Ambient pornit/oprit

Cestit den na drzavnosta hrvati

15 cu 7 zile în urmă Publicat în Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) Socializare și divertisment Socializare și divertisment
Da ste mi zivi i zdravi, vi pozeluvam se najdobro
Cestitki od Makedonija i Makedoncite[citește în continuare »

Да се насмееме малку

5 Ziua 3,139, 02:27 Publicat în Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) Socializare și divertisment Socializare și divertisment


Две охриѓанки глумат србинки во Охрид на плажа, едната вели:
– Јелена, доџи да се купамо…
Другата:
– Не могу ма, ме дупет камењава.Силувале баба и на суд ја прашуваат:
– Бабо … citește în continuare »

ПОДРЖЕТЕ ГИ ДЕЦАТА СО ПОСЕБНИ ПОТРЕБИ

14 Ziua 3,040, 15:29 Publicat în Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) Socializare și divertisment Socializare și divertisment

МОЈОТ ДРУГАР ЗОКИ - ПЕРСЕЈ МАКЕДОНСКИ И НАД 700 ФАМИЛИИ НА ДЕЦА СО ПОСЕБНИ ПОТРЕБИ ГО ФОРМИРАА ЗДРУЖЕНИЕВО И ОСВЕН РОДИТЕЛИТЕ КОИ СЕ СИТЕ ЧЛЕНОВИ НА ПРЕТСЕДАТЕЛСТВОТО, СЕКОЈ ДРУГ ГРАЃАНИН НА МАКЕДОНИЈА МОЖЕ ДА СТАНЕ ЧЛЕН ПОДРЖУВАЧ

ОДЗЕМА ЗАМО

citește în continuare »

ВЕЧНА ИМ СЛАВА НА МАКЕДОНСКИТЕ СИНОВИ

15 Ziua 3,027, 23:00 Publicat în Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) Socializare și divertisment Socializare și divertisment


– СПОДЕЛЕТЕ ВО ЗНАК НА НЕЗАБОРАВ И ПОЧИТ –

На денешен ден пред точно 13 години (04.03.2001) во близина на селото Танушевци на подмолен и кукавички начин беа убиени тројца припадници на АРМ, од единицата "Шкорпиони", од подметната мина на … citește în continuare »

ДО КОГА ?

13 Ziua 3,010, 05:00 Publicat în Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) Socializare și divertisment Socializare și divertisment
ПукаКопзметика - До кога ?


Текст :

Мојот народ е мирен и научен на тешко ако го гледаш од страна е пешко
зошто секој бега кога ќе е жешко и се продава лесно
земја сам себе и ид
citește în continuare »