Ambijent uključi/isključi

O mojim novinama

Otvori Wiki stranicu

Ministry of Foreign Affairs - Republic of Macedonia

[eMKD MoFA]About the EPIC win

90 Dan 3,038, 10:30 Objavljeno u Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) Političke rasprave i analize Političke rasprave i analizeHello everybody

Finally something interesting happened in the new eWorld. Last 18 hours were the longest ones of Macedonia in the last few months, and the most inspiring too !!!

We knew … čitaj više »

[МНР Македонија] Ситуација во еСветот- Part 2

18 Dan 3,025, 12:02 Objavljeno u Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) Političke rasprave i analize Političke rasprave i analize
Добро вечер еМакедонијо

Се надевам Март ќе ви доенесе успех на сите полиња.


1.Македонија


Што се однесува на Ерепублик, месецов помина … čitaj više »

[МНР Македонија] Ситуација во Македонија и еСветот.

28 Dan 3,011, 08:12 Objavljeno u Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) Političke rasprave i analize Političke rasprave i analizeПоздрав еМакедонијо.

Здраво на сите. После некое време се обраќаме од Министерството за Надворешни работи.

1. МакедонијаПосле војната … čitaj više »

[МНР Македонија] Моментална Ситуација

20 Dan 2,977, 13:26 Objavljeno u Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) Političke rasprave i analize Političke rasprave i analize

Здраво еМакедонијо,

Напишав во претходната статија дека во брзо време ќе напишам уште една па мислам дека сега е најсоодветното време да ја напишам и оваа статија.
Пред се сакам на сите да ви се заблагодарам за трпението и послушноста окол … čitaj više »

[МНР Македонија] Индиски договор

40 Dan 2,973, 07:58 Objavljeno u Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) Političke rasprave i analize Političke rasprave i analize
Здраво Македонијо,

Прво сакам на сите да ви ги честитам новогодишните и божиќните празници!
Вчера беше одржан состанок помеѓу државите: Македонија, Индија, Србија и Бугарија на тема: До … čitaj više »