Ambijent uključi/isključi

Cestit den na drzavnosta hrvati

15 prije 4 dana Objavljeno u Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) Društvene aktivnosti i zabava Društvene aktivnosti i zabava
Da ste mi zivi i zdravi, vi pozeluvam se najdobro
Cestitki od Makedonija i Makedoncite[čitaj više »

Да се насмееме малку

5 prije 5 dana Objavljeno u Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) Društvene aktivnosti i zabava Društvene aktivnosti i zabava


Две охриѓанки глумат србинки во Охрид на плажа, едната вели:
– Јелена, доџи да се купамо…
Другата:
– Не могу ма, ме дупет камењава.Силувале баба и на суд ја прашуваат:
– Бабо … čitaj više »

ПОДРЖЕТЕ ГИ ДЕЦАТА СО ПОСЕБНИ ПОТРЕБИ

14 Dan 3,040, 15:29 Objavljeno u Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) Društvene aktivnosti i zabava Društvene aktivnosti i zabava

МОЈОТ ДРУГАР ЗОКИ - ПЕРСЕЈ МАКЕДОНСКИ И НАД 700 ФАМИЛИИ НА ДЕЦА СО ПОСЕБНИ ПОТРЕБИ ГО ФОРМИРАА ЗДРУЖЕНИЕВО И ОСВЕН РОДИТЕЛИТЕ КОИ СЕ СИТЕ ЧЛЕНОВИ НА ПРЕТСЕДАТЕЛСТВОТО, СЕКОЈ ДРУГ ГРАЃАНИН НА МАКЕДОНИЈА МОЖЕ ДА СТАНЕ ЧЛЕН ПОДРЖУВАЧ

ОДЗЕМА ЗАМО

čitaj više »

ВЕЧНА ИМ СЛАВА НА МАКЕДОНСКИТЕ СИНОВИ

15 Dan 3,027, 23:00 Objavljeno u Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) Društvene aktivnosti i zabava Društvene aktivnosti i zabava


– СПОДЕЛЕТЕ ВО ЗНАК НА НЕЗАБОРАВ И ПОЧИТ –

На денешен ден пред точно 13 години (04.03.2001) во близина на селото Танушевци на подмолен и кукавички начин беа убиени тројца припадници на АРМ, од единицата "Шкорпиони", од подметната мина на … čitaj više »

ДО КОГА ?

13 Dan 3,010, 05:00 Objavljeno u Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) Društvene aktivnosti i zabava Društvene aktivnosti i zabava
ПукаКопзметика - До кога ?


Текст :

Мојот народ е мирен и научен на тешко ако го гледаш од страна е пешко
зошто секој бега кога ќе е жешко и се продава лесно
земја сам себе и ид
čitaj više »