Ambient pornit/oprit

БИТКАТА ЗА ЗАПАДНА - АНАЛИЗА И ОТЧЕТ [lazarosaMKD]

97 cu 4 zile în urmă Macedonia (FYROM) Analiză militară Analiză militară

недела, 27 јули 2014
статија бр. 147Еве принтскрин од сите кои ми донираа за КО-то кое го ставав од мојата МУ на крајот на претпоследната и во текот на последната рунда во битката за Западна Македонија....

[img]http://i.imgur.com/[/img] … citește în continuare »

Зоран 1 Македонски разочаран: KE ZEMAM DRUGO DRZAVIANSTVO

63 cu 7 zile în urmă Macedonia (FYROM) Dezbateri și analiză politică Dezbateri și analiză politică

Нашата држава ја зафати бран на поскапувања и зголемени даноци па по тој повод редакцијата на А2 направи интервју со Г-дин Zoran I Makedonski (познат и признат борец за еднаквост, правда и слобода), Regulatorna komisija za ceni и Г-д

citește în continuare »

МНР ШВАЈЦАРИЈА: Thank you Macedonia!

33 Ziua 2,433, 20:22 Macedonia (FYROM) Socializare și divertisment Socializare și divertisment

Министерот за надворешни работи на Швајцарија ме замоли да ја објавам неговата статија во мојот весник.
Мислам дека нема потреба да ја преведувам на Македонски во целост, на кратко, ни се заблагодарува за нашата помош во битката за Alsace. Со оваа н

citește în continuare »

НОВ ТУРНИР НАГРАДИ (индивидуални и државни) lazarosaMKD

22 Ziua 2,421, 08:39 Macedonia (FYROM) Analiză militară Analiză militară

понеделник, 7 јули 2014
статија бр. 144
Од утре почнува нов турнир, финалето на "светското првенство", но овој турнир нема да биде само за финалистите(Аргентина, Чиле, Хрватска, Грција, Унгарија … citește în continuare »

ДА УЖИВАМЕ ВО ПОБЕДАТА! [lazarosaMKD]

67 Ziua 2,387, 05:53 Macedonia (FYROM) Socializare și divertisment Socializare și divertisment

вторник, 3 јуни 2014
статија бр. 143


Знае некој кога ни беше последната победа против Грција во директна битка?!

Генерации нови играчи и не знаеја за ништо друго освен за порази од нашите јужни комшии, имањето КОНГРЕС беше ГОЛЕМА РАБОТА … citește în continuare »