Zgodovina se ponavlja

Day 1,414, 12:42 Published in Slovenia Slovenia by Ice Killa

Po težkem obdobju, ki ga je še nedavno podoživljala Makedonija, se je slednja sedaj vrnila več kot zmagoslavno. Kot feniks iz pepela je dokazala, da ni za odpis in je povsem nadigrala svojega večnega rivala Grčijo, ki napram njihovi vojaški moči ni imel preprosto rečeno nikakršne možnosti. Makedonska nacija sedaj ponovno podoživlja sanje, to je tisto, kar jih je ločevalo od preostalih držav za časa njihovega zlatega obdobja. Upali so, vedeli so, da so zmožni doseči nekaj, kar v resničnem življenju niso zmožni - proslaviti svojo državo med velesile eRepublika in jo narediti velikega igralca na mednarodni sceni. Drži, da so naredili določene napake, ki so jih stale veliko, vendar iz tega se učijo in teh začetniških spodrsljajev najverjetneje ne bodo znova ponovili, ampak bodo iz tega bili zgolj močnejši. Pridejo vzponi in padci, in Makedonija kot ena izmed držav, ki je to prestala, je lahko vzor za preostale, da kljub brezupni situaciji, nič ni dokončno in celotna stvar se lahko obrne povsem na glavo v kratkem času. Njihova zmaga je v tem, da so si sedaj z nadvlado in popolno okupacijo grških regij zopet omogočili pot v Egipt in posledično v Savdsko Arabijo, kar po domače pomeni, da Makedonija lahko zgolj prosperira iz tega in s svojo ambiciznostjo poseže po ostalih predelih Azije.


Makedonija znova dokazuje svojo veličino in vojaško moč. Po obdobju številnih porazov in izgub svojih kolonij v Savdski Arabiji in Egiptu, se je slednja vzdignila iz pepela kakor feniks in zopet piše zgodovino eRepublika.

Romunija v barvah Madžarske
Nekoč ena izmed najmočnejših nacij, danes zgolj bleda senca stare slave, je primeren opis Romunija v trenutnih turobnih časih. Izgleda, da so se Romuni povsem altroistično podredili skupnim ciljem EDENa in sedaj delajo to, kar jim najbolj pomaga pri tem, da obdržijo lastno neodvisnost - delajo po ukazih Hrvaške, katere interes je oslabiti Srbijo. Potrebno se je zavedati, da vse dokler bo Romunija nenehno napadala svoje nasprotnike v okolišu, vse do takrat se bo to poznalo na njihovem obsegu oz. pri tem, da nimajo polne suverenosti. Madžarska je s svojo ofenzivo prodrla v osrčje romunskih regij in ji sedaj preostaja zgolj ena regija do populne okupacije tega večnega rivala, gledano iz vidika resničnega življenja in prav tako eRepublika. Mogoče je zanimiv podatek, da sta obe državi s svojo nastrojenostjo proti drug drugi sploh povzročili to, kar Madžarska in Romunija sta - eni izmed močnejših držav v tej igri, ki jih je potebno spoštovati.


Madžarska za sedaj uspešno izpolnjuje svoj cilj, ki je izbris Romunije. Zahodneje smo priča srbskemu prodoru na originalna hrvaška ozemlja. Sicer pa so Srbi precej neslavno izgubili Bosno in surovine, ki jih ta ima v svoji lasti.

Romunijo je v to situacijo pripeljal napad na Srbijo, ki pa je dal prosto pot madžarskim težnjam po njihovih regijah. Razultat o posledicah njihovega altroizma, kjer je bil glavni namen Romunov pomoč Hrvaški in Bolgariji, pa je zopet opazen. Iz njihovega stališča se bo potrebno začeti vesti kot neodvisna država in ne zgolj kot lutka v rokah EDEN veljakov. Sicer bi bila najboljša opcija mir z Madžarsko kot prav tako z vsemi preostalimi sosedi, ampak je to bolj ali manj utopija zaradi slabih odnosov Srbije in Hrvaške. Edina preostala romunska regija je bila še pred kratkim v rokah Bolgarije, ki pa jo je slednja izgubila po izjemno težki bitki v njihovi lastni uporniški vojni.

Srbija kaže zobe, Bosna osvobojena
Po dolgem času je praktično srbska "večna" kolonija v eRepublika Bosna znova dosegla svojo neodvisnost. Ni za pričakovati, da bo to za dalj časa, saj je kaj takega zaradi surovinske pomembnosti njihovih regij za Srbijo preprosto nemogoče. Predstavljajte si, v kakšnem stanju so Bosanci, ko jih neka država nenehno zatira, poleg tega pa več kot polovica originalnih igralcev te države igra za Srbijo ali Hrvaško, je sploh smisel vztrajati pri nenehnem osvobajanju lastnih regij, ko pa se takoj naslednji dan znajdeš pod okupacijo. Odgovor je z njihovega stališča seveda da, iz našega bi bil ne, ker to preprosto ne vodi nikamor. Upanje na boljše čase po letih okupacije, težko je upati v takšnem primeru.

Kljub padcu srbske oblasti v bosanskih regijah, je srbski vojaški stroj poskrbel za prodor v centralno Hrvaško, ki pa bo po preteklih izkušnjah kratkotrajen, pa čeprav lahko Srbija brez pretiranega problema osvoji večinski del svojih severnih sosedov. Hrvaška nacija je neobremenjena, saj ima na razpolago celoten Apeninski polotok, ki jim ga v teh trenutkih ne more odvzeti nihče, tudi Slovenija ne, ki je še pred kratkim imela v rokah polovica le-tega. Moč Hrvatov je precejšnja in to je tisto, kar onemogoča Srbiji ekspanzivno usmerjenost, ki jim je pred časom prinesla uspeh in jih pripeljala vse do Azije. V tem trenutku je precej jasno, da celoten EDEN dela za hrvaške cilje, za to so žrtvovali Romunijo in v nemilost ali milost postavili Bolgarijo. To sta sicer obe državi, ki sta namensko za pomoč Hrvaški napovedali naravnega sovražnika na Srbijo. V teh trenutkih je prihodnost precej mrka tudi za srbsko državo, saj imajo v teh trenutkih na svojih plečih obrambo svojih lastnih regij, kjer pa lahko težko računajo na pomoč svojih zaveznikov, z izjemo tistih pravih prijateljev, kamor lahko štejemo predvsem Madžarsko in Slovenijo. Poljska na severu skrbi zgolj za lastne interese, Španija pa na Iberskem polotoku trpi pod baražo Brazilije in ZDA. Vsaka država zase, to je v tem trenutku dejstvo.

Nenavadna poteza na severu
Se sprašujete, kaj imata skupno Danska in Poljska? V teh časih je to nenavaden predlog naravnega sovražnika s strani Poljske na njih, ki ima cilj verjetno v tem, da se jim omogoči pot preko Škotske do Severne Amerike, drugega pomena ne vidim. Možno je tudi to, da niso želeli imeti obdobje brez vojn. Najbolj očitna tarča naslednjega poljskega napada sicer še vedno ostaja Francija, ki pa bo za Poljake precejšen zalogaj zaradi samega števila regij, si lahko privoščijo številne bitke z njimi, brez da bi ogrozili stabilnost preostalih kolonij, je ključno mišljenje, ki si ga lahko zastavimo. Odgovor ve verjetno zgolj poljski vrh, ki planira nadaljnje poteze, ki so povsem nerelevantne s preostalim zavezništvom. Delajo poteze, ki služijo zgolj njihovim interesom in pri tem puščajo svoje zaveznike na Balkanu v nenehni godlji, to je pač realen prikaz velesile na "severu".


Poljska je po uspešni avanturi na Nizozemskem in pred tem v Nemčiji sedaj dokaj nepričakovano napovedala naravnega sovražnika na Dansko. Cilj te akcije načeloma ni znan nikomur, vodi lahko le v to, da preko Škotske preidejo v Kanado, kar pa je precej malo verjetna opcija.

Po intervenciji na Danskem si lahko v kratem času ponovno obetamo napad na Francijo, kjer bo zgolj vprašanje časa, kdaj bodo francoska ozemlja podlegla poljskemu pritisku.

Švedska priskočila na pomoč Veliki Britaniji
Po ofenzivi s strani Kanade in Irske, ki je povzročala precejšnje preglavice Britancem, je na pomoč priskočila Švedska, ki je z zavzetjem Škotske uspešno blokirala kanadsko grožnjo napram britanskim regijam. Po domače povedano to pomeni, da ima od sedaj naprej Velika Britanija zgolj enega nasprotnika po imenu Irska, ki bo imela misijo nemogoče pri obrambi svojih regij v primeru napadu.


Švedska je z interevencijo na Škotskem poskrbela, da sedaj Britaniji preostaja zgolj Irska, ki načeloma ne bi smela biti pretiran zalogaj.

Apeninski polotok v rokah Hrvaške
Po postopnem prodoru vse do severa, kjer je na slabšem zgolj Slovenija, je Hrvaška v zameno s strani Italije za pomoč proti "naši tiraniji", kakor so jo oni poimenovali, dobila vse surovinske regije, ki jih Hrvati potrebujejo. Ta poteza je bila sicer jasna že pred tem in ni bila neko presenečenje, čudi pa zgolj dejstvo, da Italijani smatrajo našo okupacijo njihovih regij kot tiranijo. Hrvaški položaj na Apeninskem polotoku jim sedaj omogoča nadzor nad praktično celotno okolico, imajo možnost ovirati Poljsko v Franciji, če se ta približa, ali pa celo preko Španije preiti na zahodno poloblo. Njihov spekter opcij je v teh trenutkih več kot širok, lahko le čakamo njihovo prihodnjo potezo, drži pa zgolj to, da bo za njihovo vrnitev na originalne regije potrebno ogromno truda. Srbija sama to žal ne bo zmožna.


Hrvaška ponovno narekuje svoj tempo in kaže svojo premoč nad Slovenijo, ki ji je brez pretiranega truda ustvarila ogromne težave. Hrvaški položaj na Apeninskem polotoku je sedaj bolj trden kot kdaj koli poprej. Potrebno je omeniti, da so v zameno za pomoč Italiji, ti dobili dovoljenje, da se polastijo vseh italijanskih surovin, ki jih potrebujejo.


Španija v nezavidljivi situaciji

Po prodoru s strani ZDA, se je akciji napram Španiji pred kratkim pridružila še Brazilija, ki je že tako slab položaj Špancev še poslabšala. V prihodnost se jim ne obeta nič dobrega, mogoče celo ista usoda kot Franciji, ki ima večne težave s Poljsko, v španskem primeru bi to lahko bili pred tem omenjeni državi. Sicer je Španija nedavno dosegla zmaga napram Američanom v njihovi poslednji regiji ter uspešno osvobodila še eno izmed svojih številnih regij. Obstaja možnost, da je to zgolj kratkoročni uspeh in da je popoln izbris vseh njihovih regij iz karte eRepublika zgolj vprašanje časa.


Španija je v položaju, kjer lahko vsak spodrsljaj vodi v izbris. V preteklih dneh so uspešno ubranili napad na njihovo poslednjo regijo in medtem uspešno osvobodili še eno izmed regij z uspešno uporniško vojno. Brazilija in ZDA, sliši se več kot zastrašujoče, ali bodo Španci uspešno prestali ta preizkus, pa je vprašanje, na katerega še jasnovidci nimajo odgovora.

Turška nevtralnost prinaša uspehe
Še nedavno v nenehni vojni z Bolgarijo, kar jim je prinašalo zgolj neuspeh in bedo, sedaj pa na preostolu, je pravilen izraz za Turčijo v trenutnih razmerah. Uspešno so vzpostavili svoj nadzor v Ukrajini, Rusiji in tega nato prenesli še na Izrael ter delno na Savdsko Arabijo. Spisek je nedvomno dolg, je pa dejstvo, da pretiravanje pri številu regij v različnih državah, ni preveč pametno, kar je bilo pred tem že pogosto dokazano na primerih Srbije in Poljske.


Razpon turških regij nam da jasen prikaz, kaj jim omogoča njihov mir z EDEN državami. Pušča jim dobesedno proste roke, da si vzamejo vse, kar potrebujejo.

Turški odnos napram ONE-u, ki je toplo-hladen, jim sedaj prinaša tisto željeno, pa čeprav ohranjajo MPP z ONE državami, vse bolj drsijo ven iz območja sfere le-teh. Obstaja precejšnja možnost, da bodo Turki ena izmed nacij, ki bo poskrbela za zasuk moči med zavezništvimi v prihodnosti. Slednji so recimo precej blizu Terri in imajo več kot odlične odnose s južnoameriškimi državami.

Bo Švica ostala v slovenskih rokah?
Peščica italijanskih regij in precej zamajan nadzor nad švicarskimi regijami, je razultat hrvaške ofenzive napram našim ozemljem. Prvotno smo sicer uspešno držali nek status quo, ki pa se je nato zgolj v nekaj dnevih prevesil na stran Hrvaške. Rešila nas je Srbija, ki uspešno prodira in osvaja hrvaške originalne regije, brez tega bi se hrvaška odisejada po naših regijah končala pri tem, da bi se po dolgem času zopet vrnili na prvotnih 5 ozemelj. Naš trenuten cilj se skriva v tem, da ponovno pridobimo nadzor nad vsemi švicarskimi regijami ter postopoma, a počasi v svoje roke pridobimo Veneto, ki bi nam omogočil izkoristek švicarskih bonusov.


Slovenija bije svojo borbo za prevlado v Švici, kjer pa lahko dobimo občutek, da nas je poraz proti Hrvaški precej zdelal.

V zadnjem času imamo tudi nekakšno malo politično krizo, saj ni primernih kadndiatov, ki bi bili pripravljeni voditi našo nacijo v težkih časih. Pojavili so se pozivi, da se "aktivirajo" mlajši igralci ter poskrbijo, da se stanje v Sloveniji znova premakne na bolje. Ali bo kaj iz tega, bo potrebno počakati.

Preostalo čitivo:

Članek od SIKARSIja, ki analizira predvsem Kosovo in Albanijo ter ali sta omenjeni državi mišljeni kot protiutež ONE-u, v primeru da se dodata k eRepubliku.

Lepo vas pozdravljam,
Ice Killa aka Howly