Sfondo on/off

Informazioni sul giornale

Apri la pagina Wiki

Official newspaper of the President of eMacedonia

Прво Претседателско Обраќање [Северус]

71 5 giorni fa Pubblicato in Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) Dibattito politico Dibattito politicoДобар ден народе Македонски,

Дозволете ми прво да се извинам за вака задоцнето обраќање, ама податоците до банката ми ги праќаа дури од Австралија, па дури да стигнат овде ехее.. … leggi di più »

Последно претседателско обраќање [huroto]

37 Giorno 2,999, 09:38 Pubblicato in Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) Dibattito politico Dibattito politico

Добар ден Македонци и МакедонкиПред се сакам да им се заблагодарам на сите оние кои гласаа за мене и ми дадоа шанса да ја водам држават … leggi di più »

Прво Претседателско Обраќање [huroto]

27 Giorno 2,971, 05:10 Pubblicato in Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) Dibattito politico Dibattito politicoДобар ден Македонци и Македонки

Пред се сакам од срце да ви ја честитам Новата Година и Божиќните празници.


[img]http://i.imgur.com/t8bkhUv.[/img] … leggi di più »

Последно претседателско обраќање

18 Giorno 2,968, 06:59 Pubblicato in Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) Dibattito politico Dibattito politicoПоздрав еМакедонијо.
Среќна нова на сите и среќни божиќни празници.
Нема да опишувам многу работи, пред се сакам да им се заблагодарам на тие што имаа верба во мене, што го дадоја св … leggi di più »

Петто претседателско обраќање!

32 Giorno 2,960, 09:50 Pubblicato in Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) Analisi di guerra Analisi di guerraЗдраво еМакедонијо.

Во крајни денови од мојот мандат како еПретседател на Македонија. Завршува уште една приказна.. можеби поразлична овој пат но што е тоа е.
Одсекогаш сум се трудел заедно да одиме на … leggi di più »