Ambijent uključi/isključi

O mojim novinama

Otvori Wiki stranicu

Koga vise si go otvoril .... zakaci eden sub ne se praj francuz

ВојводИ - РЕГРУТАЦИЈА !!!!

33 Dan 2,269, 13:31 Srbija Društvene aktivnosti i zabava Društvene aktivnosti i zabava

Добра Ви вечер Македонци и Македонки !!!!Решив да напишам статија по пауза од околу година дена.Огромна чест и задоволство ми е да ви соопштам дека единицата Војводи (DukeS) враќа повторно на сцена .


Распишуваме РЕГРУТАЦИЈА т.е. бараме ак

čitaj više »

Поделба на храна и оружје !!!! *mac3donia*

247 Dan 1,908, 14:54 SAD Društvene aktivnosti i zabava Društvene aktivnosti i zabava

Гледам повторно се актуелизираа поделбиве на храна и оружја па ајде си викам да поделам и јас нешто од мојот мед ...


Не е којзнае што али мислам дека ќе им се најде на многу луѓе тоа што ќе им го пратам.Еве како стојам со складот

[

čitaj više »

2 Години еРепублик -mac3donia-

89 Dan 1,795, 02:08 Makedonija (FYROM) Društvene aktivnosti i zabava Društvene aktivnosti i zabava

Здраво другари , другарки , пријатели , непријатели итн. итн. Денеска пред точно 2 години започнав со играње на оваа (не толку) заразна игра . Поминаа 2 незаборавни години исполнети со дружење , зеабанции , кавги , дремење по канали , тролање , тепањ

čitaj više »

Огромна акција !!!!!-ПОДЕЛБА НА ТЕНКОВИ И ХРАНА !!!!

158 Dan 1,667, 04:18 Makedonija (FYROM) Društvene aktivnosti i zabava Društvene aktivnosti i zabava

Насловот кажува се !!!! Ке поделам 2000 љ6 лепчиња и 1000 љ6 тенка.Не е заебанција , по повод РЛ роденденот (ми беше вчера) но поради технички причини неможев да се закачам на еРеп акцијава ке ја извршам денеска и утре.

[img]http://i.imgur.com/[/img]

čitaj više »

ПРЕДЛОГ - Како до активирање на когресот - НЕКОРУМПИРАН КОНГРЕС - mac3donia -

11 Dan 1,661, 02:26 Makedonija (FYROM) Političke rasprave i analize Političke rasprave i analize

Поздрав другари и другарки.Инспириран од когресот во кој и јас самиот бев член т.е. работата и обврските што ги носи самиот тој ја пишувам оваа статија . Се надевам дека ке придонесам за подобрување на работата на когресот и конечно лугето да се свес

čitaj više »