Съставът на бъдещите съюзи се прояснява

Day 2,256, 09:07 Published in Bulgaria Bulgaria by Nane Vutov

Преди почти два месеца публикувах статия, в която прогнозирах бъдещия състав на новите съюзи.
Засега не се налага да коригирам в нея нищо съществено, така че който я е пропуснал, нека я прочете сега. За сметка на това обаче, вече разполагаме с нова информация, която стана повод за написването на настоящата статия.

Ще припомня крайното заключение. Балканският състав на бъдещите съюзи ще бъде следният:

Група „Полша": сигурни Турция, Хърватия, Босна, Албания, много е възможно Гърция и може би Румъния

Група „Сърбия": Сърбия, Унгария, Словения, донякъде Македония

Една неяснота в момента идва от положението на Унгария и Румъния. Сърбите искат да имат като съюзници както Унгария, така и Румъния. Унгарците обаче настояват сърбите да си изберат само една от тези страни и намекват, че ако Сърбия остане в съюз с Румъния, то унгарците може да предпочетат да отидат в полския лагер. Предложението на Румъния за естествен враг на Унгария преди няколко дена бе част от този дипломатически намек към сърбите. Все пак аз мисля, че сърбите в случая ще направят изключение от нормалната си политика и няма да предпочетат по-силната страна Румъния за сметка на по-верния си съюзник. Това означава, че засега не се налага да коригирам прогнозата си, според която Румъния попада в полския лагер, а Унгария остава в сръбския.

Обявяването на България за естествен враг от Полша означава (както бе посочено от Стоич), че поляците са сигурни за съюзниците си и не се нуждаят от нас. Нека видим защо е така.

Законът за съюз между Чили и Аржентина в никакъв случай не бива да се счита за изненадващ. Двете страни имат общ интерес да си поделят Южна Америка без ненужни дразги помежду им. Аз лично бих се изненадал, ако в бъдещото разпределение на силите Чили и Аржентина не попаднат в един и същи лагер. Аржентина има добра история с Турция, а за Чили активно агитират хърватите. Това означава, че тези две страни попадат в полския лагер, а полският съюзник Испания е защитен от неприятни изненади от страна на Аржентина.

Следователно в полския лагер попадат следните страни.

Съюз „Империум":

Албания
Аржентина
Босна
Великобритания
Гърция - не е 100% сигурно, но почти сигурно
Литва+Латвия+Естония - обикновено са сателити на Полша
Испания
Китай (MPP-тата им са прополски и това няма да се промени)
Полша
Румъния
Турция
Хърватия
Чили

Има една група страни, които не се натискат за съюзници на сърбите, но не са желани за пълноправни членове на „Империум“.

България – хърватите открито не ни желаят, а и Полша вече даде ясен знак.

Македония – „добрите“ им отношения с Полша са известни. Макар че ако Гърция по някаква случайност реши да остане в сръбския лагер, няма пречки старата вражда да се забрави и Македония да мине към полския лагер.

Русия - не са желани от поляците.

САЩ - те са желани от хърватите, но позицията на Полша към тях ще бъде „харесваме ви, наши съюзници сте, но за пълноправни членове няма да ви вземем“. Проблем е съюзът между САЩ и Русия, както и непредсказуемата политическа ситуация в САЩ.

Асгард - потенциалните им окупатори са в полския лагер.

Ирландия - пълноправното членство вече им бе отказано.

Според мен съвсем естествено е тези страни да сформират свой собствен съюз, да го наречем условно „Асгард 2“. Да се надяваме, че дипломатите ни ще успеят да привлекат за членове на „Асгард 2“ и онези от бившите про-КоТ страни, които ще бъдат окупирани от членове на „Империум“, това са Бразилия, Канада, Германия, Франция и Индия.

И така съюзът „Асгард 2“ ще се състои от следните страни:

Бразилия
България
Германия
Индия
Ирландия
Канада
Македония
Норвегия
Русия
САЩ
Финландия
Франция
Швеция

Сръбският лагер пък се състои от следните страни:

Словения
Сърбия + ПТО-тнати държави
Унгария

Тези страни според мен няма да сформират свой собствен съюз, a ще бъдат неформални съюзници.