од птичја перспектива...

serginius73
serginius73 Dia 1,902, 07:39

v69 hmmmm

ApocalipseMNA
ApocalipseMNA Dia 1,902, 10:28

\|/

El Che G
El Che G Dia 1,902, 11:57

o/

Runnern
Runnern Dia 1,902, 12:03

ima glas od mene

rubin_ganja
rubin_ganja Dia 1,902, 12:04

Ако е вака како што викаш со добра администрација би ја извел Македонија на прав пат 🙂
o/

BIazeX
BIazeX Dia 1,902, 13:10

Ми се скина левата патика ако даде 15ден. за UFO лепило ќе гласам за него

CAT DADDY
CAT DADDY Dia 1,902, 13:50

BlazeX neka ne laze kje go duva lepakot 😛

B a z e
B a z e Dia 1,903, 00:59

o/

Ivcak.A
Ivcak.A Dia 1,903, 01:19

Сега ќе напишам една статија за тоа каков е Буце од птичја перспектива...
+1

o7

iDONT
iDONT Dia 1,903, 07:14

+3

Angela92
Angela92 Dia 1,903, 08:27

o7

ambarche
ambarche Dia 1,903, 13:22

http://www.erepublik.com/en/article/-7-1-2206714/1/20 За неколку чекори до ку7ки тенкови за секој еМакедонец !
V + S + SHOUT !

FamilyAerodr0m
FamilyAerodr0m Dia 1,903, 14:19

Што имаш ти да презентираш бе? Иди чупај се!

 
Publicar comentário

O que é isso?

Este é um artigo escrito por um cidadão do eRepublik, um imersivo jogo de estratégia baseado nos países do mundo real. Crie um personagem e ajude seu país rumo à glória. Torne-se um herói de guerra, um editor renomado ou um guru das finanças.