Ambient pornit/oprit

Despre ziarul meu

Deschide pagina de Wiki

SLOBODA ILI SMRT

ЗАКЛЕТВА !!!!!!!

20 cu 5 zile în urmă Publicat în Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) Socializare și divertisment Socializare și divertisment

ЗАКЛЕТВА

Се колнам во честа и крвта
Пролеана од генерации на јунаци пред мене
Дека ќе и’ служам верно на единицата
Волци и мојата татковина Р. Македонија
Со гордост и одговорност ќе ги носам
Во крв натопените обележја на единицата
Ќе бидам с

citește în continuare »

- PRC - Recruiting div2 , div3 and div4

50 Ziua 2,774, 11:40 Publicat în Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) Socializare și divertisment Socializare și divertisment

Поздрав Македонијо

[img]http://i.[/img] … citește în continuare »

SOBIRANKA !!!!!!

61 Ziua 2,740, 03:55 Publicat în Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) Socializare și divertisment Socializare și divertisment

Pozdrav do site eMakedonci i prijateli.Kako sto site znaete dobar del od nas pretezno sme ostanati za druzba i prijatelite vo igrava.Mislam deka e vreme da se najde nekoj da organizira edna dobra sobiranka letno vreme koga i dobar del od nas "

citește în continuare »

ZA VOLKOT

11 Ziua 2,638, 16:04 Publicat în Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) Socializare și divertisment Socializare și divertisment

Јас - човек со ладно срце на ѕверот
Јас сум волк што лае на месечината во текот на ноќта
Одам низ целиот свет и во никој верба немам
И за ништо не чувсвувам вина.
Кога сум во ужасна борба, победувам.
Ги заривам мојте заби во месото на злото,
За

citește în continuare »

Elitna MU samo za D4

117 Ziua 2,621, 00:18 Publicat în Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) Socializare și divertisment Socializare și divertisment

Kako sto kazuva naslovot mislam deka konecno dojde vreme za pravenje Elitna edinica samo za D4 igracite kaj nas.Siguren sum deka ako go nadmineme naseto ego toa mozeme konecno da go napravime.Znam deka podolgo vreme ovaa ideja opstojuva i e probana

citește în continuare »