Новата геополитическа ситуация на Балканите

Day 2,206, 05:52 Published in Bulgaria Bulgaria by Nane Vutov

Съюзът TWO вече не съществува. Който не вярва, нека прочете следната статия: http://www.erepublik.com/en/article/2348566/1/20

Тук директно се казва, че Сърбия няма да преподпише MPP с Полша и Испания.

Да видим какво от тук следва за нас. Всъщност не е трудно да се предвиди какво точно ще последва.

Но за да не бъда неразбран, нека направя в началото една уговорка. Ако прегледате прогнозите, които съм давал в предходните си статии, ще видите, че голяма част от тях са се оказали верни. Например горд съм, че съм прогнозирал вярно членовете на TWO и дори името на този съюз много преди той действително да се оформи (всъщност навремето аз подшушнах това име в коментари в сръбски статии, така че може да се считам за кръстник на TWO, ха-ха). Същевременно обаче може да се види и това, че обикновено са минавали немалко месеци докато се сбъднат прогнозите. Държа да наблегна, че същото важи и за прогнозата, която правя сега – дали тя ще сбъдне до 2 седмици или след половин година не мога да кажа.

И така, да започнем с нещата, които са напълно ясни и няма да се променят:

1. Хърватия, Босна и Албания са съюзници и врагове на Сърбия.

2. Турция е съюзник на Хърватия, Босна и Албания.

3. Сърбия е враг на Турция.

4. Гърция е приятел на Турция. Дори членството им в TWO не бе причина те да си развалят това приятелство.

5. Гърция е враг на Македония, Македония е враг на Гърция.

6. Сърбия, Унгария и Словения ще останат приятели (поне засега няма признаци за противното).

7. България няма да бъде съюзник на Турция. Това според мене е безусловно дори ако за президент бъде избран човек, който няма проблеми с това да се опита да направи България и Турция съюзници. Държа да отбележа, че аз лично нямам проблеми с турците. Обявявам се против опитите България да бъде въвлечена в такъв съюз, само защото съзнавам какви ще бъдат разрушителните последици от това.

Що се касае до потенциалните съюзници извън Балканите, може да се каже, че има много страни, за които се очаква да влязат в съюз с Полша. Говори се например за втора версия на CTRL - съюз между Полша, Испания, САЩ и Китай. Сърбите обаче засега нямат силни съюзници. Освен това докато Полша вече успя да се договори за бонусите си, сърбите не само не са се договорили за това, но без съюзническа помощ не са в състояние да държат окупирани дори само съседите си Албания, Босна и Хърватия.

И тъй, значи на Балканите получаваме следните групи:

Група А: Турция, Хърватия, Босна, Албания.

Група Б: Сърбия, Унгария, Словения.

Сега за гърците. Гърците са хитра нация, с чувство за превъзходство над всички останали. Всички не-гърци са нищожества. Ако грък бъде избран да отсъжда спора на едно нищожество с друго нищожество, гръкът най-вероятно ще се покаже като честен съдия. Ако грък може да направи добро на някое нищожество, без това да му коства нищо, той ще направи това добро и ще се чувства доволен. Но грък да направи саможертва за нищожество? Никога! 🙂

Разбира се в горния абзац съзнателно съм преувеличавал нещата. Всички народи си имат кусури и съм далеч от мисълта да обиждам гърците. А защо тогава написах това? Ами защото то ни позволява да се досетим каква ще бъде позицията на Гърция при бъдещото разделение на е-света. В група А те ще намерят съюзниците си Турция и Полша, както и приятелите си хърватите. В група Б те ще намерят единствено по-слабата страна. В миналото, когато влязоха в TWO имаше обвинения че са предали съюзниците си от EDEN. А сега ако влязат в група А, дори и обвинения за предателство няма да има.

Щом Гърция е в група А, то значи Македония ще бъде в група Б.

Сега да видим положението на Румъния. Румъния няма директна граница с Русия. Ако искат руски бонуси, румънците трябва да минат през България. Да, ама това никак няма да им е лесно. Те вече не могат да разчитат на масираната подкрепа от TWO и да удържат едновременно тесния проход към Русия през България, както и самите руски региони никак няма да им е по силите. Следователно румънците имат два варианта - или да се затворят в естествените си региони (с или без NAP с България), или да вземат украински региони, което няма как да стане без да се скарат с Унгария. Т.е. в група Б румънците никога няма да могат да бъдат пълноправни членове, а в група А ще им бъде по-добре. Щом като тъй и тъй ще се подготвя ганг-банг за Сърбия и съюзници, няма ли да бъде по-добре ако и Румъния участва в това?

Следователно има голяма вероятност Румъния да премине в група А. Това ни дава следната конфигурация:

Група А: Турция, Хърватия, Босна, Албания, Гърция, Румъния.

Група Б: Сърбия, Унгария, Словения, Македония.

Къде тук виждате България? Колко българи биха се съгласили да се съюзят с турците? А с хърватите, макар че те ще продължат да ни унижават, както и досега? Или с това да си развалим отношенията с Македония? За мене лично е ясно на коя страна искам да видя България. Нищо, че това вероятно ще бъде по-слабата страна.