Rzecznik Rządu #3: Raport z krajów ONE/proONE / Rozmowy z Ukrainą

Day 1,573, 15:19 Published in Poland Poland by Rzecznik Rzadu


Witajcie!

Po weekendowej przerwie na to i owo przyszła pora na kolejną porcję informacji od rządu. Tym razem, oprócz standardowych informacji z rodzimych frontów, przyglądniemy się jak obecnie powodzi się (lub nie) krajom sojuszniczym pod względem militarnym i ekonomicznym. W artykule przeczytamy również informacje z MSZ o Ukrainie, Niemczech i Rosji oraz będzie też coś od Ministra Imigracji. Zapraszam do lektury.




Zaczniemy to wydanie od informacji militarnych dotyczących bezpośrednio Polski. A nie ma ich zbyt wiele - jest w tej chwili względnie spokojnie. Może to być jednak przysłowiowa cisza przed burzą, gdyż Chorwacja i Rumunia gdzieś tam w okolicy wciąż się czają. Nie ma wątpliwości, że EDEN postawił sobie za cel pozbawienie polski kongresu w tym miesiącu.

Nasza wojna z Ukrainą, która bardzo przypomina mecz ping-pongowy, trwa już kolejne tygodnie. Dziś straciliśmy Little Poland, co niestety nie jest już takim ewenementem jak kiedyś, a jutro stoczymy walkę najprawdopodobniej o Silesie. Jej wynik jest bardzo ważny dla dalszych losów tej wojny, dlatego musimy ją wygrać za wszelką cenę. EDIT: Już wiemy, że otwarła się bitwa o Mazovie.


Niedługo walka o Silesie lub Mazovie




Zapraszamy do obiecanego przeglądu sytuacji gospodarczej i geograficznej członków ONE oraz państw stowarzyszonych. Na wstępie już powiemy, że nasz sojusz znajduje się w dołku i daleko nam do nawet chwilowej stabilizacji. TEDEN z łatwością zagrabiają nasze ziemie i rozwijają swoje gospodarki.

Dziękuję Ministrowi Obrony Narodowej - Pawlowi Zukowi - za dużą pomoc w przygotowaniu tej części.

1. Węgry

Nasz dobry sojusznik jest w poważnych tarapatach już od dłuższego czasu. Jeszcze do niedawna Węgry były odcięte od swoich rdzennych regionów i stolica znajdowała się w Tyrolu. Obecnie od paru godzin Hunowie posiadają tylko 1 region z bonusem do produkcji broni (iron, +20😵, reszta ziem zajmowana jest przez Chorwację i Rumunię.

2. Macedonia

Ten mały pod względem powierzchni kraj jest już w lepszej sytuacji. Parę tygodni temu Macedonii w ogólne nie było na mapie, teraz prowadzi ona agresywne działania z Włochami, które mocno wspieramy. Zaś wyzwolony niedawno region Albanii wkrótce zostanie opanowany przez Serbów, którzy wystawiają NE na Albańczyków.

3. Serbia

Serbowie mają się ostatnio przyzwoicie i jak wspomnieliśmy wcześniej, zamierzają teraz zająć ziemie Albanii.

4. Słowenia

Do niedawna najbardziej stabilny kraj proONE, teraz mocno uszczuplony ze swoich kolonii w Szwajcarii i we Włoszech. Bonus do produkcji, który jakiś czas temu wynosił aż 80% zarówno na broń jak i na jedzenie jest już historią.

5. Hiszpania

Do takiego obrazka już chyba wszyscy przywykliśmy. Hiszpania została rozgrabiona przez silną Brazylię i USA, i nic nie wskazuje na to, że odzyska niepodległość. Bywa, że uda się wyzwolić jeden region, ale szybko jest on przegrywany w otwartej wojnie. Sytuacja ta bardzo nas smuci, jako, że Hiszpanie to nasi dobrzy przyjaciele w grze, niemniej jednak bez pełnej mobilizacji ONE i odzyskania sił przez sojusz, o wyzwoleniu Spaniardów nie ma mowy.

6. Wielka Brytania

Podobnie jak Hiszpania, Wielka Brytania jest nieustannie nękana przez wrogie państwa, w tym przypadku Francję, Kanadę i Irlandię. Wyzwolony region szybko wraca w ręce przeciwników.

7. Kraje Bałtyckie

Tutaj sytuacja znacznie lepsza. Małe państwa żyjące w silnych braterskich więziach ze sobą, mogą liczyć na umiarkowany spokój na swoich ziemiach. Litwa, która przeprowadziła swapy z Łotwą oraz okupuje Białoruską Witebszczyznę może liczyć na aż 80% bonusu do produkcji food. Estonia natomiast prowadzi popularną ostatnio wojnę typu ping-pong z Finlandią.

8. Norwegia

Norwegia, która od paru dni jest suwerennym państwem wcześniej zajmowanym przez Finlandię, znów ma pod górkę, tym razem przez Rosjan. Jest niemal pewne, że wkrótce znów zniknie z mapy.

9. Iran

Wymykamy się poza Europę w kierunku Iranu, lecz znów ukazuje się nam smutny obrazek niezwykle silnej Turcji zajmującej cały Iran oraz ZEA. Parę dni temu Iran pojawił się na chwilę na mapie, pojawiła się też nadzieja na obalenie Turków, ale zryw ONE okazał się zbyt słaby.

10. Egipt i Arabia Saudyjska

Po wielu tygodniach walk na mapę powróciły 2 kraje arabskie, które są ciągle pod silnym wpływem Grecji. Egipt, który wyzwolił jeden ze swoich regionów już podpisuje MPP z Polską. Być może zachowa swoją niepodległość, bo na razie i tak nie odcina Grecji od jej surowców, ale przyszłość jego jak i Arabii jest bardzo wątpliwa.

11. Indonezja

Indonezyjczycy od dawna już są zamknięci w swoich regionach rdzennych. Czasy, w których okupowali Australię są na tyle odległe, że mało kto je pamięta. Nie tak dawno natomiast Indonezja odpierała zmasowany atak Malezji i Chin.

12. Ameryka Południowa

Niestety i tutaj brak dobrych wiadomości. Malutkie Peru i Boliwia nie są w stanie obronić się przed takimi potęgami jak Brazylia czy Argentyna. Oba te kraje niepodzielnie panują w Ameryce Południowej korzystając z olbrzymich bonusów do produkcji (Brazylia 100%, Argentyna 80😵.




Chcemy wyjaśnić pewne wątpliwości wokół pokoju z Ukrainą. W poprzednim artykule napisaliśmy, że wystawienie przez Ukraińców Natural Enemy na nasz kraj w oczywisty sposób zamyka temat pokoju. Dlaczego? Bo mechanika gry nie daje możliwości zawarcia pokoju (peace proposal), gdy ma się równocześnie aktywne NE, a to niedawno kongres ukraiński zaakceptował.
Mechanika nie przeszkadza jednak w rozmowach na szczeblu dyplomatycznym. Te toczyły się przez ostatnie dni, aż do dziś, kiedy zostały z naszej strony zamrożone. Powodem tego kroku było żadanie Ukrainy wypłacenia 164,9g za pokój, co nasza dyplomacja od razu odrzuciła. Pierwsza propozycja opiewała na 16,49g i uwzględniała przywrócenie statusu quo, jednak również nie została przyjęta, ze względu na jasną aluzję do roku 1649. Liczymy jednak na wznowienie rozmów w bliskiej przyszłości, jeśli pojawi się wola realnego i szanującego obie strony kompromisu u naszych partnerów.




Informujemy, że traktat z Niemcami został zerwany przez naszych zachodnich sąsiadów. Niemcy odebrały swoje regiony bez wystawiania NE na Polskę. Musimy się z tą sytuacją pogodzić na tę chwilę, gdyż nie jesteśmy w stanie obronić naszych kolonii lub, mówiąc żartobliwie, naszych prawie rdzennych regionów.




Nasze stosunki dyplomatyczne z Rosją ulegają w ostatnim czasie stałemu ocieplaniu. Najprawdopodobniej już niedługo podpiszemy NAP z tym krajem. Oba kraje publikują też artykuły o sobie nawzajem przybliżające czytelnikom dane państwa. Wszystko to sprawia, że nasze kontakty z Rosją wchodzą w nową, pozytywną fazę.




Na koniec krótka informacja od Ministra Imigracji. Mamy sygnały o tym, że Serbia oraz Węgry rozważają propozycję podpisania NAP z Chorwacją i Rumunią. Gdyby pakt ten został podpisany, Polska zostałaby postawiona w bardzo trudnej sytuacji, bo oznaczałoby to, że cały damage EDENu zostanie skierowany na nas. W takich okolicznościach, w porozumieniu z MSZ, MI postanowił wstrzymać wydawanie obywatelstw Serbom i Węgrom do wyjaśnienia.


Pozdrawiam!
Rzecznik Rządu: Ghanim

Czytaj i subskrybuj:













Szatę graficzną wykonał S'til