Rzecznik Rządu #2: MPP z Brazylią / Wymazanie Chorwacji / Airstrike

Day 1,727, 09:09 Published in Poland Poland by Rzecznik Rzadu



Witajcie!

Mamy dla Was porcję nowych informacji z ostatniego tygodnia, w którym nie zabrakło ciekawych wydarzeń. Zaczynamy od MPP, które Polska zawarła wczoraj z Brazylią i, które jest korzystne, jeśli myślimy o zawiązywaniu nowego sojuszu w sytuacji, kiedy ONE już nie istnieje. Współpracujemy jednak z byłymi krajami tego ostatniego, czego efektem jest spektakularne skasowanie Chorwacji i utrzymywanie tego stanu przez wiele dni. Plato również nie próżnował i wprowadził nowe możliwości w module wojennym, które od razu skrzętnie wykorzystuje Bułgaria. Artykuł zamykamy nową inicjatywą MENu.

Zapraszamy.




Prezydent przedstawił wczoraj kongresmenom w formie ustawy w grze propozycję podpisania MPP (Mutual Protection Pact) z Brazylią. Ustawa została zaakceptowana przez kongres stosunkiem głosów 26-12. Dzięki niej zyskujemy nie tylko potężne, pełne aktywnych graczy państwo w zestawie MPP, ale otwierają się też przed nami nowe perspektywy, nowe możliwości na arenie międzynarodowej, która w ostatnim czasie bardzo skostniała. Podpisanie tego paktu pozwoli działać w kierunku powołania ewentualnego nowego sojuszu, w skład którego mogłaby wchodzić również Polska i Brazylia.




Nie sposób pominąć w artykule Rzecznika Rządu wielkiego sukcesu krajów byłego ONE/proONE, którym było skasowanie Chorwacji i utrzymywanie tego stanu aż do tej chwili. Cała akcja to były skoordynowane działania, na które składały się ataki Macedonii, Polski, Słowenii, Serbii oraz RW w Austrii i Szwajcarii. Każdy ze składników tego przedsięwzięcia był jednakowo ważny, gdyż bez niego nie byłoby sukcesu. Chorwacja dzielnie się broniła, dwukrotnie próbowała się od Polski odcinać, jednak przewaga była ostatecznie zawsze po naszej stronie. Ostatnią cegiełkę całej operacji dołożyła Słowenia 4 dni temu, kiedy po bardzo zaciętej, ale w końcu pomyślnej bitwie o Burgenland wymazała Chorwację z mapy. Warto wspomnieć, że dzięki tej akcji udało się również przywrócić wolność Austrii i Szwajcarii. Po całej operacji oddaliśmy Austriakom ich regiony.
Od chwili wykasowania Chorwacji nie udało się temu państwu odzyskać jakiegokolwiek regionu, choć RW w Central Croatia wybucha codziennie. Będziemy skupiać się na utrzymaniu takiego stanu rzeczy, gdyż naszym celem jest pozbawienie Chorwatów kongresu.




Warto wspomnieć o innych udanych podbojach Serbii, która, jak mozna się przekonać po spojrzeniu na mapę, wyraźnie “spuchła” i “puchnie” dalej. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to już dziś los Chorwacji podzieli Rumunia.


Zdobycze Serbów robią wrażenie


Na marginesie dodajmy, że Polska będzie mogła już jutro świętować sukces swojej własnej kampanii, w wyniku której Francja ponownie zniknie z mapy.




Dużym echem odbiła się wśród graczy informacja o nowej zmianie w grze, która polega na tym, że każdy kraj dostał możliwość wykonania ataku desantowego (Airstrike) na dowolny kraj globu, z którym nie graniczy. Opcja ta jest bardzo kosztowna, ale na pewno urozmaica grę i dodaje nowe scenariusze w zakresie strategii. Więcej na ten temat można poczytać w artykule Ministerstwa Edukacji Narodowej, które zawsze objaśnia każdy nowy pomysł Plato.




Funkcjonowanie ataku desantowego postanowili jako pierwsi wypróbować Bułgarzy. Znudzeni wieczną wojną z Turcją obrali sobie za cel zaatakowanie Argentyny, która jest bliskim sojusznikiem Turków. Plan nie polegał na bezpośredniej ofensywie na ten kraj Ameryki Południowej, gdyż zaczął się on od ataku na Boliwię (nota bene: będąca pod wiecznym, argentyńskim pTO), a konkretnie mówiąc na region Pando graniczący z Argentyną. Bułgaria praktycznie nie napotkała żadnego oporu i w tej chwili może się już cieszyć z sąsiedztwa z sojusznikiem Turcji. Cała operacja pozwoliła na stworzenie swoistej, bezpiecznej bazy wypadowej w Ameryce Południowej. Pierwsza bezpośrednia konfrontacja rozpocznie się najprawdopodobniej po przegłosowaniu przez bułgarski kongres NE na Argentynę.




Resort poszukuje MU, które NIE są w PGB i zrzeszają graczy z Division 1 i 2, w celu nawiązania współpracy. Planujemy wprowadzić w życie program mający na celu pomoc młodym graczom z tych najniższych dywizji. Informacje o tym jak się zgłaszać, znajdują się w już wspominanym artykule MENu.



Pozdrawiamy!
Rzecznik Rządu: Ghanim
Rzecznik Rządu: smaark

Czytaj i subskrybuj:













Szatę graficzną wykonał S'til