Ambient pornit/oprit

[Аминта] Кој е Цар?

41 Ziua 2,443, 16:14 Macedonia (FYROM) Socializare și divertisment Socializare și divertisment

Здраво живо Македонци,

цел ден бев отсутен од дома па и не бев во тек со тоа што се случувало денес на играва.
Пред некоја минута ми објаснија на кратко за препукувањата и без да читам тролови по статии и нивни коментари ми стана јасно што е муаб

citește în continuare »

[Aminta] за Куќите и новата индустрија за камен

72 Ziua 2,436, 11:35 Macedonia (FYROM) Primii pași în eRepublik Primii pași în eRepublik

Здраво живо Македонци,

Гледам сите прашувате а никој не ви одговара па решив јас да напишам една статија за новава индустрија и новите куќи.

После повеќе од 2 годни пекање на сите играчи од еРепублик Плато реши да проба да ја мрдне од мртва точ

citește în continuare »

[Аминта] МТО + ПИВОФЕСТ ПРИЛЕП = Традиција!

29 Ziua 2,426, 02:50 Chile Socializare și divertisment Socializare și divertisment

*short explanation for all Chilean friends that cant understand or read this article citește în continuare »

[Aminta] Forgiveness day

46 Ziua 2,294, 03:23 Chile Dezbateri și analiză politică Dezbateri și analiză politică

[ENG] Version
Macedonian version below

Dear Macedonians,
Dear allies, friends and enemies,

Today is a great day for all Orthodox Christians... today is Forgiveness day!

Today is a day for honest and sacrificial love towards … citește în continuare »

[MTO] НОВИНИ ВО МТО + ТУРНИР

40 Ziua 2,259, 11:01 Chile Ordine de luptă Ordine de luptăПоздрав МТО,

Со оглед дека на ден 2.261 почнува долгонајавуваниот турнир од Плато кој треба да трае до крајот на денот 2.267 [url=http://www.erepublik.com/en/article/brothers-in-arms-1-citește în continuare »