Ambient on/off

Join the new world

 

Запознај го Букефал од моја перспектива

Day 1,901, 15:59 Published in Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) by ZecOrigins

Решив да напишам една статија за кандидатот на следните избори BucephalusIII. Пред се статијата ја пишувам како другар спрема другар за да му помогнам луѓето односно играчите да го запознат подобро и онака како што јас го познавам...
Најпрво моето мислење за него, а тоа гласи:
Тој пред се е човек кој поминува доста време пред ерепаблик што е многу битно за еден ЦП.
Букефал е возрасен и стабилен човек што своите идеи и планови не ги менува на 2минути, и во последниве неколку месеци од кога го знам тој редовно е во секоја влада, што значи политички е супер поткован, 2пати МОД, 1 мофа, неколку пати советник, 4 пати конгресмен, а зошто да не и ЦП сега?
Пред се ја верувам дека тој не оди за ЦП само поради медалот, туку оди за да и помогне на еМакедонија да излезе на правиот пат по кој сега полека полека се враќа.
Букефал го знам и како човек кој има многу донирано за еМакедонија во кризните моменти, додека повеќето плукаа по тогашните ЦП-а , Тој со сите сили ке најдеше нешто и ке помогнеше за ситуацијата да се подобри, незнам како али му успева... СЕКОЈА ЧЕСТ.
И уште збор, два за тимот... Тимот е составен од искусни играчи кои ја познаваат политиката која се води внатре и однадвор, секој си ја знае својата функција и знае за што е способен да сработи.. За повеќе информации во неговата кандидатура ->

Претседателска кандидатура [BucephalusIII]

http://www.erepublik.com/en/article/-bucephalusiii-1-2201161/1/20

Буце е бренд бе брат... Со среќа о/

 

Comments

ZecOrigins
ZecOrigins Day 1,901, 16:02

Запознај го Букефал од моја перспектива
http://www.erepublik.com/en/article/-1-2205592/1/20
За шаут 🙂

IronLionMK
IronLionMK Day 1,901, 16:14

Ма Буце е легенда бре. о7

Krvnikot
Krvnikot Day 1,901, 16:16

Ceteredesetiftori.

Aspadora
Aspadora Day 1,901, 16:40

Ah ovaa praznicna euforija koga ke zapocne gi tera lugjeto da se gordeat so svojata nastrana polova nastroenost.
Samo ne sakame da eskalira situacijava vo paradiranje niz ulicive ke im nistime reputacija na atinjanite pa moze ke ni stavat veto za EU i deka sme gi kopirale vo nivnata izopacenost ...

Mr.Santino
Mr.Santino Day 1,901, 17:53

buce e tip top lepak bre 🙂

BucephalusIII
BucephalusIII Day 1,901, 18:09

\o/ респект!

Wendy Power
Wendy Power Day 1,901, 19:45

\o/ ♥

Da Dottore
Da Dottore Day 1,902, 00:23

ajdeeeeeee CP

The Argead
The Argead Day 1,902, 01:52

о7

Strumicanec14
Strumicanec14 Day 1,902, 03:17

o/

CAT DADDY
CAT DADDY Day 1,902, 03:57

\O/

ElektrodataNaTiger
ElektrodataNaTiger Day 1,902, 05:07

Буце е лажго. Ме лажеше на една собиранка дека е T-REX 😃

TashaMKD
TashaMKD Day 1,902, 06:12

Buce za CP
o7

Strastniot
Strastniot Day 1,902, 06:35

Сега ќе напишам една статија за тоа каков е Буце од птичја перспектива...

serginius73
serginius73 Day 1,902, 07:39

v69 hmmmm

ApocalipseMNA
ApocalipseMNA Day 1,902, 10:28

\|/

El Che G
El Che G Day 1,902, 11:57

o/

Runnern
Runnern Day 1,902, 12:03

ima glas od mene

rubin_ganja
rubin_ganja Day 1,902, 12:04

Ако е вака како што викаш со добра администрација би ја извел Македонија на прав пат 🙂
o/

BIazeX
BIazeX Day 1,902, 13:10

Ми се скина левата патика ако даде 15ден. за UFO лепило ќе гласам за него

CAT DADDY
CAT DADDY Day 1,902, 13:50

BlazeX neka ne laze kje go duva lepakot 😛

B a z e
B a z e Day 1,903, 00:59

o/

Ivcak.A
Ivcak.A Day 1,903, 01:19

Сега ќе напишам една статија за тоа каков е Буце од птичја перспектива...
+1

o7

iDONT
iDONT Day 1,903, 07:14

+3

Angela92
Angela92 Day 1,903, 08:27

o7

ambarche
ambarche Day 1,903, 13:22

http://www.erepublik.com/en/article/-7-1-2206714/1/20 За неколку чекори до ку7ки тенкови за секој еМакедонец !
V + S + SHOUT !

FamilyAerodr0m
FamilyAerodr0m Day 1,903, 14:19

Што имаш ти да презентираш бе? Иди чупај се!

 
Post your comment

What is this?

You are reading an article written by a citizen of eRepublik, an immersive multiplayer strategy game based on real life countries. Create your own character and help your country achieve its glory while establishing yourself as a war hero, renowned publisher or finance guru.